99 000 €91,5 m²

Eerolantie 13 E, Eerola, Valkeakoski4h,k,kph,s,wc,vh

Velaton hinta
99 000 €
Hoitovastike
384,30 € / kk
Asuinpinta-ala
91,5 m²
Huoneita
4
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
1990
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Eerola
Kaupunki
Valkeakoski

Eerolasta myynnissä tilava, perheelle sopiva koti !

Alakerrassa on tilava olohuone ja keittiö. Olohuoneesta käynti terassille. Alakerran erillis-wc:ssä on pesukoneliitäntä ja tilaa pyykkihuollolle. Yläkerrassa on kolme makuhuonetta sekä kylpyhuone ja sauna. Yläkerrassa on myös ranskalainen parveke. Varastotilaa löytyy alakerran varastosta/vaatehuoneesta ja ulkovarastosta

Varaa oma yksityisesittelysi ja tule tutustumaan!

Anne-Maria Hirviniemi Puh. 050 5272420 anne-maria.hirviniemi@roof.fi Get a roof! www.roof.fi

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Eerolantie 13 E, 37630 Valkeakoski
Kaupunginosa
Eerola
Kohdenumero
80476093
Kerroksia
2
Asuinpinta-ala
91,5 m²
Tontin pinta-ala
4 553 m²
Kokonaispinta-ala
91,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi. Edellä mainittu pinta-ala saattaa tämän ikäisessä kohteessa poiketa olennaisestikin huoneiston nykyisen ja
rakentamisaikaisen mittaustapojen ja standardien mukaan laskettavasta pinta-alasta.
Huoneiston todellinen pinta-ala voi siis olla yhtiöjärjestyksessä, isännöitsijäntodistuksessa
ja esitteessä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
4h,k,kph,s,wc,vh
Huoneita
4
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
vuokrattuna.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappi, erillinen pakastin, liesituuletin ja astianpesukone. Liesi: Keraaminen liesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, suihkuseinä ja peilikaappi. Pesutilojen kuvaus: Kylpyhuone ja sauna remontoitu v. 2013. Erillisen WC:n varusteet: Pesukoneliitäntä ja peili.
Säilytystilat
Vaatehuone ja kaapistot
Tulevat remontit
2025 Kuntokartoitus , Terassien puurakenteiden korjauksia, huoltomaalauksia, ovien huoltotoimia 2026 -2027 Lukoston uusiminen 2028 IV-nuohous ja -säätö 2029 ei suunniteltuja kunnossapitotarpeita Kiinteistöissä on mahdollisuus syntyä tai tulla ilmi muitakin kunnossapito- muutostöitä tai odottamattomia vahinkoja, joita ei ole kirjattu kunnossapitotarveselvitykseen. Lukijan on huomattava, että kunnossapitotarveselvitys on hallituksen näkemys kunnossapitotarpeista viiden vuoden aikana. Päätökset mahdollisesti käynnistettävien kunnossapitotöiden ja muutostöiden suunnittelusta, toteutuksesta sekä rahoituksesta tehdään yhtiökokouksessa erikseen. Kunnossapitotarveselvityksessä mainitut toimenpiteet saattavat aikaistua tai myöhentyä. Myyjä ei vastaa taloyhtiön myöhemmin päättämistä kunnossapito toimenpiteistä ja niistä aiheutuvista huoneistolle tulevista kustannuksista
Tehdyt remontit
2000: Jätekatoksen rakentaminen 2004: Kaukolämpöjohdot tontilla uusittu osittain 2010: Rakennuksen puuosat maalattu 2012-2013: Väliaitojen osittain uusinta, osakkeet tehnyt ite 2013: Jätekatoksen peruskunnostus 2015: Lämmönjakolaitteiston uusinta 2016: Pysäköintialueen kunnostus, pihavalaistuksen uusiminen 2017: IV-nuohous - ja säätö . huoltomaalaukset 2018: kattojen kuntotutkimus 2019: Huoneistojen märkätilojenkartoitus 2020: Elementtisaumojen uusinta, vesikaton paikkamaalauksia 2021: Märkätilakartoituksen mukaisia korjaustoimenpiteitä (KPH-remontteja) 2023: Märkätilakartoituksen mukaisia korjaustoimenpiteitä (KPH-remontteja 2024: Tehtiin loppuun märkätilakartoituksen mukaiset korjaustoimenpiteet (kph A3), asennettiin jyrsijäverkot taloihin A, B,C ja E, terassien puurakenteiden korjauksia
Palvelut
Sale Valkeakoski noin 1,2 km
S-Market Superi noin 1,8 km
Valkeakosken keskustan palvelut noin 3 km
Terveyskeskus ja Tays Valkeakoski noin 3 km

Velaton hinta
99 000 €
Myyntihinta
94 052,53 €
Neliöhinta
1 081,97 € / m²
Velkaosuus
4 947,47 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
384,30 € / kk
Pääomavastike
53,60 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
437,90 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
30 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Taloyhtiön hallitukselle on annettu valtuutus periä (tai olla perimättä) ylimääräisiä vastikkeita yhtiön taloudellisen aseman tai maksuvalmiuden sitä vaatiessa Lisätietoja maksuista: Vesimaksu on ennakkomaksu, tasaus kerran vuodessa.
Autopaikan kustannukset
9 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Silkkirinne
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön kiinnitykset: 151 200 €.
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
1990
Huoneistojen lukumäärä
17
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1990
Kerroksia
2
Energialuokka
Energialuokka: D2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 09.08.2034
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
koneellinen poisto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
4 553 m²
Isännöinti
Lännen Isännöintipalvelu Oy, Kimmo Jääskeläinen, 0102794500
Kaavoitustiedot
Valkeakosken kaupunki/kaavoitus Teollisuustie 12, 3.krs, 37600 Valkeakoski kaavoitus@valkeakoski.fi
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
bussipysäkki n. 130 m

Pysäköintitilan kuvaus
Lisätietoja huoneiston autopaikasta: Yhtiön hallinnassa olevia autopaikkoja on 17 kpl. Autopaikkojen jakamisesta yhtiössä on sovittuseuraavasti: jokaiselle asunnolle on varattu yksi lämpötolppapaikka.