50 000 €79 m²

Kapteeninkatu 18 L, Palosaari, VaasaLiiketila+kellari+wc+kt

Velaton hinta
50 000 €
Hoitovastike
558,80 € / kk
Asuinpinta-ala
79 m²
Kerros
1 / 5
Rakennusvuosi
1988
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Palosaari
Kaupunki
Vaasa

Hyvällä paikalla sijaitseva liiketila suurella näyteikkunalla Kapteeninkadulle, aivan Palosaaren torin vastapäätä.

Katutasossa 79 m² liiketila sekä lisäksi 37 m² kellaritilaa. Tila on jaettu kevyillä väliseinillä, joten se on helposti muunneltavissa.

Taloyhtiö omistaa tontin ja kiinteistö on liitetty kaukolämpöön. Vapautuu heti!

Affärslokal med utmärkt läge och stort skyltfönster mot Kaptensgatan, mittemot Brändö torg.

I gatuplan finns en affärslokal om 79 m² samt dessutom 37 m² källarutrymme. Lokalen är indelad med lätta mellanväggar och är därmed lätt att anpassa efter behov.

Bostadsbolaget äger tomten och fastigheten är ansluten till fjärrvärme. Genast ledig!

Perustiedot

Sijainti
Kapteeninkatu 18 L, 65200 Vaasa
Kaupunginosa
Palosaari
Kohdenumero
21291101
Kerros
1 / 5
Asuinpinta-ala
79 m²
Tontin pinta-ala
2 139 m²
Kokonaispinta-ala
116 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen Pinta-ala ei ole tarkistusmitattu.
Kylpyhuoneen varusteet
Erillisen WC:n kuvaus: WC kellarikerroksessa.
Näkymät
Näkymä Palosaaren torille.
Tulevat remontit
2025 Sähköenergian jakelu- ja käyttöjärjestelmä: Autolämmitystolppien uusiminen 2025 Ilmanvaihtojärjestelmä: Ilmanvaihtokanavien nuohous ja säätö 2025 Sähköautojen lataus: Autolatausinfran suunnittelu / mahdollinen toteutus 2027 Hissit: Hissien peruskorjaus / modernisointi 2028 Ikkunat: Ikkunoiden ja parvekeovien uusiminen
Tehdyt remontit
Kevyet väliseinät 2013 TALOYHTIÖSSÄ: 2024 Huoneistojen palovaroittimien uusiminen 2023 Lämmönvaihtimen uusiminen 2021 Kellarikäytävien huoltomaalaus 2020 Bauer vedenkäsittelylaitteiston asentaminen lämpöverkkoon 2020 Jätepisteen ympäristön asfaltointi 2019 Julkisivuremontti 2019 A-talon huopakatteen uusiminen 2019 Jätepisteen uusiminen 2018 A-talon parvekkeiden sivuikkunoiden uusiminen 2015 Ilmastointikanavien puhdistus 2015 Asuinhuoneistojen lukkojen uusiminen 2014 Pesukoneen uusiminen pesutupaan 2011 Elemettisaumojen uusiminen molempiin taloihin 2011 Energiansäästölasit liiketiloihin 1989 Parvekelasitus, kunnossapito kuuluu osakkaalle

Velaton hinta
50 000 €
Myyntihinta
45 714 €
Lainaosuuden maksu
Kyllä
Neliöhinta
632,91 € / m²
Velkaosuus
4 286 €

Vastikkeet

Hoitovastike
558,80 € / kk
Pääomavastike
112,05 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
670,85 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
sisältyy vastikkeeseen
Muut kustannukset
Muut maksut: Varainsiirtovero 1,5 %. Ostaja vastaa sähköisen omistajamerkinnän rekisteröimisestä aiheutuvista kuluista.

Rakennusvuosi
1988
Huoneistojen lukumäärä
44
Liiketilojen pinta-ala
370 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
4
Kerroksia
5
Energialuokka
C2018
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin koko
2 139 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö. Kiinteistönhoidon lisätiedot: Vaasan Talopalvelu Oy
Isännöinti
Isännöinti Mäkinen Oy Varastokatu 4, 65100 Vaasa Sakari Similä, 029 123 3401
Kaavoitustiedot
Vaasan kaupunki 06 325 1111

Pysäköintitilan kuvaus
autotalleja: 25.
Yhteiset tilat
sauna, talopesula, kuivaushuone, kellarikomero, urheiluvälinevarasto, kaapeli-tv. Taloyhtiössä muuta: 50M Saunalahti taloyhtiölaajakaista.
Muut tilat
Toimistotila 79 m2 katutasossa ja lisätila 37 m2 kellarikerroksessa.