179 000 €64 m²

Kapteeninkatu 4 A, Palosaari, Vaasa3-4 h+k+vh

Velaton hinta
179 000 €
Hoitovastike
212,85 € / kk
Asuinpinta-ala
64 m²
Huoneita
3
Kerros
2 / 3
Rakennusvuosi
2018
Rakennuksen tyyppi
Luhtitalo
Kaupunginosa
Palosaari
Kaupunki
Vaasa

Lähes uudenveroinen, viehättävä, pohjaratkaisultaan persoonallinen kolmio vuonna 2018 valmistuneessa talossa. Upea sijainti Palosaarella merenläheisellä alueella, lähellä kattavia palveluja ja oppilaitoksia.

Asunnon alakerrassa on yhtenäinen olohuone-/keittiötila, missä on ranskalainen parveke isoin pariovin, jotka aukeavat kokonaan. Vehreät näkymät luoteeseen päin. Yläkerrassa niin ikään samanlainen ranskalainen parveke pariovin. Makuuhuoneista yksi alakerrassa ja yläkerrassa kaksi erillistä tilaa, joiden käyttötarkoitusta voi vaihdella. Asunnossa tilava kylpyhuone.

Yläkerrassa erittäin iso, lämmin varastohuone!

Samalla tontilla sijaitsevan toisen rakennuksen tiloissa yhteinen saunaosasto ja pesutupa sekä huoneistokohtaiset häkkivarastot.

Mahdollista ostaa pihasta sähkötolppapaikka eri osakkeina hintaan 3 000 euroa.

Taloyhtiö on kaukolämmössä ja omalla tontilla. Huomattavan edullinen vastike - vain 3,10 e/m2.

Som ny, personlig trea i en byggnad som färdigställdes 2018. Fantastiskt läge på Brändö i ett havsnära område, nära alla omfattande tjänster och utbildningsinstitutioner.

På nedernvåning i lägenheten finns ett gemensamt vardagsrum / kök med en fransk balkong med stora dubbeldörrar som öppnas helt. Grön utsikt mot nordväst. På övervåningen finns också en liknande fransk balkong med dubbeldörrar. På nedervåningen finns ett sovrum och på övervåningen två separata rum, som kan användas för olika ändamål. Lägenheten har ett rymligt badrum.

I en annan byggnad på samma tomt finns en gemensam bastu och tvättrum samt lägenhetsspecifika förrådsutrymmen.

Möjlighet att köpa ett elstolpeplats på gården för separata aktier till pris 3 000 euro.

Husbolaget har fjärrvärme och egen tomt. Mycket lågt vederlag - endast 3,10 e/m2.

Perustiedot

Sijainti
Kapteeninkatu 4 A, 65200 Vaasa
Kaupunginosa
Palosaari
Kohdenumero
9588515
Kerros
2 / 3
Asuinpinta-ala
64 m²
Tontin pinta-ala
1 573 m²
Kokonaispinta-ala
64 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
3-4 h+k+vh
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Kunnon lisätiedot
Asunto on erittäin hyvässä kunnossa.
Lisätietoa vapautumisesta
sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Työtasot: laminaatti. Valoisa, tilava keittiö yhtä tilaa olohuoneen kanssa. Ranskalainen parveke isoin pariovin. Jääpakastinkaappi, induktioliesi, liesituuletin, integroitu uuni, astianpesukone.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tyyppi: ranskalainen. Suunta: luode
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen kuvaus: Tilava kylpyhuone. Suihkunurkassa lasiset, kaarevat, sisäänpäin taittuvat suihkuseinät. .
Säilytystilat
Kuvaus: Varastokomero samalla tontilla sijaitsevan toisen taloyhtiön tiloissa. kellarikomero
Näkymät
Vehreät näkymät oleskelutiloista luoteeseen. Molemmissa kerroksissa ranskalainen parveke, jonka isot ovet avattavisssa kokonaan.
Tulevat remontit
Hallituksen kunnossapitotarveselviys vuosille 2025-2029: Ei suuniteltuja toimenpiteitä
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: Autolatauskartoitus 2022 Taloyhtiölaajakaista (valokuitu) 2023

Velaton hinta
179 000 €
Myyntihinta
179 000 €
Neliöhinta
2 796,88 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
212,85 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
212,85 € / kk

Muut maksut

Saunan kustannukset
5,00 e / kerta
Vesimaksun lisätiedot
oma mittari
Muut kustannukset
Muut maksut: Vesiennakko 20 € /hlö/kk, tasataan todellisen kulutuksen mukaan. Sauna 5 € / kerta, mediavastike 7,90 €/kk. Varainsiirtovero 1,5 %. Ostaja vastaa omistusoikeuden rekisteröinnistä Maanmittauslaitoksella. Ostaja vastaa lainaosuuslaskun tilaamisesta aiheutuvista kuluista ja mahdollisista pankkikuluista.

Rakennusvuosi
2018
Huoneistojen lukumäärä
14
Kerroksia
3
Energialuokka
B2018
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin koko
1 573 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö. Kiinteistönhoidon lisätiedot: Ab K. Wester Oy
Isännöinti
Isännöinti Mäkinen Oy Sebastian Nylund, 029 123 3405 sebastian.nylund@ismakinen.fi
Kaavoitustiedot
Vaasan kaupunki 06 325 1111

Pysäköintitilan kuvaus
sähköpistokkeita: 10.
Yhteiset tilat
sauna, Huoneistokohtaiset varastot.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: parketti. Pesutiloissa: laatta. Olohuoneessa: parketti. Makuuhuoneessa: parketti. Saunassa: laatta. Seinät: Pesutiloissa: kaakeli. Saunassa: puu.
Lisätietoja makuuhuoneen varusteista