165 000 €80 m²

Rantalahdentie 2 C, Gerby, Vaasa3h+k+s+iso terassi+ etupiha

Velaton hinta
165 000 €
Hoitovastike
232 € / kk
Asuinpinta-ala
80 m²
Huoneita
3
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
1988
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Gerby
Kaupunki
Vaasa

Upealla ja rauhallisella paikalla, puisto/metsäalueen reunalla, sijaitsee tämä yksitasoinen rivitalokoti, joka hurmaa heti ensisilmäyksellä. Siistikuntoinen ja kivapohjainen hyvin pidetty koti. Asunnossa on kaksi makuuhuonetta ja kaksi vaatehuonetta, I- keittiö joka yhdistyy olohuoneeseen. Lisäksi tunnelmaa ja lämpöä luo varaava takka sekä oma sauna, jotka kruunaa arjen mukavuuden. Asunnon sydän on ihana takapiha – vehreä, suojaisa keidas ja tarjoaa täydelliset puitteet rentoutumiseen ja vapaa-ajan viettoon. Taloyhtiö on hyvin hoidettu, mm. kattoremontti on juuri valmistunut. Autolle on autokatospaikka. Sijainti yhdistää rauhan ja helppouden: puistomaiset ulkoilumaastot alkavat kotiovelta, ja silti hyvät bussiyhteydet sekä palvelut ovat lähellä. Tässä kodissa yhdistyvät luonnonläheisyys, toimiva pohjaratkaisu ja huoleton asuminen. Tervetuloa ihastumaan – tämä koti kannattaa kokea paikan päällä. Esittelen tätä kotia Sinulle mielelläni. Sovitaan sinulle sopiva esittelyaika.

På ett fantastiskt och lugnt läge, vid kanten av ett park-/skogsområde, ligger detta enplans radhus som förtrollar redan vid första anblicken. Ett välskött hem i gott skick med en trivsam planlösning. Bostaden har två sovrum och två klädkammare samt ett I-format kök som ansluter till vardagsrummet. Dessutom bidrar en värmelagrande eldstad och en egen bastu till extra stämning och komfort i vardagen. Hemmets hjärta är den underbara bakgården – en grönskande och skyddad oas som erbjuder perfekta förutsättningar för avkoppling och fritid. Bostadsbolaget är välskött, bland annat har takrenoveringen nyligen slutförts. För bilen finns en carportplats. Läget förenar lugn och bekvämlighet: naturnära motions- och rekreationsområden börjar direkt vid ytterdörren, samtidigt som goda bussförbindelser och service finns nära till hands. Här möts närhet till naturen, en funktionell planlösning och ett bekymmersfritt boende. Välkommen att bli förtjust – detta hem bör upplevas på plats. Jag visar dig gärna bostaden. Låt oss boka en visningstid som passar dig.

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Rantalahdentie 2 C, 65280 Vaasa
Kaupunginosa
Gerby
Kohdenumero
80503759
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
80 m²
Tontin pinta-ala
4 715 m²
Kokonaispinta-ala
80 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
3h+k+s+iso terassi+ etupiha
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappi, erillinen pakastin, liesi, liesituuletin ja astianpesukone. Työtason materiaali: Kivi.
Terassin kuvaus
Osittain katettu iso terassi.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, peilikaappi, pesuallas, allaskaappi ja bidee-suihku. Pesutilojen kuvaus: Kylpyhuone on täysin remontoitu 2013.
Säilytystilat
Vaatehuone, kylmä ulkovarasto, kaapistot ja seinäkaapit
Tulevat remontit
Salaojat: alustava selvitystyö ja mahdollisen salaojaurakan aloitus suunnittelulla 2026
Tehdyt remontit
Ilmanvaihdon nuohous ja säätö 2012. Märkätilojen kartoitus 2013. Lämminvesivaraajat ja ulkovalaistus 2015. Ikkunat ja ovet uusittu, lukitus uusittu 2016. Ilmanvaihdon nuohous ja säätö, vesikatot uusittu 2021. Huoneistot A2, A3, ja B 5: huoneiston A3 seinien tiivistykset, huoneiston B 5 sähköputkien läpiviennit, Huoneistojen lattiat ja seinät taloyhtiön perustasoon 2023. Piha-alueen kaltevuuksien korjaus 2024

Velaton hinta
165 000 €
Myyntihinta
154 938,44 €
Neliöhinta
2 062,50 € / m²
Velkaosuus
10 061,56 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
232 € / kk
Pääomavastike
102,48 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
334,48 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 25 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Taloyhtiön hallitukselle on annettu valtuutus periä (tai olla perimättä) ylimääräisiä vastikkeita yhtiön taloudellisen aseman tai maksuvalmiuden sitä vaatiessa

Rakennusvuosi
1988
Huoneistojen lukumäärä
12
Liiketilojen pinta-ala
0 m²
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1988
Kerroksia
1
Energialuokka
Energialuokka: E2007, Lisätiedot: Yhtiö uusii energiatodistuksen
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
mekaaninen
Tontin koko
4 715 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
CTF-Isännöinti Oy, Jarmo Kovanen, info@ctf-isannointi.fi, 0107396310
Kaavatilanne
Asemakaava
Lämmitys
Sähkö, Ilmalämpöpumppu
Lisätietoja lämmityksestä
Kohteessa on sähkölämmitys. Sähkölämmityksen tyyppi: suora sähkö. Kokonaissähkön kulutus: 12748 kWh / vuosi. Lisäksi lämmitysjärjestelmät: Ilmalämpöpumppu

Pysäköintitilan kuvaus
Lisätietoja huoneiston autopaikasta: Jokaiseen asuntoon on sovittu kuuluvan yksi autokatospaikka.
Yhteiset tilat
Ulkovarasto
Muut tilat
Asunnossa on kaksi vaatehuonetta. toinen eteisessä ja toinen makuuhuoneessa
Keittiön lattia
Laminaatti
Makuuhuoneen lattia