179 000 €134 m²

Miilutie 3, Vetokannas, Vaasa5h+k+kph+wc+AT/V

Velaton hinta
179 000 €
Hoitovastike
290 € / kk
Asuinpinta-ala
134 m²
Huoneita
5
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
1969
Rakennuksen tyyppi
Paritalo
Kaupunginosa
Vetokannas
Kaupunki
Vaasa

Tämä Vetokannaksen Miilutiellä oleva yksikerroksinen rivitaloasunto avaa ovensa nyt uusille asukkaille.

Tästä kodista saa tehtyä loistavan kokonaisuuden pienellä pintaremontilla. Asunnossa on erinomainen pohja ja hyviä ominaisuuksia, mm. suojaisa sisä/takapiha, isot ikkunat ja 4 makuuhuonetta.

Kodin keskiössä on suuri olohuone, jossa viihdytään oman perheen ja vieraiden kesken. Olohuoneesta on myös oma uloskäynti kadun puolelle, johon on mahdollista tehdä oma terassialue. Erillisessä keittiössä on tilaa niin ruokailuun kuin ruuanlaittoonkin. Kodin neljä makuuhuonetta ovat mukavankokoisia ja säilytystilaa on riittämiin. Kaksi erillistä wc:tä ja tilava kylpyhuone puolestaan tuovat arkeen lisää toiminnallisuutta.

Asunto Oy Vaasan Miilutie on vuonna 1969 valmistunut 2 asunnon taloyhtiö. OMA TONTTI ja MAALÄMPÖ mahdollistavat edulliset asumiskustannukset ja vastike on vain 2,16 €/m2! Talon sijainti on rauhallisen tien varrella ja on rakennettu pihakadun läheisyyteen, joten takapihan piha-aluetta voi hyödyntää hyvinkin moneen tapaan. Asuntojen takapihan rajaa yhteinen talousrakennus, jossa asukkaiden käytössä on sauna sekä varastotilaa.

Lapsiperheiden suosima Vetokannas on rauhallinen ja luonnonkaunis omakotialue. Kodin sijainti onkin loistava: Isolahden koulu löytyy miltei naapurista ja päiväkoteja löytyy useampikin parin kilometrin säteellä.

Tervetuloa tutustumaan tähän viihtyisään asuntoon, joka tarjoaa monipuoliset mahdollisuudet kodin muokkaamiseen juuri teidän tarpeidenne mukaan! Pauli Mantila | 0400866723 | pauli.mantila@kotijoukkue.fi

Denna enplans radhusbostad på Kolmilavägen i Dragnäsbäck öppnar nu sina dörrar för nya invånare.

Med en mindre ytrenovering kan detta hem bli en fantastisk helhet. Bostaden har en utmärkt planlösning och många fina egenskaper, såsom en skyddad inner-/bakgård, stora fönster och fyra sovrum.

Hemmets hjärta är det stora vardagsrummet där man trivs både med familjen och gäster. Från vardagsrummet finns även en egen utgång mot gatusidan, där det finns möjlighet att bygga en egen terrass. Det separata köket erbjuder gott om plats både för matlagning och måltider. De fyra sovrummen är rymliga och förvaringsutrymmen finns i riklig mängd. Två separata wc samt ett rymligt badrum bidrar dessutom till en smidig och funktionell vardag.

Asunto Oy Vaasan Miilutie är ett bostadsbolag med två lägenheter, byggt år 1969. EGEN TOMT och BERGVÄRME möjliggör låga boendekostnader och vederlaget är endast 2,16 €/m²!