198 000 €76,5 m²

Kirkkopuistikko 5 B, Keskusta, Vaasa3h+k

Velaton hinta
198 000 €
Hoitovastike
252,45 € / kk
Asuinpinta-ala
76,5 m²
Huoneita
3
Kerros
7 / 8
Rakennusvuosi
1970
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Vaasa

Korkealuokkainen kolmio hulppeilla näkymillä kaupungin ylle

Ihana kolmio huippu sijainnilla! Tässä asunnossa yhdistyvät keskeinen sijainti ja upeat näkymät. Tämä 76,5 m2:n kolmio sijaitsee keskustassa, ja sen olohuoneesta avautuvat hulppeat näkymät kaupungin ylle. Keittiö ja makuuhuoneet tarjoavat puolestaan rauhalliset pohjois-/luoteisnäkymät Onkilahdelle ja myös merelle asti.

Asunto sijaitsee hissitalon seitsemännessä kerroksessa. Etelään suuntautuva lasitettu parveke tarjoaa täydellisen paikan rentoutumiseen. Yleellisessä kylpyhuoneessa on sadesuihku ja tilaa pesutornille.

Taloyhtiössä on kaikki isommat remontit tehty! Hoitovastike vain 3,30 € / m2.

Alueella on erinomaiset liikenneyhteydet ja hyvät pyöräilyreitit. Läheisyydessä sijaitsevat puistot ja meri tarjoavat mahdollisuuksia ulkoiluun ja vapaa-ajan viettoon.

Tartu tilaisuuteen ja tee tästä asunnosta oma kotisi! Ota yhteyttä ja varaa esittely!

Fantastisk trea på utmärkt läge! Denna lägenhet på Kyrkoesplanaden 5 kombinerar ett centralt läge med fantastisk utsikt. Lägenheten på 76,5 m² ligger i centrala Vasa, och från vardagsrummet öppnar sig storslagna utsikter över staden i söder. Köket och sovrummen erbjuder å sin sida utsikt mot norr och nordväst över Metviken och ända ut till havet.

Lägenheten ligger på sjunde våningen och det finns naturligtvis hiss. Lägenheten är i gott skick och den inglasade balkongen i söderläge är en perfekt plats för avkoppling.

Det lyxiga badrummet har regndusch och plats för tvätt-torn.

I bolaget är alla stora renoveringar gjorda och skötselvederlaget ligger på låg nivå: endast 3,30 € / m2.

Området har utmärkta kommunikationer och bra cykelvägar. Parkerna och havet i närheten erbjuder fina möjligheter till friluftsliv och fritidsaktiviteter.

Ta chansen och gör denna lägenhet till ditt hem! Tag kontakt och boka in en privat visning!

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Kirkkopuistikko 5 B, 65100 Vaasa
Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
80495541
Kerros
7 / 8
Asuinpinta-ala