175 000 €55 m²

Myyrämetsäntie 4 B, Gerby, Vaasa2h, k, s

Velaton hinta
175 000 €
Hoitovastike
159,50 € / kk
Asuinpinta-ala
55 m²
Huoneita
2
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
2022
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Gerby
Kaupunki
Vaasa

Etsitkö uutta kotia tai sijoitusasuntoa, joka yhdistää modernin asumisen mukavuudet ja luonnonläheisen sijainnin? Tämä vuonna 2022 valmistunut rivitalokoti tarjoaa uudenveroiset puitteet, jossa jokainen yksityiskohta on huolella suunniteltu. Runsaasti luonnonvaloa tuovat isot ikkunat olohuoneessa, josta kulku eteläterassille sekä metsään rajoittuvalle piha-alueelle. Tässä kodissa on myös panostettu saunaosastoon, joka on ylellisen kokoinen. Oma tontti ja maalämpö pitävät asumiskustannukset matalina. Sisäänkäynnin vierestä löytyy myös oma ulkovarasto. Huoneiston mukana myydään omina osakkeina oleva autokatospaikka, hintapyynti 12.000 euroa. Tervetuloa esittelyyn! Letar du efter ett nytt hem eller en investeringslägenhet som kombinerar bekvämligheterna av modernt boende och ett läge nära naturen. Detta radhus, färdigställt år 2022, erbjuder ett hem som är som ny med varje detalj planerats noggrant. Stora fönster låter in mycket dagsljus i vardagsrummet, varifrån det finns utgång till söderterrassen och gården som gränser till skogen. I det här hemmet har också satsats på ett lyxigt stort bastuavdelning. Egen tomt och uteförråd. Bredvid ingången finnas också ett eget uteförråd. Säljes biltakplats med sina egna aktierna, begärt pris 12.000 euro. Välkommen till visningen!

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Myyrämetsäntie 4 B, 65280 Vaasa
Kaupunginosa
Gerby
Kohdenumero
80487030
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
55 m²
Tontin pinta-ala
289 m²
Kokonaispinta-ala
55 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2h, k, s
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Kunnon lisätiedot
Uudenveroisessa kunnossa.
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, erillisuuni, liesi, liesituuletin, mikroaaltouuni ja astianpesukone. Liesi: Induktioliesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Terassin kuvaus
Eteläterassi metsän suuntaan.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, suihkuseinä, pesukone, pesukoneliitäntä, peili, pesuallas, allaskaappi, bidee-suihku, lattialämmitys ja kaappi.
Säilytystilat
Kylmä ulkovarasto ja kaapistot
Näkymät
Etelä, pohjoinen. Eteläterassi ja piha-alue rajoittuu metsään.
Kiinteistötunnus
905-31-102 -1
Postitoimipaikka
Vaasa
Tietoliikennepalvelut
Valokuitukaapeli

Hinta

Velaton hinta
175 000 €
Myyntihinta
175 000 €
Neliöhinta
3 181,82 € / m²
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
159,50 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
159,50 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 15 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Lisätietoja maksuista: Autokatospaikan hoitovastike 23,20 eur/kk.

Rakennusvuosi
2022
Huoneistojen lukumäärä
6
Kerroksia
1
Energialuokka
Energialuokka: B2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 11.10.2031
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen ilmanvaihto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
289 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Pientupa Oy, Antti Klemetti, antti.klemetti@pientupa.fi, 030 636 4601

Pysäköintitilan kuvaus
Lisätietoja huoneiston autopaikasta: Huoneiston mukana myydään autokatospaikka AK 1, osakkeet 5391-5420, hintapyyntö 12.000 euroa,
Yhteiset tilat
Ulkovarasto (Sisäänkäynnin vieressä) ja kaapeli-tv