39 000 €92,5 m²

Sala-ampujankatu 11 C, Ristinummi, Vaasa4h+2xk+2xkph+2xwc+lasitettu parveke

Velaton hinta
39 000 €
Hoitovastike
397,75 € / kk
Asuinpinta-ala
92,5 m²
Huoneita
4
Kerros
2 / 4
Rakennusvuosi
1978
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Ristinummi
Kaupunki
Vaasa

Tervetuloa tutustumaan tähän toisen kerroksen, tilaa ja avaruutta huokuvaan läpitalon huoneistoon.

Huoneistoon on kaksi sisäänkäyntiä, joten perheen tarpeen mukaan tämä asunto muuntautuu moneksi, vaikkapa nuorisolle sitä kaivattua omaa rauhaa, sillä huoneisto on jaettavissa kahteen eri asuntoon.

Asunnon pohja onkin erinomainen; päämakuuhuone sijaitsee keittiön ja olohuoneen lähettyvillä ja toinen makuuhuone sekä keittiö ovat hieman erillään, kuin omassa ”siivessään”, josta löytyy myös oma kylpyhuone. Keittiö on reilunkokoinen ja sinne mahtuu hyvin ruokapöytä. Tilavaa olohuonetta jatkaa lasitettu parveke, josta puistomaiset näkymät sisäpihalle.

Säilytystarpeista huolehtii kodin runsaat kaappitilat, kaksi vaatehuonetta, sekä kellarissa on lisäksi huoneistokohtainen häkkivarasto.

Asunto Oy Tamminummi on viihtyisä ja hyvin hoidettu 44 asunnon yhtiö, joka sijaitsee mukavalla puistomaisella alueella kuntopolkujen läheisyydessä. Loistavat julkisen liikenteen yhteydet, sekä nopeat yhteydet niin Keskustaan kuin Runsoriin.

Olisiko tässä teidän perheen seuraava koti? Ota yhteyttä ja sovi oma esittelyaikasi!

Lauri Ilomäki | 041 312 2067 | lauri.ilomaki@kotijoukkue.fi

Välkommen att bekanta dig med denna genomgående bostad på andra våningen som utstrålar rymd och ljus.

Lägenheten har två separata ingångar, vilket gör att den enkelt kan anpassas efter familjens behov – till exempel för att ge ungdomarna det efterlängtade egna lugnet. Bostaden kan nämligen delas upp i två separata lägenheter.

Planlösningen är utmärkt; det stora sovrummet är beläget i närheten av köket och vardagsrummet, medan det andra sovrummet och det andra köket ligger mer avskilt, som i en egen “flygel”, där det även finns ett eget badrum. Köket är rymligt och rymmer utan problem ett matbord. Det generösa vardagsrummet fortsätter ut till en inglasad balkong med park­liknande utsikt över innergården.

Förvaringsmöjligheterna är goda tack vare rikligt med skåp, två klädkammare samt ett lägenhetsspecifikt förråd i källaren.

Asunto Oy Tamminummi är ett trivsamt och välskött bolag med 44 bostäder, beläget i ett grönskande och park­liknande område nära motionsspår. Utmärkta kollektivtrafikförbindelser samt smidiga förbindelser både till centrum och till Runsor.

Kanske är detta er familjs nästa hem? Kontakta oss och boka en egen visning!

Lauri Ilomäki | 041 312 2067 | lauri.ilomaki@kotijoukkue.fi

Perustiedot

Sijainti
Sala-ampujankatu 11 C, 65370 Vaasa
Kaupunginosa
Ristinummi
Kohdenumero
21658110
Kerros
2 / 4
Asuinpinta-ala
92,5 m²
Tontin pinta-ala
4 571 m²
Kokonaispinta-ala
92,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
4h+2xk+2xkph+2xwc+lasitettu parveke
Huoneita
4
Kunto
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
heti
Keittiön varusteet
Liesi: sähköliesi. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: liesikupu, astianpesukone. Tässä uniikissa huoneistossa on kaksi siistiä keittiötä.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tyyppi: sisäänvedetty.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen kuvaus: Huoneistossa on myös kaksi kylpyhuonetta, joista toinen on varustettu suihkukaapilla. Varustus: pesukoneliitäntä, wc-istuin, suihku.
Tulevat remontit
2026-2027: Viemärien pesu- ja kuvaus 2028: Pyöräsuoja 2029: käyttövesiputkien uusiminen, Viemärien sukittaminen kylpyh. lattian alla
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: 2025 Palovaroittimet asennettu 2025 Julkisivusaumauksien uusiminen 2025 Parvekkeiden korjaukset 2024 llmastointikanavien puhdistus, säätä ja ilmastointikoneiden uusiminen 2023 Sokkelit korjattu ja maalattu 2020 Akuuttien kph-saumauskorjaukset 2018 Ikkunoiden- ja parvekeovien uusiminen, savunpoistoikkunat rappuihin 2018 Aja B - talojen kattojen puhdistukset 2014 Sadevesi- ja salaojajärj. uusiminen sekä perusmuurien vedeneristyksien uusiminen 2014 Talojen välisen lämpäkanaalin uusiminen 2014 Taloj.väl. vesi- ja lämpojoht. uusiminen 2013 IV-kanavien puhdistus ja säätä 2013 Bauer-vedenkäsittelylaite käyttävedelle 2013 Deep Line syväsäiliät 2005 Autolämmityskoteloiden uusiminen kellolliseksi 2005 IV-kanavien puhdistus 2005 Lämmitysjärjestelmän perusparannus 2004 Saunaosastojen saneeraus 2004 Aja B-talon julkisivu- ja ikkunapuitteiden maalaus 2004 puitteiden maalaus 2001 Vesikatteiden uusiminen Aja B 1998 Parvekekorjaukset B-talo 1997 Parvekekorjaukset A-talo 1996 Lukituksen sarjoitus (Exec)

Velaton hinta
39 000 €
Myyntihinta
28 185,69 €
Lainaosuuden maksu
Ei
Neliöhinta
421,62 € / m²
Velkaosuus
10 814,31 €

Vastikkeet

Hoitovastike
397,75 € / kk
Pääomavastike
113,22 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
510,97 € / kk
Lisätietoa vastikkeista

Osakkeenomistajan vastikevelka (31.01.2026) yht 2540,81 euroa. Päivitetään ja kuitataan viimeistään kaupanteossa yhtiölle.

Muut maksut

Vesimaksu
24 € / kk
Saunan kustannukset
3,00 e / hlö / kk
Vesimaksun lisätiedot
henkilöluvun mukaan
Muut kustannukset
Muut maksut: Sähkö kulutuksen mukaan Varainsiirtovero 1,5%. Huoneistotietojärjestelmään siirtymisen vaikutuksista: Mikäli taloyhtiön osakeluettelo on ennen kaupantekoa siirretty huoneistotietojärjestelmään tai se siirretään huoneistotietojärjestelmään kaupanteon jälkeen mutta ennen ostajan merkitsemistä osakeluetteloon, tulee ostajan hakea omistusoikeuden rekisteröintiä Maanmittauslaitokselta. Ostaja vastaa tällöin omistusoikeuden rekisteröintikustannuksista, mahdollisista osakekirjan mitätöinnistä aiheutuvista kustannuksista sekä mahdollisesta hakemusmaksun korotuksesta. Ostajan pankin ostajalta mahdollisesti veloittamista kaupantekoon, omistusoikeuden rekisteröintiin tai panttausmerkinnän rekisteröintiin tai panttausmerkinnän hakemiseen liittyvistä kustannuksista ostaja saa tiedon pankiltaan.

Rakennusvuosi
1978
Huoneistojen lukumäärä
44
Kerroksia
4
Energialuokka
D2018 Viimeinen voimassaolopäivä 28.07.2035
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin koko
4 571 m²