70 000 €80 m²

Blasieholmankatu 17 B, Keskusta, Uusikaupunki3h+k

Velaton hinta
70 000 €
Hoitovastike
376 € / kk
Asuinpinta-ala
80 m²
Huoneita
3
Kerros
2 / 3
Rakennusvuosi
1980
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Uusikaupunki

Kolmio keittiöllä Uudenkaupungin rauhallisella ja viihtyisällä alueella tarjoaa erinomaiset puitteet mukavaan asumiseen. Tämä 80 m²:n asunto sijaitsee hissitalon toisessa kerroksessa vuonna 1980 rakennetussa taloyhtiössä.

Asunnossa on toimiva pohjaratkaisu: kaksi makuuhuonetta, tilava ja valoisa olohuone sekä lasitettu parveke, jolta avautuvat kauniit näkymät Myllymäelle. Keittiö on käytännöllinen ja vastaa hyvin arjen tarpeisiin.

Kylpyhuoneesta löytyy kaikki tarvittava, ja oma sauna tuo lisämukavuutta – tällä hetkellä sauna toimii vaatehuoneena, mutta on helposti palautettavissa alkuperäiseen käyttöönsä. Lattiamateriaalina on pääosin parketti, joka luo kotiin lämpimän ja kodikkaan tunnelman.

Taloyhtiössä on tehty merkittäviä perusparannuksia, kuten huopakaton uusiminen vuonna 2024 sekä LVIS-saneeraus vuonna 2021, mikä lisää asumisen huolettomuutta vuosiksi eteenpäin.

Alue tunnetaan rauhallisuudestaan ja vehreydestään, ja sieltä on sujuvat yhteydet Uudenkaupungin keskustan palveluihin.

Tämä koti sopii erinomaisesti niin perheelle kuin pariskunnalle, joka arvostaa tilaa, toimivuutta ja viihtyisää ympäristöä. Tule tutustumaan ja ihastu!

Lisätiedot ja esittelyt: Nita Karlsson 044 257 4380 (myös WhatsApp) nita.karlsson@remax.fi

RE/MAX OmaanKotiin Y-tunnus: 0784714-0 Kiinteistönvälitys OmaanKotiin Oy LKV 010 320 5656 www.remax.fi/omaankotiin Yliopistonkatu 16, 20100 Turku

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
80485700
Kerros
2 / 3
Asuinpinta-ala
80 m²
Tontin pinta-ala
1 936 m²
Kokonaispinta-ala
80 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
3h+k
Huoneita
3
Kunto
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappi, uuni, liesi, liesituuletin ja astianpesukone. Liesi: Sähköhella. Työtason materiaali: Laminaatti.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, peilikaappi, pesuallas ja bidee-suihku.
Säilytystilat
Kaapistot
Tulevat remontit
Julkisivut Ensisijaisesti eteläpäädyn korjaus 2026
Tehdyt remontit
2024 Huopakaton uusiminen 2022 IV puhdistus ja säätö 2021 LVIS saneeraus ja palovaroitinjärjestelmä 2021 Huoneistokohtaiset vesimittarit 2016 Ikkunat ja parvekeovet uusittu 2009 Elementtisaumojen uusiminen 2009 Patteriventtiilien uusiminen 2007 Hissien rakentaminen 2007 Autokatoksen rakentaminen (osakashankinta) 2001 Kaukolämpöön liittyminen
Kiinteistötunnus
895-4-2-7
Postitoimipaikka
Uusikaupunki

Hinta

Velaton hinta
70 000 €
Myyntihinta
51 629,60 €
Neliöhinta
875 € / m²
Velkaosuus
18 370,40 €

Vastikkeet

Hoitovastike
376 € / kk
Pääomavastike
196,87 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
582,87 € / kk

Muut maksut

Muut kustannukset
Taloyhtiön hallitukselle on annettu valtuutus periä (tai olla perimättä) ylimääräisiä vastikkeita yhtiön taloudellisen aseman tai maksuvalmiuden sitä vaatiessa Muu vastike: 10 € / kk Lisätietoja maksuista: Lämpimästä vedestä suoritetaan eri korvaus, jonka suuruuden määrää yhtiön hallitus käyttäen perusteena huoneistoissa asuvien henkilöiden lukumääriä. Tämän maksun sijasta hallitus määrää eri korvauksen huoneistokohtaisen mittauksen perusteella lämpimästä vedestä, kylmästä- ja jätevedestä kun yhtiöön on asennettu vastaavat mittauslaitteet.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Blasiehovi
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön kiinnitykset: 189 026 €.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1980
Huoneistojen lukumäärä
18
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1980
Kerroksia
3
Energialuokka
Energialuokka: D2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 23.03.2035
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen ilmanvaihto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
1 936 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Ukin Isännöinti Oy, Jukka Stenroos, info@ukinis.fi, 0503860656

Pysäköintitilan kuvaus
Taloyhtiön autopaikat: Asntoon kuuluu autokatospaikka.