138 000 €90 m²

Koskenmäentie 11 B, Koskenmäki, Tuusula

Velaton hinta
138 000 €
Hoitovastike
100 € / kk
Asuinpinta-ala
90 m²
Huoneita
3
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
1986
Rakennuksen tyyppi
Paritalo
Kaupunginosa
Koskenmäki
Kaupunki
Tuusula

Nyt on tilaa tarjolla! Runsaat tilat alakerrassa, jossa huonejärjestystä avarrettu. Asunnossa varaava takka ja ilmalämpöpumppu valmiina. Ullakolla runsaat tilat varastointiin. Asfaltoidulle etupihalle mahtuu hyvin pysäköimään. Aidatulla takapihalla grillikatos ja patio valmiina. Heti vapaa!

Esittelyt ja tiedustelut Tero-Pekka Lehtonen 050 3019019 tero-pekka.lehtonen@spkoti.fi

Perustiedot

Sijainti
Koskenmäentie 11 B, 04300 Tuusula
Kaupunginosa
Koskenmäki
Kohdenumero
80481642
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
90 m²
Tontin pinta-ala
1 005 m²
Kokonaispinta-ala
160 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi. Yhtiöjärjestyksen mukaan asunnon pinta-ala on 90 m². Asunnossa on ullakko, joka on n. 70 m².
Huoneita
3
Kunto
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Liesi, jääkaappi ja erillinen pakastin. Liesi: Keraaminen liesi. Työtason materiaali: Laminaatti. Iso avokeittiö, jonka kautta kulku muihin huoneisiin.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: Suihku. Pesutilojen kuvaus: Pesutiloihin käynti takkahuoneen kautta. Erillisten WC:n lukumäärä: 1. Erillisen WC:n varusteet: WC-istuin ja pesuallas. Erillisen WC:n kuvaus: Erillinen wc eteiseesä.
Säilytystilat
Ullakko. Lisätietoja säilytystiloista: Huoneiston ullakolla tilaa n. 70 m².
Näkymät
Aidattu piha-alue.
Tulevat remontit
Talon ikkunaremontti suunnitteilla n. 1-2 vuoden päästä.
Tehdyt remontit
Uusi peltikatto ja ulkomaalaus 2023. Ilmalämpöpumppu asennettu 2023.
Kiinteistötunnus
858-409-5-256
Postitoimipaikka
Tuusula

Hinta

Velaton hinta
138 000 €
Myyntihinta
138 000 €
Neliöhinta
1 533,33 € / m²
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
100 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
100 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 20 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
As. Oy Tuusulan Kulmala
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön kiinnitykset: 0 €.
Rakennuksen tyyppi
Paritalo
Rakennusvuosi
1986
Huoneistojen lukumäärä
2
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1986
Kerroksia
1
Tontin koko
1 005 m²
Kiinteistönhoito
Asukkaat
Kaavoitustiedot
Tuusulan kunta, asemakaavamääräys AO¹⁰, omakotirakennusten ja muiden enintään kahden enintään kahden perheen talojen korttelialue. Korttelialueella on varattava vähintään yksi autopaikka asuntoa kohti. Rakennuspaikan tehokkuusluku on e=0,20
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä, sujuvat yhteydet omalla autolla ja hyvä kulkuyhteys
Kuntotutkimus
Kuntotutkimus tehty: 28.02.2025. Kuntotarkastus tehty: 28.02.2025
Pihan kuvaus
Asfaltoitu etupiha, päädyssä erillinen varastokoppi, aidatulla takapihalla katos ja muurattu grilli.
Lämmitys
Sähkö, Ilmalämpöpumppu, Puu
Lisätietoja lämmityksestä
Kohteessa on sähkölämmitys. Lisäksi lämmitysjärjestelmät: Ilmalämpöpumppu, Puu
Tontin omistus
Oma

Tilat ja materiaalit

Pysäköintitilan kuvaus
Taloyhtiön autopaikat: Yhtiön etupiha asfaltoitu. Asunnon edessä hyvin tilaa autoille. Lisätietoja huoneiston autopaikasta: Huoneiston edessä asfaltoitu piha, jossa on tilaa autoille.