33 314 €46 m²

Puistometsäntie 2 B 53, Rykmentinpuisto, Tuusula2H+KT

Velaton hinta
33 314 €
Asuinpinta-ala
46 m²
Huoneita
2
Kerros
4
Rakennusvuosi
2023
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Rykmentinpuisto
Kaupunki
Tuusula

Puistometsäntie 2 B 53

TALOYHTIÖN KUVAUS:

Tuusulan Puustellinmetsän asuntomessualueelle on valmistunut vuonna 2023 uusia Avain-asumisoikeuskoteja.

Alue sijaitsee upeiden ulkoilumaastojen läheisyydessä. Tuusulan keskustan palvelut löytyvät noin 2 km päästä, missä mm. terveyskeskus, kirjasto, koulut ja uimahalli-/urheilukeskus jää- ja salibandyhalleineen. Asuinalueen lähipalvelut sijoittuvat keskeisten aukioiden äärelle rakennettaviin maatasokerrosten tiloihin. Päiväkoti sijaitsee alueen eteläosassa Isokarhunaukion ja viheralueen vieressä. Bussilinjat 963 ja 971 kulkevat Puistometsäntien kautta Tuusulan keskustaan ja Keravan asemalle.

Kohteessa on yhteensä 33 asuntoa. Huoneistot on suunniteltu raikkaalla ajatuksella siitä, että asuminen on helppoa. Pohjaratkaisuja löytyy tehokkaista 40,5 m² kaksioista 92 m² neliöihin. Tasokkaasti varustelluista asunnoista löytyy laminaattilattia, kaakeloidut kylpyhuoneet, parvekelasitus, sälekaihtimet, kalusteuuni ja induktiotaso sekä astianpesukone. Asumisoikeuskotien materiaaleissa ja väreissä on otettu huomioon nykyajan trendit.

Lämpimät irtaimistovarastot sijaitsevat 1.kerroksessa. Liikuntaväline- ja ulkoiluvälinevarastot sekä pesula, kuivaustilat ja kerhohuone sijaitsevat Puistometsäntie 2 B 1.kerroksessa. Yhteispihalla on korttelitalo, jossa kaksi talosaunaa ja kerhotila. Pysäköinti ja polkupyörävarasto on erillisessä pysäköintilaitoksessa. Autopaikat sijaitsee samalla tontilla pysäköintilaitoksessa ja paikkoja on 27, joista yksi paikka on LE-paikka. Lisäksi pysäköintilaitoksessa on kaksi moottoripyöräpaikkaa. Pysäköintilaitoksen autopaikat on varustettu sähköautolatauspistokkein ja mahdollistavat ladattavan hybridin ja sähköauton hitaan latauksen.

Kohde on savuton ja tupakointi sekä sähkösavukkeiden käyttö on kielletty myös parvekkeilla ja koko kiinteistön alueella.

Kohteeseen on jatkuva haku.

Asumisoikeusasunnossa asut kohtuuhintaisessa asunnossa ja maksat kuukausittaista käyttövastiketta.

Asumisoikeusasiakkaana pääset remontoimaan myös kotiasi ja sinulla on pysyvä asumisturva. Lemmikit ovat tervetulleita Avain Asuntoihin.

Perustiedot

Kaupunginosa
Rykmentinpuisto
Kerros
4
Asuinpinta-ala
46 m²
Huoneiston kokoonpano
2H+KT
Huoneita
2
Vapautuu
14.07.2026
Asumistyyppi
Asumisoikeus
Tietoliikennepalvelut
Taloyhtiölaajakaista Elisa 50/50 Mb/s sis. vastikkeeseen/vuokraan.

Hinta

Velaton hinta
33 313,77 €
Myyntihinta
33 313,77 €
Neliöhinta
724,21 € / m²

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
25.00€/hlö/kk, Vesiennakko
Muut kustannukset
Vakuus: 250.00 ASO maksu: 32849.17 ASO maksu muutostyöt: 0.00 ASO maksu indeksitarkistus: 464.60 ASO maksu yhteensä: 33313.77
Käyttövastike
689,15 € / kk
Autopaikan kustannukset
8 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Valmistumisaika
2023-12-21
Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Tuusulan Puistometsäntie 2 B
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2023
Rakennusvuoden lisätiedot
2023
Huoneistojen lukumäärä
33