187 300 €44 m²

Kievarintie 17 A28, Hyrylä, Tuusula2H+KT

Velaton hinta
187 300 €
Asuinpinta-ala
44 m²
Huoneita
2
Kerros
5 / 7
Rakennusvuosi
2027
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Hyrylä
Kaupunki
Tuusula

Tässä kodikkaassa asunnossa on avoin keittotila ja olohuone, jolta käydään lasitetulle parvekkeelle. Makuuhuoneeseen on mahdollista sijoittaa työpiste. Tilava eteinen ja kylpyhuone helpottavat arkea. Luoteisnäkymät tuovat asuntoon pehmeää valoa.

Asuntoon kuuluu myös oma irtaimistovarasto. Yhteistiloihin lukeutuvat apu- ja ulkoiluvälinevarastot sekä avara kerhotila, joka soveltuu yhdessäoloon ja erilaisiin tapahtumiin.

Asunto Oy Tuusulan Harjulanhovi rakentuu Hyrylään, monipuolisten palveluiden ja luontoelämysten äärelle. Yhtiöön rakentuu yhteensä 43 A-energialuokan Joutsenmerkittyä asuntoa. Lue lisää ja ihastu: jmoy.fi/harjulanhovi

Huomaathan, että ilmoituksen kuvat ovat visualisointeja eivätkä välttämättä vastaa täysin juuri tämän asunnon pohjaratkaisua.

JM Suomi Oy rekisteröi ja käsittelee antamiasi henkilötietoja meidän Asiakas- ja sidosryhmärekisterin tietosuojaselosteen https://www.jmoy.fi/personal-details/ mukaisesti. Asiakirjassa on lisäksi tietoja siitä, miten voit selvittää, mitä henkilötietoja JM Suomi Oy käsittelee ja miten voit oikaista tietojasi tai peruuttaa suostumuksen.

Perustiedot

Kaupunginosa
Hyrylä
Kohdenumero
10002053
Kerros
5 / 7
Asuinpinta-ala
44 m²
Huoneiston kokoonpano
2H+KT
Huoneita
2
Kunto
Uusi
Keittiön varusteet
Puustellin kalusteet ja työtaso, välitilassa alumiinikomposiittilevy, keittiöallas ja vettä säästävä hana, kalusteisiin sijoitettu uuni ja mikroaaltouuni, keittotaso, liesikupu, jääpakastinkaappi, kalustepeitteinen astianpesukone
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Lounaaseen ja luoteeseen avautuva lasitettu parveke, lattiapintana huopamatto. Osin kirkas ja osin opaalipintainen lasikaide, kaiteen yläpuolinen avautuva lasitus.
Kylpyhuoneen varusteet
Keraaminen laatta seinillä ja lattiassa, katossa lakattu kuusipaneeli ja kattoon upotetut led-valaisimet, Svedbergsin peili- ja allaskalusteet, suihkuseinä ja vettä säästävät hanat, WC-istuin
Säilytystilat
Asuntokohtainen irtaimistovarasto
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Päivittäispalvelut sekä terveysasema ja kirjasto sijaitsevat Hyrylän sydämessä aivan Harjulanhovin lähistöllä. Alueella on myös kahviloita ja ravintoloita. Harjulanhovi rakentuu monipuolisten liikuntamahdollisuuksien yhteyteen. Tuusulanjärvi tarjoaa lisää mahdollisuuksia niin liikunta- kun kulttuuriharrastuksiin.
Kohde on
Osakehuoneisto

Hinta

Velaton hinta
187 300 €
Myyntihinta
75 950 €
Neliöhinta
4 256,82 € / m²
Velkaosuus
111 350 €
Kohde on yhtiölainoitettu
Taloyhtiölainasta on vastuussa jokainen osakas. Jos lainaa koskevia pääomavastikkeita ei saada joidenkin asuntojen osalta muutoin perittyä, maksuvelvollisuus voi langeta viime kädessä muille osakkaille.

Vastikkeet

Hoitovastike
184,80 € / kk
Pääomavastike
674,90 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
859,70 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
25 €/hlö/kk, tasauslaskutus huoneistokohtaisen veden mittauksen mukaan

Rakennusvuosi
2027
Huoneistojen lukumäärä
43
Kerroksia
7
Rakennusmateriaali
Julkisivun sisäkuoret betonia, julkisivut paikallamuurattuja.
Kattotyyppi
Betonitiili
Energialuokka
A
Liikenneyhteydet
Hyvät julkiset yhteydet Helsinkiin, Keravalle ja Järvenpäähän. Omalla autolla liittyy nopeasti Tuusulanväylälle ja sitä kautta muille pääteille. Lentokenttä on vain noin 15 minuutin ajomatkan päässä. Korttelin pysäköintialueella on tarjolla sekä katos- että avopaikkoja.

Yhteiset tilat
Kerhotila, lastenvaunu-/apuvälinevarasto, polkupyörävarasto