93 000 €42,5 m²

Markkinakuja 3 B, Jokela, Tuusula2h, k, s, kph/wc, lasitettu parveke

Velaton hinta
93 000 €
Hoitovastike
246,50 € / kk
Asuinpinta-ala
42,5 m²
Huoneita
2
Kerros
2 / 2
Rakennusvuosi
1989
Rakennuksen tyyppi
Luhtitalo
Kaupunginosa
Jokela
Kaupunki
Tuusula

Tässä on tilaisuus ensiasunnon ostajalle: valoisa ja viihtyisä luhtitaloasunto Jokelan keskustassa, Tuusulassa. Tämä toisen kerroksen kaksio tarjoaa mukavat puitteet elämiseen. Asunnon lasitettu parveke avautuu itään, tarjoten rauhallisen paikan nauttia aamukahvista.

Asunto on rakennettu vuonna 1989 ja sen kunto on tyydyttävä, joten se tarjoaa mahdollisuuden tehdä siitä juuri oman näköisesi. Keittiö on varusteltu tarpeellisilla kodinkoneilla, ja oma sauna tuo arkeen ripauksen luksusta. Lattiat ovat pääosin parkettia, mikä luo kodikasta tunnelmaa.

Taloyhtiössä on tehty useita kunnostuksia viime vuosina, kuten maalämpöpumpun huolto ja parvekelasitusten hankinta. Tulevaisuuden kunnossapitosuunnitelmat ovat myös selkeät, mikä luo turvaa asukkaille.

Asunto Oy Jokelan Puistonkulma on rauhallinen ja hyvin hoidettu taloyhtiö, jossa on yhteensä 14 asuntoa. Mahdollisuus vuokrata autopaikka sähköpistokkeella tekee arjesta sujuvampaa.

Tartu tilaisuuteen ja tule tutustumaan tähän valoisaan kotiin, joka tarjoaa mukavat puitteet arkeen ja vapaa-aikaan.

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Markkinakuja 3 B, 05400 Tuusula
Kaupunginosa
Jokela
Kohdenumero
80492059
Kerros
2 / 2
Asuinpinta-ala
42,5 m²
Tontin pinta-ala
2 100 m²
Kokonaispinta-ala
42,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
2h, k, s, kph/wc, lasitettu parveke
Huoneita
2
Kunto
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappi, uuni, liesi, liesituuletin ja astianpesukone. Liesi: Keraaminen liesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu. Parvekkeen suunta: Itä.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, suihkuseinä, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, peili ja bidee-suihku.
Tehdyt remontit
2024: yhtiön lämminvesivaraaja uusittu, palovaroittimen asennus huoneistot. 2022: maalämpöpumpun vuosihuolto. 2021: putkistojen kuntotutkimus. 2020: yhtiön pihalla oleva grillikatos on uusittu, tilalle toimitettu grillikota, parvekkeille hankittu parvekelasit, antenniverkon korjaus. 2019: pyöräkellarin lattia uusittu, seinien maalaus. seinätelineet pyörille. Ulkoseinä kaivettu auki, tehty saloja + patolevyt. 2018: lämmitysjärjestelmä nuohottu, kellarikerroksessa tapahtunut putkivuoto korjattu. 2017: salaojien huuhtelu. 2014: ulkopuolisten puu- ja metalliosien maalaus. 2012: ilmanvaihdon puhdistus-ja säätö. 2011: lämmitysjärjestelmä muutettu maalämpöön. 2009: jätekatos uusittu. 2006: lukitus uusittu 2005: käyttövesiputkisto kellarissa uusittu. 2004: ilmanvaihdon säätö. 2002: ilmanvaihdon nuohous.

Velaton hinta
93 000 €
Myyntihinta
91 798,05 €
Neliöhinta
2 188,24 € / m²
Velkaosuus
1 201,95 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
246,50 € / kk
Pääomavastike
46,75 € / kk
Korjausvastike
25,50 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
318,75 € / kk

Muut maksut

Muut kustannukset
Lisätietoja maksuista: Mahdollinen autopaikka sähköpistokkeella 10,00 euroa/kk.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Jokelan Puistonkulma
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiöön kuuluu: Kullekin huoneistolle kuuluu varastotila noin 3,0 m2. Yhtiön välittömään hallintaan jäävät kerhotila, sähköpääkeskushuone, lämmönjakohuone, ulkoiluvälinevarasto ja 14 kpl sähkötolppapaikkoja,.
Rakennuksen tyyppi
Luhtitalo
Rakennusvuosi
1989
Huoneistojen lukumäärä
14
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1989
Kerroksia
2
Energialuokka
Energialuokka: D2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 26.05.2035
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen ilmanvaihto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Antenni
Tontin koko
2 100 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Hyvinkään Kiinteistöisännät Oy, Heli Viitanen-Palola, heli.viitanen@kiinteistoisannat.fi, +358192122400
Kaavoitustiedot
Tuusulan kunta tel. 09 87 181

Pysäköintitilan kuvaus
Taloyhtiön autopaikat: vuokrataan yhtiöltä.