Tarjouskauppakohde

136 000 €36 m²

Vadelmaviidanpolku 2 A, Puustellinmetsä, Tuusula2 h, avokeittiö, kph, lasitettu parveke (yhtiöjärjestyksen mukaan 2H+KT)

Velaton hinta
136 000 €
Hoitovastike
241,20 € / kk
Asuinpinta-ala
36 m²
Huoneita
2
Kerros
2 / 4
Rakennusvuosi
2022
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Puustellinmetsä
Kaupunki
Tuusula

Kaipaatko luonnonrauhaa mutta et halua luopua arjen helppoudesta?

Tämä ihana ja suloinen kulmakaksio Hyrylän palveluiden läheisyydessä odottaa uutta asukasta. Huomaat jo ovella, kuinka valo tulvii sisään kahdesta suunnasta ja miten hyvä pohjaratkaisu saa nämä neliöt tuntumaan kokoaan suuremmilta. Tässä kodissa viihtyvät sekä ihmiset, että viherkasvit. Nykyinen asukas on teettänyt parvekelasituksen, ja se onkin yksi tämän asunnon ihanista eduista. Kesäaikaan parveke toimii lisähuoneena, joka tuo arkeen lisää tilaa ja käyttömahdollisuuksia. Miltä kuulostaisi - aamukahvi auringon noustessa tai kesäilta sateen rauhoittavassa ropinassa

Pienen kävelymatkan päässä Hyrylän monipuoliset palvelut. Arjen kiireissä pääset lähes suoraan kotiovelta metsän rauhaan. Puistot, pieni lampi, metsäpolut ja vuodenaikojen vaihtuva kauneus ympäröivät arkea. Kesäretkeltä palaat marjaämpäri tai sienikori täynnä luonnonantimia. Läheltä löytyvät kunnan vuokraamat kasvimaapalstat, jos sinussa asuu pieni puutarhuri ja haaveilet oman maan perunoista tai kesäkukista. Kun maailma kutsuu, Helsinki–Vantaan lentokentälle hurautat noin vartissa! Sijainti on huikea myös liikkuvaan elämäntyyliin. Lisäarvoa tuo erikseen hankittu autopaikka omaan tai vieraiden käyttöön. Voisiko tässä olla sinun ensiasuntosi, huoleton koti eläkepäiville tai järkevä sijoitus tulevaisuuteen? Tämä koti vie sydämen mennessään!

Tule ihastumaan ja nähdään näytöllä!

Tarjouskauppakohde

Tarjouskaupassa tarjoukset tehdään lähtöhinnasta ylöspäin.

Lähtöhinta
136 000 €
Uusin kirjallinen tarjous
-

Perustiedot

Kaupunginosa
Puustellinmetsä
Kohdenumero
21511335
Kerros
2 / 4
Asuinpinta-ala
36 m²
Tontin pinta-ala
2 827 m²
Kokonaispinta-ala
36 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen Pinta-alaa ei ole tarkistusmitattu.
Huoneiston kokoonpano
2 h, avokeittiö, kph, lasitettu parveke (yhtiöjärjestyksen mukaan 2H+KT)
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Liesi: keraaminen, erillisuuni. Työtasot: laminaatti. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: liesituuletin.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tyyppi: lasitettu. Suunta: itä
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: wc-istuin, suihku, peilikaappi.
Säilytystilat
Kuvaus: Pieni ullakkovarasto.
Näkymät
Itä-etelä.
Tulevat remontit
Hallituksen kunnossapitotarveselvitys 2025 - 2029 : Ei suunniteltuja korjauksia.
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: 2024 Rakennuttajan vuosikorjauksia.
Saunan lisätiedot
Kuvaus: Yhteissauna: Saunatilat sijaitsevat viereisessä talossa Metsämansikassa. sähkökiuas
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Palvelut: Hyrylän palvelut noin 1 km Lisätietoa palveluista: Metsä ja hyvät ulkoilumaastot lähellä. Ihana puisto ja lampi ihan vieressä. Kasvimaapalstoja lähellä ja vuokrattavissa kunnalta. Uudistunut uimahalli aukeaa keväällä 2026.
Kohde on
Osakehuoneisto
Tietoliikennepalvelut
laajakaista

Hinta

Velaton hinta
136 000 €
Myyntihinta
136 000 €
Neliöhinta
3 777,78 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
241,20 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
241,20 € / kk
Lisätietoa vastikkeista

Autopaikkahoitovastike 1,072€/ap m²/kk.

Muut maksut

Vesimaksu
28 € / kk

Rakennusvuosi
2022
Huoneistojen lukumäärä
46
Kerroksia
4
Energialuokka
B2018
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin koko
2 827 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö. Kiinteistönhoidon lisätiedot: K-U Kotikiinteistöt Oy
Isännöinti
ES-Isännöinti Oy
Kaavatilanne
Asemakaava
Lämmitys
Kaukolämpö
Tontin vuokra päättyy
26.01.2121
Tontin vuokra
18590.72 EUR/v.

Pysäköintitilan kuvaus
autokatoksia: 5. sähköpistokkeita: 32.
Yhteiset tilat
vinttikomero, kaapeli-tv, lastenvaunuvarasto. Taloyhtiössä muuta: Ulkoiluvälinevarasto sijaitsee erillisessä piharakennuksessa. Yhteinen väestönsuoja sijaitsee As Oy Tuusulan Metsämansikan ulkoiluvälinevarastossa.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: parketti. Pesutiloissa: laatta. Olohuoneessa: parketti. Makuuhuoneessa: parketti. Saunassa: laatta. Seinät: Keittiössä: maalattu. Pesutiloissa: kaakeli. Olohuoneessa: maalattu. Makuuhuoneessa: maalattu. Saunassa: kaakeli.