399 000 €142,5 m²

Kirkkotie 47, Kirkonkylä, Tuusula5h+k+khh+s

Velaton hinta
399 000 €
Hoitovastike
327,75 € / kk
Asuinpinta-ala
142,5 m²
Huoneita
5
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
2018
Rakennuksen tyyppi
Omakotitalo
Kaupunginosa
Kirkonkylä
Kaupunki
Tuusula

Omakotitalo 5h, k, khh, s

Tämä tilava omakotitalo Tuusulan Kirkonkylässä tarjoaa erinomaiset puitteet perhe-elämälle. Vuonna 2018 valmistunut talo sijaitsee rauhallisella ja halutulla alueella, vain kivenheiton päässä Tuusulanjärvestä ja golfkentästä.

Asunnossa on neljä makuuhuonetta, avara olohuone ja tyylikäs keittiö, jossa on laadukkaat Puustellin materiaalit ja keittiösaareke. Lattialämmitys takaa mukavuuden ympäri vuoden ja maalämpö pitää kustannukset matalana. Sauna ja tilava kodinhoitohuone omalla uloskäynnillä tekevät arjesta sujuvaa.

Oma nurmikkopiha tarjoaa loistavat mahdollisuudet ulkoiluun ja rentoutumiseen. Hyvät liikenneyhteydet ja läheiset palvelut, kuten koulut ja päiväkoti, tekevät arjesta helppoa. Hyrylän monipuoliset palvelut ovat vain parin kilometrin päässä.

Tämä koti on ihanteellinen valinta perheelle, joka arvostaa tilaa, modernia asumista ja erinomaista sijaintia. Tartu tilaisuuteen ja tule tutustumaan tähän upeaan kotiin! Todella edulliset asumiskustannukset!

Myynti, Esittelyt ja Lisätiedot:

Valtteri Parikka Myyntijohtaja, LKV, LVV, Kaupanvahvistaja 0401614131 valtteri.parikka@roof.fi

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Kirkkotie 47, 04310 Tuusula
Kaupunginosa
Kirkonkylä
Kohdenumero
80459140
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
142,5 m²
Tontin pinta-ala
5 031 m²
Kokonaispinta-ala
150 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
5h+k+khh+s
Huoneita
5
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappi, erillinen pakastin, erillisuuni, liesi, liesituuletin, mikroaaltouuni, astianpesukone ja keittiösaareke. Liesi: Induktioliesi.
Parveke
Ei
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, lattialämmitys ja suihkuseinä. Erillisten WC:n lukumäärä: 1. Erillisen WC:n varusteet: WC-istuin, peilikaappi, pesuallas, allaskaappi, lattialämmitys ja bidee-suihku.
Säilytystilat
Lämmin ulkovarasto ja kaapistot
Tehdyt remontit
- E-talon asfaltoinnin kaatojen korjaus 2021 (takuukorjaus) - sadevesijohteiden huuhtelun ja kuvaus 2022/Drainman Oy - Mallirakennus Oy asensi E, F autokatoksen edessä olevaan SV-kaivoon takuukorjauksena sulanapitokaapelin /Suomen Sähköturva OY/2023
Palvelut
Palvelut: Hyrylän kaikki palvelut n. 2km päässä.
Paikallistiedot: Tuusulan järven vieressä upealla paikalla. Golf kenttä vieressä.
Kohde on
Osakehuoneisto
Kiinteistötunnus
858-405-7-70
Postitoimipaikka
Tuusula

Hinta

Velaton hinta
399 000 €
Myyntihinta
399 000 €
Neliöhinta
2 800 € / m²
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.
Valinnaisen vuokratontin lunastusosuus
130 000 €

Valinnainen vuokratontti

Tontin vuokravastike
526,82 € / kk
Vuokratontin lunastusosuus
130 000 €
Kohde sijaitsee valinnaisella vuokratontilla
Osakkaalla on oikeus lunastaa asunto-osakkeisiin kohdistuva tontin osuus taloyhtiölle.

Vastikkeet

Hoitovastike
327,75 € / kk
Tontin vuokravastike
526,82 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
854,57 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 15 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Tuusulan Kirkkotie 47
Rakennuksen tyyppi
Omakotitalo
Rakennusvuosi
2018
Huoneistojen lukumäärä
6
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2018
Kerroksia
1
Energialuokka
Energialuokka: C2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 20.02.2028
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen ilmanvaihto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
5 031 m²
Kiinteistönhoito
Asukkaat
Isännöinti
Kontu Isännöinti Oy, Lilli Puustinen, lilli.puustinen@kontuoy.fi, 0104118163
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä, sujuvat yhteydet omalla autolla, hyvät pyöräilytiet, lentokenttä ja hyvä kulkuyhteys
Pihan kuvaus
Oma nurmikkopiha, Etupiha asfaltoitu
Lämmitys
Maalämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Maalämpö, Lattialämmitys
Tontin vuokra päättyy
26.03.2068
Tontin vuokra
11 814,12 € / vuosi
Maanvuokraaja
OP Tonttirahasto Ky
Tontin omistus
Valinnainen vuokratontti
Kohde sijaitsee valinnaisella vuokratontilla

Tilat ja materiaalit

Pysäköintitilan kuvaus
Taloyhtiön autopaikat: Asunnolle kuuluu 1 kpl pistokkeellinen katospaikka sekä 1 kpl sähkötolppapaikka
Yhteiset tilat
Kaapeli-tv
Keittiön lattia
Vinyyli
Keittiön seinä
Maali