162 000 €57,5 m²

Paattistalonkatu 2 A, Paattinen, Turku2h+k+s

Velaton hinta
162 000 €
Hoitovastike
247,25 € / kk
Asuinpinta-ala
57,5 m²
Huoneita
2
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
2015
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Paattinen
Kaupunki
Turku

Paattisten rauhallisella alueella, odottaa uusi koti sinua. Tämä moderni rivitaloasunto on rakennettu vuonna 2015, ja se tarjoaa mukavan ja toimivan pohjaratkaisun. Asunnon 57,5 neliötä on suunniteltu tehokkaasti, ja oma sauna tuo arkeen ripauksen luksusta.

Asunto sijaitsee yhdessä tasossa, mikä tekee siitä käytännöllisen. Lämmitysjärjestelmänä toimii kaukolämpö, ja lattialämmitys tuo mukavuutta erityisesti talvikuukausina.

Asunto-osakeyhtiö As Oy Paattisten Varis tarjoaa mukavat puitteet asumiselle. Yhtiössä on yhteensä 11 asuntoa, ja asukkaiden käytössä on muun muassa urheiluvälinevarasto sekä kaapeli-TV. Tulevaisuudessa on suunnitteilla julkisivujen huoltomaalaus, joten yhtiö on aktiivisesti huolehtimassa kiinteistön kunnosta.

Paattinen on tunnettu vehreistä maisemistaan ja rauhallisesta ympäristöstään, mutta silti Turun keskustan palvelut ovat kohtuullisen matkan päässä. Tämä koti sopii mainiosti niin yksinasujalle kuin pienelle perheellekin, joka arvostaa modernia asumista luonnonläheisessä ympäristössä.

Tartu tilaisuuteen ja tule tutustumaan tähän viihtyisään rivitaloasuntoon, joka tarjoaa mukavaa asumista ja hyvät puitteet arkeen.

Lisätiedot ja esittelyt Anton Simolin 050-406 3664 anton.simolin@remax.fi

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Paattistalonkatu 2 A, 21330 Turku
Kaupunginosa
Paattinen
Kohdenumero
80502044
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
57,5 m²
Tontin pinta-ala
3 522 m²
Kokonaispinta-ala
57,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
2h+k+s
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, uuni (Integroitu), liesituuletin, mikroaaltouuni (Integroitu), astianpesukone ja liesi. Liesi: Induktioliesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, suihkuseinä, pesukoneliitäntä, peilikaappi, pesuallas, allaskaappi, lattialämmitys, bidee-suihku ja allastaso/työtaso.
Säilytystilat
Seinäkaapit ja lämmin ulkovarasto
Tulevat remontit
Hallituksen ehdottamat korjaukset ja muutokset: Rakennusten julkisivujen puu-osien huoltomaalaus 2027
Tietoliikennepalvelut
Lounea, 10M

Hinta

Velaton hinta
162 000 €
Myyntihinta
162 000 €
Neliöhinta
2 817,39 € / m²
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
247,25 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
247,25 € / kk

Muut maksut

Muut kustannukset
Taloyhtiön hallitukselle on annettu valtuutus periä (tai olla perimättä) ylimääräisiä vastikkeita yhtiön taloudellisen aseman tai maksuvalmiuden sitä vaatiessa Lisätietoja maksuista: Vesilaskutus kulutuksen mukaan kaksi kertaa vuodessa. Kylmä käyttövesi 3,70 €/m3, Lämmin käyttövesi 8,70 €/m3.

Rakennusvuosi
2015
Huoneistojen lukumäärä
11
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2015
Kerroksia
1
Rakennusmateriaali
Puu
Kattomateriaali
Pelti
Kattotyyppi
Harjakatto
Energialuokka
Energialuokka: B2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 17.01.2036
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen ilmanvaihto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
3 522 m²
Kiinteistönhoito
Asukkaat
Isännöinti
lsännöinti Samit Oy, Tapio Aihonen, tapio.aihonen@samit.fi, 0400-720201