199 000 €38 m²

Läntinen Pitkäkatu 11, Keskusta, Turku2 h, kt, kph, rp

Velaton hinta
199 000 €
Hoitovastike
178,60 € / kk
Asuinpinta-ala
38 m²
Huoneita
2
Kerros
5 / 5
Rakennusvuosi
2018
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Turku

Uudenveroinen, ylimmän (5/5) kerroksen citykoti keskeisellä paikalla hyvien kulkuyhteyksien äärellä!

Uudenveroinen, ylimmän (5/5) kerroksen citykoti keskeisellä paikalla hyvien kulkuyhteyksien äärellä! Linja-autoasemalle kävelee parissa minuutissa ja juna-asemalle viidessä. Myös yhteydet pääväylille ovat erinomaiset. Asunnon myynnin lisäksi myydään myös autohallipaikka kellarikerroksesta, josta pääsee kätevästi hissillä suoraan omaan kotikerrokseen. Asunto myydään vuokrattuna; hyvä vuokralainen valmiina! Rakennus on valmistunut vuonna 2018, joten ei huolta kalliista taloyhtiöremonteista vuosiin!

Tavoitat meidät ARKISIN sähköpostitse ja puhelimitse. Yksityisesittelyt arkisin sopimuksen mukaan.

Perustiedot

Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
24485534
Kerros
5 / 5
Asuinpinta-ala
38 m²
Tontin pinta-ala
1 204 m²
Huoneiston kokoonpano
2 h, kt, kph, rp
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Kunnon lisätiedot
Uudenveroinen
Lisätietoa vapautumisesta
Vuokrasopimus on alkanut 1.10.2023 ja jatkuu toistaiseksi voimassa olevana. Irtisanomisaika 6 kk/1 kk.
Keittiö
Avokeittiö
Keittiön varusteet
Jääkaappi/pakastin -yhdistelmä, keraaminen liesi, astianpesukone
Parvekkeen lisätiedot
Ranskalainen parveke
Kylpyhuoneen varusteet
Laatoitettu kylpyhuone, jossa suihku, suihkuseinä, peilikaappi, allaskaappi, wc-istuin, ikkuna ja mukavuuslattialämmitys
Muut ehdot
Yhtiökokouksen päätöksen mukaan vastikkeet laskevat 1.7.2026 alkaen. Uudet vastikkeet: hoitovastike 167,20 € (4,40 €/m²) rahoitusvastike 227,43 € (5,985 €/m²)
Kohde on
Osakehuoneisto
Osakeluettelo on siirretty huoneistojärjestelmään
Kyllä
Sähköinen omistajamerkintä
Ei
Tietoliikennepalvelut
DNA 25/10 Mbit

Hinta

Velaton hinta
199 000 €
Myyntihinta
162 306 €
Neliöhinta
5 236,84 € / m²
Vuokratulo
690 € / kk
Velkaosuus
36 694 €

Vastikkeet

Hoitovastike
178,60 € / kk
Pääomavastike
232,75 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
411,35 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesiennakko 20 e/hlö/kk

Rakennusvuosi
2018
Huoneistojen lukumäärä
37
Liikehuoneistojen lukumäärä
1
Liikehuoneistojen pinta-ala
60 m²
Kerroksia
5
Hissi
Kyllä
Energialuokka
C2013
Ilmanvaihto
Koneellinen, lämmön talteenotolla
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli
Tontin koko
1 204 m²
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä, Rautatieasema lähellä, Taksitolppa lähellä, Sujuvat yhteydet omalla autolla

Pysäköintitilan kuvaus
Parkkihalli, jossa 31 kpl autohallipaikkoja. Asunnon myynnin ohella ostettavissa autohallipaikka vh. 22.500 e. Autopaikan hoitovastike on 47 e/kk.
Yhteiset tilat
Ulkoiluvälinevarasto, väestönsuoja
Pintamateriaalit
Parketti