164 000 €63 m²

Kivikartiontie 9 F, Luolavuori, Turku3h, k, p

Velaton hinta
164 000 €
Hoitovastike
220,50 € / kk
Asuinpinta-ala
63 m²
Huoneita
3
Kerros
8 / 8
Rakennusvuosi
1958
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Luolavuori
Kaupunki
Turku

Upea kolmio Luolavuoressa tarjoaa loistavan yhdistelmän nykyaikaista asumista talon ylimmässä asuinkerroksessa.

Asunto sijaitsee talon kahdeksannessa kerroksessa, mikä takaa upeat näkymät. Koko tuleva kotisi on juuri läpikäynyt kokonaisvaltaisen remontin, joten pääset nauttimaan täysin uusista pinnoista ja moderneista ratkaisuista. Kaikki on tehty sinua varten valmiiksi.

Keittiö on varusteltu laadukkailla kodinkoneilla kuten induktioliedellä ja integroidulla astianpesukoneella. Kaksi makuuhuonetta, joissa molemmissa oma uusi säilytysratkaisunsa. Putkiremontin yhteydessä juuri uusitun kylpyhuoneen lattialämmitys tuo arkeen ripauksen luksusta.

Tässä kodissa on myös parveke, josta voit nauttia kauniista kesäilloista ja ihailla avaraa maisemaa.

Asunto-osakeyhtiö Honkamäenpuisto tarjoaa asukkailleen monipuoliset yhteistilat, kuten saunan, askarteluhuoneen ja pesutuvan. Lisäksi taloyhtiössä on hissi, joka tekee arjesta sujuvampaa. Sijainti on erinomainen. Matkaa keskustaan on vain noin 2km, lähi K-market on saman kadun varrella, Citymarket noin 800m ja hyvät kulkuyhteydet ylipäänsä tekevät menemisestä vaivatonta. Alue on arvostettu ja sen ympärillä on vehreitä puistoalueita ulkoiluun.

Taloyhtiössä on nyt valmistunut perinteinen linjasaneeraus. Tämän huoneiston lainaosuus on noin 30.623 euroa ja tämä tullaan jyvittämään nyt myytävälle huoneistolle kesällä 2026. Suuri ja merkittävä talotekninen uudistus on siis jo tehty.

Tartu tilaisuuteen ja tee tästä asunnosta uusi kotisi!

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Kivikartiontie 9 F, 20720 Turku
Kaupunginosa
Luolavuori
Kohdenumero
80503754
Kerros
8 / 8
Asuinpinta-ala
63 m²
Tontin pinta-ala
9 029,3 m²
Kokonaispinta-ala
63 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
3h, k, p
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappi, erillinen pakastin, erillisuuni, liesi, liesituuletin ja astianpesukone (integroitu ). Liesi: Induktioliesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu. Parvekkeen suunta: Luode.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, suihkuseinä, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, peilikaappi ja pesuallas.
Säilytystilat
Vinttikomero ja kellarikomero
Tehdyt remontit
1992 Katot uusittu 2006 Ikkunat ja parvekeovet uusittu 2009-2010 LVIS-peruskorjaus (käyttövesiputket uusittu, talojen väliset lämpökanaalit uusittu lukuun ottamatta A-B talosta autotalliin menevää, kellarikerroksen viemärit uusittu, pihaviemärit sukitettu, nousut ja huoneistohaaroitukset pinnoitettu, asuintalojen putkista asbestit poistettu, sähkönousut ja talojen syöttöjohdot uusittu, huoneistokeskukset uusittu ja lieden syöttö uusittu kolmivaiheiseksi) 2010 Porrashuoneiden ulko-ovet kunnostettu 2011 Yleisten tilojen ulko-ovien kunnostus Lämmitysverkoston perussäätö ja tasapainotus 2012 Kellaritilojen käytävien maalauskorjaus Lämmönvaihtimen uusinta Autotallin ovien maalauskorjaus 2012-2013 Lämmitysverkoston perussäätötyön jatkosäädöt 2014 Rikkinäiset kattotiilet vaihdettu (varatiilet vinttitiloissa) Puupaalujen kuntotutkimus Vinttitilojen valaistuksen uusinta Hissien uusinta 2014-2015 Julkisivurappausten uusinta, parvekkeiden korjaus, parvekelasitusten asennus, tuuletusparvekkeiden ikkunoiden ja ovien uusinta, kellarikerroksen ikkunoiden uusinta 2017 Autotallien kattojen sekā kellarikerroksen valaistusten uusinta 2019 Kokonaisvaltainen piharemontti Autotallien kynnysrautojen uusinta 2020 Lukkojen sarjoitus Iloq5-avainprofiilille 2021 Autotallien ovien maalaus 2022-2023 Viemärisaneerauksen hankesuunnittelun käynnistäminen 2023-2024 Viemärikorjauksen toteutussuunnittelu 2025 LVIS-saneeraus; viemäreiden ja kaikkien huoneistojen märkātilojen uusiminen, osittainen sähkökorjaus, uudet data ja antennijärjestelmät, taloyhtiösaunan ja pesulan peruskorjaus. Porraskäytāvān peruskorjaus sekā valaisinten uusiminen, huoneistokohtaisen palovaroittimien asennus
Kiinteistötunnus
853-032-0022-0003
Postitoimipaikka
Turku

Hinta

Velaton hinta
164 000 €
Myyntihinta
157 957,95 €
Neliöhinta
2 603,17 € / m²
Velkaosuus
6 042,05 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
220,50 € / kk
Pääomavastike
108,99 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
329,49 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Lisätietoja maksuista: Sähkön ja veden täsmäytys huoneistokohtaisten takamittareiden perusteella. Sähkö- ja vesiennakoiden määrän päättää osakkeenomistaja.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto-osakeyhtiö Honkamäenpuisto
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön kiinnitykset: 7 240 000 €.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1958
Huoneistojen lukumäärä
191
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1958
Kerroksia
8
Energialuokka
Energialuokka: F2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 11.10.2034
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen poisto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
9 029,3 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Varsinais-Suomen Isännöintitalo Oy, Vesa Keskilä, isannointi@isannointitalo.fi, 0207229962
Kaavoitustiedot
Turun kaupunki (02) 330 000
Kaavatilanne
Asemakaava
Kuntotutkimus
Lisätietoja tutkimuksista: Peruskuntoarvio 21.2.2011 Julkisivujen kuntotutkimus 7.10.2013 Puupaalujen tutkimukset Kylpyhuoneiden kartoitus 18.2.2021 Viemäreiden osittainen kuvaus 2022 Viemärisaneerauksien hankesuunnitelma 2023

Pysäköintitilan kuvaus
Lisätietoja huoneiston autopaikasta: Katualueella pysäköintipaikkoja.