148 000 €69 m²

Jaanintie 34 B, Itäharju, Turku3h+k+kph+wc+parveke

Velaton hinta
148 000 €
Hoitovastike
241,50 € / kk
Asuinpinta-ala
69 m²
Huoneita
3
Kerros
4 / 8
Rakennusvuosi
1968
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Itäharju
Kaupunki
Turku

Valoisa ja viihtyisä kolmio Turun Itäharjulla - muuttovalmis koti hyvällä sijainnilla.

Tervetuloa tutustumaan tähän toimivapohjaiseen kolmioon Itäharjun alueella. Asunto tarjoaa erinomaiset puitteet niin pienelle perheelle, pariskunnalle kuin tilaa arvostaville yksinasujillekin.

Taloyhtiössä on tehty kattavasti merkittäviä remontteja, jotka tuovat huolettomuutta pitkälle tulevaisuuteen. Linjasaneeraus, julkisivuremontti sekä hissien uusiminen on jo toteutettu. Asunnon kylpyhuone ja erillinen wc on remontoitu linjasaneerauksen yhteydessä, joten ne vastaavat nykypäivän mukavuus- ja laatutasoa.

Sijainti on erinomainen. Arjen palvelut löytyvät läheltä ja alue tarjoaa monipuoliset mahdollisuudet niin ostoksille kuin vapaa-aikaan. Lähistöllä sijaitsevat koulut ja päiväkodit tekevät tästä kodista erityisen houkuttelevan lapsiperheille. Lisäksi vehreät ja metsäiset ulkoilualueet, leikkipuistot sekä hyvät kulkuyhteydet kruunaavat kokonaisuuden.

Tässä kodissa yhdistyvät huoleton asuminen, hyvä sijainti ja viihtyisä ympäristö.

LISÄTIEDOT JA ESITTELYT:

Arto Ahtola Kiinteistönvälittäjä, LKV, LVV, KiAT, BBA 040 572 1314 arto@hauslkv.fi hauslkv.fi/arto-ahtola Haus LKV | Artohomes Oy

Haluatko arvion ja välityspalkkiotarjouksen nykyisestä kodistasi? Ota rohkeasti yhteyttä – autan mielelläni!

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Jaanintie 34 B, 20540 Turku
Kaupunginosa
Itäharju
Kohdenumero
80501493
Kerros
4 / 8
Asuinpinta-ala
69 m²
Tontin pinta-ala
9 971,5 m²
Kokonaispinta-ala
69 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
3h+k+kph+wc+parveke
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, liesi, liesituuletin ja astianpesukone (2026)
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: Suihku, suihkuseinä, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, peilikaappi, pesuallas ja allaskaappi. Erillisten WC:n lukumäärä: 1. Erillisen WC:n varusteet: WC-istuin, lattialämmitys, bidee-suihku, peilikaappi, pesuallas, allaskaappi ja lattiakaivo.
Säilytystilat
Kaapistot ja häkkivarasto
Tulevat remontit
2026-2027 Julkisivun maalattujen osien pesu ja elastisten saumojen uusiminen 2027 Bitumikermikatteiden uusiminen, läpivientien- ja reunapellitysten tarvittavat tiivistykset ja huoltomaalaus 2028 Ikkunoiden huoltokorjauksia
Tehdyt remontit
2025 Susteran peruskuntoarvio 2023 Kattojen kuntotutkimus 2022 Hissisaneeraus 2019-2022 Perinteinen linjasaneeraus; uusittu käyttövesijohdot, viemärit, kaikki märkätilat, sähköt, ATK- ja antenniverkko, salaojat, talojen väliset vesi- ja lämpöjohdot sekä saneerattu kaikki yleiset tilat. Pihat uusittu Entin laatiman pihasuunnitelman mukaan. 2019 Lukitusjärjestelmän uusiminen 2018 Pohja- ja tonttiviemäreiden sukitus 2017 Porraskäytävien valaistuksen uusiminen LED-valaisimiin 2017 LVIS-saneerauksen hankesuunnittelu 2016 Pyöräsuojien valaistusmuutokset LED-valaisimiin 2016 Kaukolämmön alajakokeskuksen uusiminen 2014 Lamellitalon kellarikäytävien valaistusmuutokset LED-valaisimiin (liiketunnistimet) 2013 Ilmastointijärjestelmän puhdistus 2012 Pyöräsuojien, pesulan ja saunan ovien uusiminen (A- ja B-talot) 2012 Kellarikäytävien ja pesulan pintamaalauksia 2011 Julkisivujen betoniosien maalauskäsittely 2011 Betonijulkisivut maalaus ja elementtisaumaus, parvekkeiden betoniosat maalaus 2010 Siivousparvekkeiden ovien uusiminen 2009 Patteriverkoston perussäätö ja patteritermostaattien uusiminen 2008 Rakennusten tiilipäätyjen purku, lisälämmöneristykset 180 mm ja Stonel- tiililaattalevytys 2008 Huoneistoparvekkeiden ikkunoiden ja ovien uusiminen 2008 pääsisäänkäyntien ikkuna- ja ovirakenteiden uusiminen 2006 Polkupyöräsuojan rakentaminen 2006 Ilmanvaihtojärjestelmän puhdistus ja säätö 2004 A ja B- portaiden hissien saneeraus 2001 Julkisivupintojen ikkunoiden uusiminen. A- ja B- talon eteläpuoleisten nauhaelementtien purku, lisälämmöneristys ja levytys 1997 Avainjärjestelmän uusiminen Abloy Oy:n Exec-avaimelle 1995 Autotallien ovien uusiminen 1991 Vesikattojen saneeraukset 1986 Liittyminen kaukolämpöverkostoon
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Omistus
Vuokrattu
Ei
Palvelut
Prisma Itäharju 700m.
K-Market Hanski 1km.
TYKS ja Teknologiakiinteistöit 7 min/3km autolla, pyörällä 11min/3km ja kävellen 23min/2km
Lisätiedot
Muut kaupan kannalta merkittävät tiedot: Oma sähkösopimus.
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Turku

Hinta

Velaton hinta
148 000 €
Myyntihinta
93 473,02 €
Neliöhinta
2 144,93 € / m²
Velkaosuus
54 526,98 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
241,50 € / kk
Pääomavastike
318,09 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
559,59 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 10 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Lisätietoja maksuista: Varastovuokrat 1€/kk. Autotallivuokrat pieni 55€/kk. Autotallivuokrat iso 75€/kk. Autosähköpaikka 12,50€/kk. Autopaikka 10€/kk. Kylmäkellarimaksu 2€/kk
Autopaikan kustannukset
10 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto-osakeyhtiö Jaaninrasti
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön kiinnitykset: 9 500 429 €.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1968
Huoneistojen lukumäärä
94
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1968
Kerroksia
8
Energialuokka
Energialuokka: E2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 24.07.2033
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen ilmanvaihto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
9 971,5 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Aura Isännöinti Oy, Mika Varpula, info@auraisannointi.fi
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä, sujuvat yhteydet omalla autolla, hyvät pyöräilytiet ja kaupunkiliikenneyhteys www.foli.fi
Kuntotutkimus
Kuntotutkimus tehty: 10.02.2025. Lisätietoja tutkimuksista: Sustera Oy peruskuntoarvio tehty 10.2.2025.

Pysäköintitilan kuvaus
Taloyhtiön autopaikat: 16 vuokrattavaa autotallia ja 44 vuokrattavaa autosähköpaikkaa pihalla sekä Karjakujan aukiolla vapaita autopaikkoja.