125 000 €27 m²

Michailowinkatu 5 B, Kakola, Turku1 h, kt, ranskalainen parveke

Velaton hinta
125 000 €
Hoitovastike
121,50 € / kk
Asuinpinta-ala
27 m²
Huoneita
1
Kerros
2 / 3
Rakennusvuosi
2019
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Kakola
Kaupunki
Turku

Etsitkö modernia ja kompaktia kaupunkikotia Turun keskustasta?

Tämä vuonna 2019 valmistuneessa talossa sijaitseva, uutta vastaavassa kunnossa oleva, erinomainen yksiö Michailowinkadulla saattaa olla juuri sinulle.

Asunnossa on ranskalainen parveke, joka tuo valoa ja avaruutta. Parkettilattiat ja maalatut seinät luovat tyylikkään ja raikkaan ilmeen. Keittiö on varustettu kaikilla tarvittavilla kodinkoneilla. Kylpyhuone on täysin laatoitettu ja sieltä löytyy lattialämmitys sekä pesukoneliitäntä.

Sijainti on erinomainen: keskusta tarjoaa kaikki palvelut kävelyetäisyydellä, ja hyvät liikenneyhteydet takaavat helpon vaihtoehdon niin sijoittajille kuin kaupunkielämästä nauttivalle asukkaalle.

Tartu tilaisuuteen ja tule tutustumaan tähän, heti vapaaseen, upeaan kaupunkikotiin!

Sovi esittelyaikasi nina.turve@spkoti.fi tai Nina 050 3878011

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Michailowinkatu 5 B, 20100 Turku
Kaupunginosa
Kakola
Kohdenumero
80498179
Kerros
2 / 3
Asuinpinta-ala
27 m²
Tontin pinta-ala
3 157 m²
Kokonaispinta-ala
27 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
1 h, kt, ranskalainen parveke
Huoneita
1
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Keittiön varusteet
Kaapistot, jääkaappipakastin, astianpesukone, keraaminen liesi, liesikupu, mikroaaltouuni. Parkettilattia.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Ranskalainen parveke
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen kuvaus: Kokonaan laatoitettu, suihku, suihkuseinä, pesuallas, allaslaatikosto, peilikaappi, pesukoneliitäntä, wc-istuin, lattialämmitys.
Säilytystilat
Kaapistot ja häkkivarasto
Tehdyt remontit
Huippuimurit on uusittu 2024.

Velaton hinta
125 000 €
Myyntihinta
125 000 €
Neliöhinta
4 629,63 € / m²
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.
Valinnaisen vuokratontin lunastusosuus
36 913,86 €

Valinnainen vuokratontti

Tontin vuokravastike
170,10 € / kk
Vuokratontin lunastusosuus
36 913,86 €
Kohde sijaitsee valinnaisella vuokratontilla
Osakkaalla on oikeus lunastaa asunto-osakkeisiin kohdistuva tontin osuus taloyhtiölle.

Vastikkeet

Hoitovastike
121,50 € / kk
Tontin vuokravastike
170,10 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
291,60 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Lisätietoja maksuista: Vesiennakko 20 €/ hlö/ kk, tasaus kerran vuodessa kulutuksen mukaan. Sähkö kulutuksen mukaan (asukas tekee oman sähkösopimuksen).

Rakennusvuosi
2019
Huoneistojen lukumäärä
37
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2019
Kerroksia
3
Energialuokka
Energialuokka: C2013, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 11.04.2029
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen tulo- ja poistoilma
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
3 157 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Turun Taloisännöinti Oy, Jarmo Tamminen, jarmo.tamminen@turuntaloisannointi.fi
Tontin vuokra päättyy
30.09.2065
Tontin vuokra
125 269,20 € / vuosi
Lisätietoja talosta
Siirry talosivulle
Maanvuokraaja
LähiTapiola Tontit I K
Tontin omistus
Valinnainen vuokratontti
Kohde sijaitsee valinnaisella vuokratontilla

Tilat ja materiaalit

Pysäköintitilan kuvaus
Taloyhtiön autopaikat: Pihalla lisäksi kaksi vieraspaikkaa.
Yhteiset tilat
Urheiluvälinevarasto, väestönsuoja ja kellarikomero
Lisätietoja makuuhuoneen varusteista