149 000 €71 m²

Jalustinkatu 2 D, Uittamo, Turku3h+k+kph+wc+parv.

Velaton hinta
149 000 €
Hoitovastike
245,42 € / kk
Asuinpinta-ala
71 m²
Huoneita
3
Kerros
4 / 7
Rakennusvuosi
1972
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Uittamo
Kaupunki
Turku

Koti Uittamon sydämessä!

Tämä hissitalon neljännen kerroksen koti sijaitsee rauhallisella ja arvostetulla Uittamon asuinalueella. Läpitalon huoneiston ikkunat päästävät sisään runsaasti luonnonvaloa, luoden viihtyisän, valoisan ja avaran tunnelman.

71 neliöinen pohjaratkaisu on toimiva ja jokainen neliö on hyödynnetty. Kaksi makuuhuonetta, tilava keittiö omassa rauhassa sekä avara olohuone jonka jatkumona toimii parveke. Erillinen wc eteisen läheisyydessä, ja hyvänkokoisessa kylpyhuoneessa hoituu myös arjen pyykkihuolto.

Hyvin hoidettu yhtiö, jossa kattavia remontteja jo takanapäin. Yhtiön yhteisistä tiloista löytyy saunatilat, kuivaushuone, pyörävarasto sekä häkki- ja kylmävarastot.

Merellinen Uittamo tarjoaa upeat ulkoilu- ja uintimahdollisuudet, hyvät palvelut ja loistavat kulkuyhteydet. Tämä koti sopii erinomaisesti niin perheille kuin yksinasuvillekin, jotka arvostavat rauhallista ympäristöä ja sujuvaa asumista.

Tartu tilaisuuteen ja tule tutustumaan tähän ihastuttavaan kotiin paikan päälle!

Lisätiedot ja esittelyt: Janita Kettunen / 040 7799046 / janita.kettunen@huoneistomarkkinat.com

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Jalustinkatu 2 D, 20880 Turku
Kaupunginosa
Uittamo
Kohdenumero
80499677
Kerros
4 / 7
Asuinpinta-ala
71 m²
Tontin pinta-ala
4 282,8 m²
Kokonaispinta-ala
71 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
3h+k+kph+wc+parv.
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiö remontoitu 2019 (Petra-keittiö). Varusteina jääkaappipakastin, erillisuuni, induktioliesi, liesituuletin, mikroaaltouuni ja astianpesukone. Työtasot laminaattia. Seinät maalattu ja lattia korkkia.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Ulostyönnetty parveke. Parvekkeen suunta: Kaakko ja etelä.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen kuvaus: Kylpyhuone remontoitu 2019. Varusteina suihku, suihkukaappi, lattialämmitys, pesukoneliitäntä ja kylpyhuonekaapisto- sekä taso. Lattia laattaa, seinät kaakelia. Erillisten WC:n lukumäärä: 1. Erillisen WC:n kuvaus: Erillisen wc:n kalusteet päivitetty 2019 (Petra-keittiö), muuten remontoitu 2000. Lattia laattaa, seinät kaakelia. Varusteina wc-istuin, bidee-suihku, peili, pesuallas, allaskaappi ja seinäkaappi.
Säilytystilat
Häkkivarasto, seinäkaapit ja kaapistot
Näkymät
Läpitalon huoneisto.
Tulevat remontit
AOYL 6.3.2) hallituksen kirjallinen selvitys tarpeesta sellaiseen yhtiön rakennusten ja kiinteistöjen kunnossapitoon yhtiökokousta seuraavan viiden vuoden aikana, joka vaikuttaa olennaisesti osakehuoneiston käyttämiseen, yhtiövastikkeeseen tai muihin osakehuoneiston käytöstä aiheutuviin kustannuksiin. 2026 Energiaselvitys, julkisivujen paikkakorjaus, ikkunoiden kunnon tarkastus ja niissä havaittujen vikojen korjaus 2027 Energiatoimenpiteet, saunaosastojen saneeraus (2026-2027) 2028 Energiatoimenpiteet, saunaosastojen saneeraus (2026-2027) 2029 - 2030 -
Tehdyt remontit
1996 parvekeikkunoiden- ja ovien uusinta 1997 salaojien toimintatarkastus, viemärilinjojen kuvaus 1998 porraskäytävien maalaus 1999 saunaosastojen kunnostus 2003 vesikattojen peruskorjaus, parvekkeiden peruskorjaus, julkisivun lämpöeristys ja rappaus, ikkunoiden uusinta 2004 ilmanvaihdon nuohous, säätö, mittaus 2005 pihan perusparannus 2006 sisääntulokerrosten seinä- ja lattiapinnat uusittu 2008 löylyhuoneiden panelointi ja lauteiden uusiminen 2009 pihan leikkivälineitä uusittiin, huoneistokohtaiset sähkömittarit otettu käyttöön 2012 lämmönsiirtimien uusiminen, LVI hälytyskeskuksen uusiminen, porraskäytävien saneeraus 2013 ilmanvaihtojärjestelmän nuohous ja säätö, DE -kylmäkellarin laitteet uusittu 2014 peltikattojen maalaus, pyörävarastojen ovien uusiminen 2015 putkiston kuntotutkimus 2017 linjasaneerauksen hankesuunnittelu ja toteutussuunnittelu 2018 linjasaneerauksen toteutussuunnittelu 2019 linjasaneerauksen aloittaminen 2020 linjasaneerauksen valmistuminen, lämmitysverkoston tasapainotus ja säätö sekä patteriventtiilien uusiminen 2022 vesikattojen maalaus/pinnoitus 2024 Kiinteistön lukituksen uusiminen iLOQ SS, Portaiden ulko-ovien uusiminen
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Omistus
Vuokrattu
Ei
Palvelut
Uittamon palvelut. Lähikauppa 300m.
Lisätiedot
Muut kaupan kannalta merkittävät tiedot: Ei ole.
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Turku

Hinta

Velaton hinta
149 000 €
Myyntihinta
124 168,65 €
Neliöhinta
2 098,59 € / m²
Velkaosuus
24 831,35 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
245,42 € / kk
Pääomavastike
300,73 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
546,15 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 15 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan

Rakennusvuosi
1972
Huoneistojen lukumäärä
60
Kerroksia
7
Energialuokka
Energialuokka: D2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 19.11.2032
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen ilmanvaihto
Tontin koko
4 282,8 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Mesaani-Kiinteistöt Oy, Janne Ourila, mesaani@mesaani.fi, 02 2111 400
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Sujuvat yhteydet omalla autolla, bussipysäkki lähellä ja hyvät pyöräilytiet

Pysäköintitilan kuvaus
Taloyhtiön autopaikat: Asunto Oy Itäviitta on Mesaani-Kiinteistöt Oy:n osakas. Mesaani omistaa kuntosalin, keskuspesulan, autohalleja, paikoitusalueita, toimistohuoneiston ja asuinhuoneistoja.
Yhteiset tilat
Kellarikomero, kylmäkellari, kuivaushuone, pyörävarasto ja väestönsuoja
Muut tilat
Eteisessä runsaasti kaappitilaa.
Lisätietoja makuuhuoneen varusteista
Lattia parkettia, seinät tapetoitu.
Olohuoneen varusteet
Käynti parvekkeelle. Lattia parkettia ja seinät tapetoitu.
Ominaisuudet
Kohde myydään kalustettuna: Ei

Tekniset tiedot

Vesi ja jätevesi
Vesijohto: Kunnallisvesi.