185 000 €76 m²

Varkkavuorenkatu 30, Vätti, Turku3h, k, vh, kph, wc, las.p

Velaton hinta
185 000 €
Hoitovastike
307,80 € / kk
Asuinpinta-ala
76 m²
Huoneita
3
Kerros
5 / 8
Rakennusvuosi
1970
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Vätti
Kaupunki
Turku

Luksus tasoista asumista, luonnon ja palveluiden lähellä, tervetuloa tutustumaan! Viihtyisä ja kaunis viidennen kerroksen muuttovalmiskoti joka juuri remontoitu kokonaan lattiasta kattoon laadukkaasti.

Laadukas kotimainen keittiö erillisillä jää- ja pakastinkaapeilla, kaikki kodinkoneet uusia (takuu 2-5vuotta). Iso kylpyhuone jossa pesutornille myös hyvä paikka. Lattiat laadukasta Perfect Oak Tammilaminaattia. Säilytystilaa hyvin, iso vaatehuone sekä kaksi erillistä liukuovi kaapistoa. Reilunkokoinen lasitettu parveke jossa kelpaa istuskella ja ihailla luontoa. Puistomainen ja vehreä Hepokullan alue josta hyvät kulku yhteydet keskustaan ja länsikeskukseen, ruokakauppa aivan vieressä. Taloyhtiö kuin uusi eli kaikki isot remontit hiljattain tehty mm. linjasaneeraus, maalämpö, ilmastointi ja julkisivuremontti. Edullista ja huoletonta asumista pitkäksi aikaa. Lisätietoja/Esittelyt: Matti Santanen, Asuntomyyjä, Asuntokehä Oy 0440112282 matti.santanen@asuntokeha.fi

Perustiedot

Kaupunginosa
Vätti
Kohdenumero
51574602
Kerros
5 / 8
Asuinpinta-ala
76 m²
Tontin pinta-ala
1,10 ha
Kokonaispinta-ala
76 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Yhtiöjärjestyksen mukainen, Isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
3h, k, vh, kph, wc, las.p
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Kunnon lisätiedot
Asunnossa kaikki uutta.
Lisätietoa vapautumisesta
Heti vapaa.
Keittiön varusteet
Varusteet: jääkaappi, pakastin, integroitu astianpesukone. Työtaso: laminaattitaso. Liesi: mikroaaltouuni, induktioliesi, erillisuuni, liesituuletin suodattimella, integroitu liesi. Keittiöön mahtuu hyvin ruokapöytä.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Lasitettu parveke. Valoisa iso parveke.
Kylpyhuoneen varusteet
Varusteet: WC, suihku, suihkuseinä, kiinteät valaisimet, pesukoneliitäntä, allaskaappi, peilikaappi
Tulevat remontit
Kerrostaso-ovien vaihto seuraavan viiden vuoden aikana Saunaosastojen saneeraus seuraavan viiden vuoden aikana Varastotilojen saneeraus seuraavan viiden vuoden aikana Porrastasanteiden ja aulojen saneeraus seuraavan viiden vuoden aikana Autopaikkojen sähköistys seuraavan viiden vuoden aikana
Tehdyt remontit
Lopputarkastukset ja mittaukset suoritettu. 2024 Pihan uudistaminen 2024 Maalämpöurakka 2024 Maanrakennusurakka 2024 Ilmastointiurakka 2023 Julkisivusaneeraus 2023 Sukitusurakka 2023 Vesijohtosaneeraus 2017 Automaattiset ulko-ovien avausmekanismit 2017 pihavalaisimien lisäystöitä ja muutos led valaisimiksi 2015 Lukituksen uusiminen 2013 Vesikattojen uusiminen 2011 Hissit 2010 Porrashuoneiden ikkunat ja ovet uusittu
Rannan omistus
Ei rantaa
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
ruokakauppa, ala-aste, posti. ulkoilureitit lähellä, puisto lähellä, kuntosali, uimahalli, urheiluhalli, jäähalli
Lisätiedot
Matti Santanen 0440112282 matti.santanen@asuntokeha.fi
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Turku
TV-palvelut
Kaapeli-TV, DNA
Tietoliikennepalvelut
Laajakaista DNA 10m

Hinta

Velaton hinta
185 000 €
Myyntihinta
72 671,60 €
Neliöhinta
2 434,21 € / m²
Velkaosuus
112 328,40 €

Vastikkeet

Hoitovastike
307,80 € / kk
Pääomavastike
636,12 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
943,92 € / kk

Muut maksut

Muut kustannukset
Vesimaksu kulutuksen mukaan. Autopaikka 7€/kk Autotallivuokra 17€/kk saunamaksu 4€

Rakennusvuosi
1970
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1970
Kerroksia
8
Energialuokka
B2018
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen tulo, Koneellinen poisto. Huoneistokohtainen ilmanvaihto jossa viilennys toiminto.
Tontin koko
1,10 ha
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Potinkara Mika Hepokullan Lämpö Oy
Kaavoitustiedot
Asemakaava. Turku
Liikenneyhteydet
bussipysäkki, sujuvat yhteydet omalla autolla
Kuntotutkimus
Asunnossa on tehty asbestikartoitus. Raportin saa välittäjältä.
Pihan kuvaus
esteettömät kulkuväylät, ovien automatisoitu lukitus, jätepiste, lasten leikkipaikka, oleskelualueet, kasvillisuus
Lämmitys
Maalämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Lämmitystapa: Maalämpö. Lämmönjakotapa: Vesikiertoinen patterilämmitys

Lisätietoja makuuhuoneen varusteista
Vaatehuone: Iso vaatehuone ikkunalla jossa muokattava hyllykokonaisuus.
Kylpyhuoneen lattia
laattalattia
Kylpyhuoneen seinät
kaakeliseinä
Olohuoneen lattia