69 000 €55 m²

Raskinpolku 5 A, Runosmäki, Turku

Velaton hinta
69 000 €
Hoitovastike
255,75 € / kk
Asuinpinta-ala
55 m²
Huoneita
2
Kerros
3 / 9
Rakennusvuosi
1975
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Runosmäki
Kaupunki
Turku

Raskinpolulla hyväkuntoinen kolmannen kerroksen kaksio vapautumassa!

Asunto on remontoitu kauttaaltaan vuosina 2022-2025 jolloin uusittu kylpyhuone, kokonaisuudessaan, koko keittiö kaapistoineen ja kodinkoneineen, sekä kaikki lattia- ja seinäpinnat!

Yhtiössä julkisivuremontti tulossa vuonna 2026, mikäli hankkeeseen käytetään koko arvioitu hinta 1,5miljoonaa, on kustannus tälle asunnolle 33.700€ tai 225€/kk.

Tervetuloa esittelyyn!

Myynti ja esittely: Haus LKV / Oivo Oy Daniel Oivo Kiinteistönvälittäjä LKV, LVV puh. 044 239 2919 Daniel@hauslkv.fi https://www.hauslkv.fi/

Betjäning även på svenska!

Oma koti myymättä? Pyydä minut arviokäynnille ja hyödy meidän kampanjasta jossa mm. asiakirjakulut ja valokuvaus nyt 0€. Soita: 044 239 2919, tai lähetä viesti/whatsapp.

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Raskinpolku 5 A, 20360 Turku
Kaupunginosa
Runosmäki
Kohdenumero
80494878
Kerros
3 / 9
Asuinpinta-ala
55 m²
Tontin pinta-ala
4 029 m²
Kokonaispinta-ala
55 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Liesi, liesituuletin, uuni ja astianpesukone. Liesi: Induktioliesi. Keittiö uusittu kokonaisuudessaan.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Sisäänvedetty parveke
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, suihkuseinä, pesukoneliitäntä, peilikaappi, pesuallas, allaskaappi ja bidee-suihku. Pesutilojen kuvaus: Pesutilat uusittu kokonaan.
Tulevat remontit
2026-2027 Julkisivu- ja parvekeremontti
Tehdyt remontit
2012 Lämmönjakokeskus 2012 Vesikatto 2012 Lämmityksen tasapainoitus ja säätö 2025 Julkisivun kuntokartoitus
Kiinteistötunnus
853-085-0016-0001
Postitoimipaikka
Turku

Hinta

Velaton hinta
69 000 €
Myyntihinta
68 779,57 €
Neliöhinta
1 254,55 € / m²
Velkaosuus
220,43 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
255,75 € / kk
Pääomavastike
5,50 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
261,25 € / kk

Muut maksut

Saunan kustannukset
2,00 € kertamaksu
Vesimaksun lisätiedot
25 € / hlö / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Raskinpolku 5 Turku
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön kiinnitykset: 1 900 000 €.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1975
Huoneistojen lukumäärä
48
Liiketilojen pinta-ala
0 m²
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1975
Kerroksia
9
Energialuokka
Energialuokka: D2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 18.12.2030
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen poisto
Tontin koko
4 029 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Varsinais-Suomen Isännöintitalo Oy, Antti-Ville Heikkilä, antti-ville.heikkilä@isannointitalo.fi, 0207229965

Pysäköintitilan kuvaus
Taloyhtiön autopaikat: Autopaikkavuokra 15€/kk Autopaikkavuokra (kylmä)10€/kk
Yhteiset tilat
Kaapeli-tv, pesutupa, väestönsuoja ja kellarikomero