110 000 €24 m²

Rauhankatu 9b A, Keskusta, Turku1h, kk, kph

Velaton hinta
110 000 €
Hoitovastike
96 € / kk
Asuinpinta-ala
24 m²
Huoneita
1
Kerros
2 / 5
Rakennusvuosi
1953
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Turku

Asunto vapautuu 31.5.2026 mennessä! (MAHDOLLISUUS MYÖS VUOKRATA 1.6 ALKAEN!). Siistikuntoinen City-yksiö erittäin hyvien palvelujen läheisyydessä keskustasta katsottuna. Kompakti pohjaratkaisu ja valoisa muutoinkin. Yhtiössä isot remontit tehty ts. asunto pienellä vastikkeella ja muutoinkin hyvin hoidettu yhtiö. Tukevalla pohjalla oleva KIVITALO!

Lisäkuvia asunnosta tarvittaessa erikseen pyydettäessä.

Soita ja sovi esittelysi! Kari Kivistö - 0401424227

Haaveiletko uudesta asunnosta, tai oletko mahdollisesti myymässä omaasi? Tarjoamme asiantuntevaa ja henkilökohtaista välittämistä kaikissa asunto- ja kiinteistökaupoissa! Ota meihin yhteyttä ja sovitaan ilmainen arviokäynti!

Elda LKV Kaskenkatu 17, 20700 Turku www.elda.fi

Perustiedot

Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
20463484
Kerros
2 / 5
Asuinpinta-ala
24 m²
Tontin pinta-ala
1 398,6 m²
Kokonaispinta-ala
24 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
1h, kk, kph
Huoneita
1
Kunto
Tyydyttävä
Vapautuu
31.05.2026
Lisätietoa vapautumisesta
31.05.2026 mennessä
Keittiön varusteet
Liesi: sähköliesi. Työtasot: laminaatti. Kylmäsäilytys: jääkaappi. Varustus: kiinteät valaisimet.
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: pesukoneliitäntä, lattialämmitys, wc-istuin, suihku, peilikaappi, peili, kiinteät valaisimet.
Säilytystilat
kellarikomero
Tulevat remontit
Selvitys korjaustarpeista vuosille 2025-2029: Hissit, ilmanvaihdon puhdistuksen loppuun suorittaminen ja ilmanvaihdon toimivuuden parantaminen tarvittaessa
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: Vesi- ja viemäriputket-93, parvekekorjauksia-95-98, katto-06, huoneistoparvekkeet Rauhankadun puoli-07, tuuletusparvekkeet-07, julkisivupinnoitus, parvekekorjauksia, ikkunat ja parvekeovet-10, asfaltointikorjaus-13, sähköpääkeskus ja liittymisjohto-16, sähkösaneeraus-19, sähköautojen latauksen hankesuunnitelma-21, IV-hormien nuohous osittain-22, piha-aita-22, tuuli-imurien asennus 2kpl-25

Velaton hinta
110 000 €
Myyntihinta
108 608,83 €
Lainaosuuden maksu
Kyllä
Neliöhinta
4 583,33 € / m²
Velkaosuus
1 391,17 €
Lisätietoa velkaosuudesta
Lainaosuus päivitetty 28.2.2026 asti

Vastikkeet

Hoitovastike
96 € / kk
Pääomavastike
32,40 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
128,40 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
24 € / kk
Saunan kustannukset
2,00 e / kerta
Vesimaksun lisätiedot
henkilöluvun mukaan
Pysäköintimaksu
17.00 e / kk
Muut kustannukset
Muut maksut: Varainsiirtovero 1,5% maksetaan kaupantekotilaisuudessa velattomasta kauppahinnasta.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto-osakeyhtiö Turun Rauhankatu 9 b
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1953
Huoneistojen lukumäärä
48
Liiketilojen pinta-ala
88 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
2
Kerroksia
5
Energialuokka
E2018
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin koko
1 398,6 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö. Kiinteistönhoidon lisätiedot: Kiinteistöhuolto Turpeinen Oy
Isännöinti
Turun Talohuolto Oy, Juhamatti Laaksonen P. 0207 229964

Pysäköintitilan kuvaus
piha-autopaikkoja: 13.
Yhteiset tilat
sauna, talopesula, mankeli, kellarikomero, urheiluvälinevarasto, väestönsuoja, kaapeli-tv.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: laminaatti. Pesutiloissa: laatta. Olohuoneessa: laminaatti. Seinät: Keittiössä: maalattu. Pesutiloissa: osalaatoitus. Olohuoneessa: maalattu.