239 000 €49 m²

Lenkkipolku 1 J, Kupittaa, Turku2h+avokeittiö+kph/wc/s+lasitettu parveke

Velaton hinta
239 000 €
Hoitovastike
220,50 € / kk
Asuinpinta-ala
49 m²
Huoneita
2
Kerros
1 / 8
Rakennusvuosi
2011
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Kupittaa
Kaupunki
Turku

Huoletonta asumista vuonna 2011 valmistuneessa Kupittaan Metsossa. Huoneisto on vapaa ostajalle kaupanteossa. Huoneiston näkymät taloyhtiön suljetulle keskuspihalle.

Moderni avokeittiö yhdistyy saarekkeella olohuoneeseen. Oma sauna on loistava lisä ja iso lasitettu terassiparveke tuo lisätilaa ja mukavan paikan rentoutumiseen. Hyvänkokoiseen makuuhuoneeseen mahtuu hyvin parisänky ja säilytystilaa on liukuovikaapistoissa .

Sijainti Kupittaalla on erinomainen: kaikki tarvittavat palvelut löytyvät läheltä ja liikenneyhteydet ovat sujuvat. Vieressä avautuva Kupittaan puisto, Suomen suurin kaupunkipuisto tarjoaa upeat mahdollisuudet ulkoiluun, liikuntaan ja vapaa-ajan viettoon aivan kotioveltasi.

Tämä koti yhdistää modernin asumismukavuuden, toimivan pohjaratkaisun ja loistavan sijainnin – tervetuloa ihastumaan!

Lisätiedot: Katriina Remahl, 040 300 2311, katriina.remahl@huoneistomarkkinat.com

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Lenkkipolku 1 J, 20520 Turku
Kaupunginosa
Kupittaa
Kohdenumero
80494557
Kerros
1 / 8
Asuinpinta-ala
49 m²
Tontin pinta-ala
3 560 m²
Kokonaispinta-ala
49 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
2h+avokeittiö+kph/wc/s+lasitettu parveke
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti.
Keittiön varusteet
Avokeittiö, valkoiset kaapit, välitila lasia, työtasot laminaattia, liesi, liesituuletin, astinpesukone, jää-/pakastinkaappi, mikro. Lattia parkettia, seinät maalattu.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu. Parvekkeen suunta: Lounas.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen kuvaus: Tilava kylpyhuone, käynti saunaan. Kokonaan laatoitettu tila. Suihku, allas, peili, laatikosto, wc-istuin, rättipatteri. Tila pesutornille. Erillisten WC:n lukumäärä: 1. Erillisen WC:n kuvaus: Kylpyhuoneen yhteydessä.
Säilytystilat
Kaapistot, häkkivarasto ja seinäkaapit
Näkymät
Taloyhtiön keskuspiha, Kupittaankujan suunta.
Tehdyt remontit
Automatiikan hankinta pyöräsuojan oveen Murtosuojat ulko-oveen 2017 Viilennysjärjestelmän tarkastus ja korjaus kiireellisenä korjaustyönä 2018-19. Lämpimän käyttöveden kiertopumpun korjaus 2018. Huoneistokohtaisen ilmanvaihtokoneiden korjauksia 2018. Rappausvaurioiden korjaus (rakennuttajan takuutyö) 2020. Parvekelasihuolto 2022. Kameravalvonta porrashuoneeseen 2023. Palovaroittimet uusittu 2024 Ilmanvaihdon puhdistus, mittaus ja säätö 2024. Suihkuhanojen uusinta 2024. Keittiön hajulukkojen uusinta 2024. Porrashuoneen valaistuksen uusinta 2024. Sähköisen ilmoitustaulun asennus 2024. Lämmitysjärjestelmän tasapainotus 2024. Palokatkojen tarkastus ja korjauksia 2024 Elastisten saumojen uusiminen märkätiloissa 2024-2025
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
Kiuas: Sähkökiuas. Lattia laattaa seinät ja katto paneloitu. Sähkökiuas.
Asumistyyppi
Omistus
Vuokrattu
Ei
Palvelut
Palvelut: Lähikauppapalvelut, yliopisto, Kauppakorkeakoulu, Kansainvälinen koulu, Ammatti-instituutti, Kupittaan juna-asema
Paikallistiedot: Kupittaan alueen palvelut, puistoalueet ja liikuntapaikat.
Lisätiedot
Muut kaupan kannalta merkittävät tiedot: Kupittaan alueen arvostettu taloyhtiö Auratum Asunnot rakennuttama.
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Turku
Tietoliikennepalvelut
DNA, 25 Mb/s, Laajakaista, Asukas tekee oman sopimuksen

Hinta

Velaton hinta
239 000 €
Myyntihinta
191 406,95 €
Neliöhinta
4 877,55 € / m²
Velkaosuus
47 593,05 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
220,50 € / kk
Pääomavastike
672,28 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
892,78 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Taloyhtiön hallitukselle on annettu valtuutus periä (tai olla perimättä) ylimääräisiä vastikkeita yhtiön taloudellisen aseman tai maksuvalmiuden sitä vaatiessa Lisätietoja maksuista: Vesimaksu laskutetaan kolme kertaa vuodessa. Sähkö kulutuksen mukaan omalla sopimuksella.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Kupittaan Metso, Turku
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön lisätiedot: Yhtiöön muuttaessa tai yhtiöstä pois muutettaessa tulee kiinteistöhuollolta tilata hissin muuttosuojat. Tilaus on muuttajalle maksuton, mutta tulee tehdä hyvissä ajoin, ilmoittamalla muuton ajankohta RTK Palvelu Oy:lle p. 029 029 3600. Yhtiön porrashuoneeseen (sisääntulokerros) on asennettu kameravalvonta.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2011
Huoneistojen lukumäärä
68
Kerroksia
8
Energialuokka
Energialuokka: B2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 03.11.2030
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen ilmanvaihto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
3 560 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Ilmari Hiltunen, Turun Seudun Kiinteistöpiste OY, toimisto@ts-kiinteisto.fi, 0207669380
Kaavoitustiedot
Turun kaupunki
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Hyvä kulkuyhteys, juna-asema lähellä, bussipysäkki lähellä, hyvät pyöräilytiet ja kaupunkiliikenneyhteys