19 778 €60 m²

Tanskankatu 6, Harittu, Turku2h+k+s

Velaton hinta
19 778 €
Hoitovastike
764,72 € / kk
Asuinpinta-ala
60 m²
Huoneita
2
Kerroksia
1
Rakennusvuosi
1995
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Harittu
Kaupunki
Turku

Iso rivitalokaksio rauhallisella alueella Haritussa

Viihtyisä ja valoisa yksitasoinen rivitalokaksio. Hiljattain remontoitu keittiö avautuu luontevasti tilavaan olohuoneeseen. Keittiöstä löytyy induktioliesi ja varaus astianpesukoneelle. Asunnossa erillinen pieni WC ja käytännöllinen vaatehuone, johon pääsy erillisen makuuhuoneen kautta. Käytännölliseen, laatoitettuun kylpyhuoneeseen mahtuu hyvin pesukone. Asumisen mukavuutta lisää oma takapihaterassi sekä sauna.

Luonnonläheinen asumisoikeuskohde Tanskankatu 6

Vuonna 1995 valmistunut kohde Tanskankatu 6 muodostuu kolmesta rivitalosta, joissa on yhteensä 10 huoneistoa. Punatiiliset rivitalot sijaitsevat Haritun kauniilla luonnonläheisellä pientalo-alueella. Kohteesta löytyy 1- ja 2-tasoisia kaksioita, kolmioita ja neljän huoneen asuntoja.

Mutkatonta asumista Tanskankatu 6 -kohteessa

Matkaa Turun keskustaan kohteelta on noin 5 kilometriä ja Kaarinan keskustaan noin 4,5 kilometriä. Noin 800 metrin päässä sijaitsee Piispanristin Prisma. Lähellä myös Koivulan liikekeskuksen ja Skanssin ostoskeskuksen monipuoliset palvelut. Haritun alueelta on Turun keskustaan erinomaiset bussiyhteydet. Vapaa-aikaan Haritun alue tarjoaa hyvät mahdollisuudet mm. ulkoilusta ja liikunnasta pitäville.

Kohteessa on yhteiskäytössä ulkoiluvälinevarasto ja pyöräkatos. Lisäksi lämmin irtainvarastokomero väestönsuojassa. DNA:n kiinteistölaajakaistan perusnopeus 50 Mbit/s kuuluu vastikkeeseen.

Kiinteistö on savuton. Savuttomuus tarkoittaa, että tupakointi on kielletty koko kiinteistössä, sen huoneistoissa, parvekkeilla, piha-alueilla ja yhteisissä tiloissa.

Perustiedot

Sijainti
Tanskankatu 6, 20740 Turku
Kaupunginosa
Harittu
Kerroksia
1
Asuinpinta-ala
60 m²
Kokonaispinta-ala
60 m²
Huoneiston kokoonpano
2h+k+s
Huoneita
2
Vapautuu
15.06.2026
Asunnossa sauna
Kyllä
Asumistyyppi
Asumisoikeus
Lemmikkieläimet sallittu
Kyllä
Lisätiedot
Alkup. asomaksu: 10 583,90 € indeksikorotus: 9 194,51 €
Postitoimipaikka
TURKU

Hinta

Velaton hinta
19 778,41 €
Neliöhinta
329,64 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
764,72 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksu 21,00 €/kk/hlö
Muut kustannukset
Vakuus: 1 529,44 €

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
1995
Kerroksia
1
Taloyhtiössä on sauna
Ei
Energialuokka
E2007