YDINKESKUSTAN KOTI KAUPPATORIN VIERELLÄ
___________________________________
Tämän lähemmäs keskustaa et enää pääse.
⚫ CITY-KOTI SANAN VARSINAISESSA MERKITYKSESSÄ
Tunnelma on hykerryttävä, kun astut oman kodin porraskäytävästä pihakadulle ja olet heti Kauppatorin kulmalla. Mikäli haaveenasi on ollut asua keskustassa, tämä on sitä parhaimmillaan!
Asunto sijaitsee 3. kerroksessa ja huoneisto ulottuu läpi talon. Parveke on Kauppiaskadulle, lounaaseen. Katu päättyy tähän ja jatkuu pihakatuna, joten mikrosijainti on yllättävän rauhallinen. Uudistuneen Kauppatorin eloa on kiva seurata omalta parvekkeelta.
Koko huoneisto on saneerattu 2019 ja on moitteettomassa kunnossa vieläkin.
⚫ ASUNTO OY KAUPPIASKATU 13
1950-luvulla rakennettiin kauniita kerrostaloja. Pastellin väreissä hehkuvasta 1952 valmistuneesta rakennuksesta välittyy aikakauden viehättävä tunnelma.
Yhtiö on suuri ja vakaavarainen. 115 asunnon lisäksi taloyhtiöön kuuluu useita liiketiloja sekä elokuvateatteri. Tontti on oma. Autopaikkoja löytyy (jonotusperiaate) omasta takaa jonkin verran ja lämpimiä autohallipaikkoja voi vuokrata myös viereisestä Toriparkista ja Louhesta.
Rakennuksen remonttihistoria on pitkä ja kattava. Tässä muutamia merkittävimpiä poimintoja ja loput löytyy lisätiedoista:
• Putkistosaneeraus (perinteinen)
• Sähkösaneeraus
• Hissien peruskorjaus
• Julkisivuremontti
• Kattoremontti
Isompia remontteja ei ole tällä hetkellä suunnitteilla.
Hoitovastike on matala: vain 233,60 €/kk
TÄÄLLÄ KAIKKI, MITÄ TARVITSET, ON VIERESSÄ - TERVETULOA ESITTELYYN
___________________________________
Lisätiedot ja esittelyt:
Helena Koivisto
Kiinteistönvälittäjä LKV
SKVL:n laatuauktorisoitu kiinteistönvälittäjä
044 323 3234
helena.koivisto@solidhouse.fi
www.solidhouse.fi/helena-koivisto
________________________________
⚫ OMA KOTI MYYMÄTTÄ?
Jos etsit omalle kodillesi välittäjää, löysit hänet juuri! Laita minulle sähköpostia tai soita, niin sovitaan tapaaminen. Siitä se lähtee käyntiin. Hinta-arvio ja konsultointi asunnon myyntiä harkitsevalle on maksuton, eikä sido mihinkään.
⚫ OSTAMASSA ASUNTOA – MITEN RAHOITUS?
Muista että lainalupaus taskussa olet etulyöntiasemassa ja pääset tekemään tarjouksen heti kun unelmien koti osuu kohdalle. Rahoituskuviot kannattaa aina hoitaa kuntoon ennen asuntoesittelyihin lähtöä, sillä jonot omaan pankkiisi voivat olla jopa useita viikkoja. Voin halutessasi auttaa pankkiasioissa niin pääset neuvottelemaan parhaimpien rahoitusasiantuntijoiden kanssa tarvittaessa nopealla aikataululla.