23 807 €73 m²

Löytänänkatu 2 D 22, Halinen, Turku3h+k+s

Velaton hinta
23 807 €
Asuinpinta-ala
73 m²
Huoneita
3
Rakennusvuosi
1997
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Halinen
Kaupunki
Turku

Metsäniitty sijaitsee Halisissa pientalo- ja rivitaloalueella. Naapureina ovat Vason Metsäkukan ja Metsärinteen asukkaat. Metsäniitty on Komoistenkadun ja Virnamäen välissä. Kohteesta löytyy asuntoja pienemmistä kaksioista aina suurempiin perheasuntoihin saakka. Kaikki asunnot ovat yhdessä tasossa. Asuntojen yksitasoisuuden ja alueen luonnonläheisyyden vuoksi Metsäniitty on hyvin suosittu kohde. Läheltä löytyvät Halisten kulttuurihistoriallisestikin arvokkaat maalaismaisemat. Läheiset metsä- ja jokimaisemat sekä Halistenkoski tarjoavat Turun kenties upeimmat ulkoilumaastot. Lenkkipolulle pääset suoraan kotioveltasi. Kouluun ja päiväkotiin on myös lyhyt matka, ja alueelta on loistavat bussiyhteydet, jotka palvelevat niin työmatkalaisia kuin muitakin alueen asukkaita. Halisten pientaloalue on varsin pidetty asuinalue Turun keskustan tuntumassa. Keskustaan pääset kävellen tai pyörällä Aurajoen vartta pitkin. Keskustaan matkaa on viisi kilometriä. Yliopisto ja Tyks ovat aivan kivenheiton päässä Halisista. Alueelta löytyy hyvät lähipalvelut kuten kauppoja, ravintoloita, sekä kuntorata. Vastikkeeseen sisältyy laajakaista.

Perustiedot

Kaupunginosa
Halinen
Asuinpinta-ala
73 m²
Huoneiston kokoonpano
3h+k+s
Huoneita
3
Vapautuu
22.06.2026

Velaton hinta
23 806,60 €
Myyntihinta
23 806,60 €
Neliöhinta
326,12 € / m²

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesiennakko
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 12678,00 €, Indeksikorotus: 11128,60 €, Muutostyöt: 0,00 €, Yhteensä: 23806,60 €.
Käyttövastike
785,53 € / kk

Rakennusvuosi
1997
Rakennusvuoden lisätiedot
1997