119 990 €24,5 m²

Ruissalontie 12 a, Kirstinpuisto, Turku1h+kt

Velaton hinta
119 990 €
Hoitovastike
100,45 € / kk
Asuinpinta-ala
24,5 m²
Huoneita
1
Kerros
4 / 5
Rakennusvuosi
2022
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Kirstinpuisto
Kaupunki
Turku

Myydään vuonna 2022 valmistunut yksiö hyvällä sijainnilla! Vuokrattu 509€/kk.

-KYSY MAHDOLLISUUTTA OSAMAKSUUN TAI RAHOITUKSEEN MYYJÄLTÄ!-

Tervetuloa tutustumaan tähän upeaan yksiöön, joka sijaitsee rauhallisessa ja kehittyvässä Kirstinpuistossa. Asunto on valmiiksi vuokrattu, joten se tarjoaa erinomaisen mahdollisuuden sijoittajalle tai vaikka ensimmäistä kotiaan etsivälle.

Tässä modernissa yhtiössä on käytetty laadukkaita materiaaleja ja asunnossa on avoin ja valoisa pohjaratkaisu. Toimiva keittiö ja olohuone tarjoavat mukavuutta arjen tarpeisiin.

Sijainti on erinomainen: Kirstinpuisto tarjoaa rauhallisen ympäristön, mutta silti hyvät kulkuyhteydet ja palvelut lähellä. Alue on houkutteleva niin opiskelijoille kuin nuorille ammattilaisille.

Tiedustelut: Markus Vuorinen / markus(at)neohomes.fi / +358942413052 _____________________________________________________________________________

For sale: Studio apartment completed in 2022 in a good location! Rented 509€/month Welcome to explore this wonderful studio apartment, located in the quiet and developing Kirstinpuisto. The apartment is already rented, so it offers an excellent opportunity for an investor or someone looking for their first home.

This modern company has used high-quality materials, and the apartment has an open and bright floor plan that creates a pleasant atmosphere. A functional kitchen and living room provide comfort for everyday needs.

The location is excellent: Kirstinpuisto offers a quiet environment, but still has good transport connections and services nearby. The area is attractive to both students and young professionals.

Inquiries: Markus Vuorinen / markus(at)neohomes.fi / +358942413052

Perustiedot

Sijainti
Ruissalontie 12 a, 20200 Turku
Kaupunginosa
Kirstinpuisto
Kohdenumero
51814914
Kerros
4 / 5
Asuinpinta-ala
24,5 m²
Tontin pinta-ala
1 502 m²
Kokonaispinta-ala
24,5 m²
Huoneiston kokoonpano
1h+kt
Huoneita
1
Lisätietoa vapautumisesta
Kohde on vuokrattu.
Keittiön varusteet
Varusteet: jääkaappipakastin, integroidut kodinkoneet, astianpesukone. Liesi: induktioliesi, erillisuuni
Kylpyhuoneen varusteet
Varusteet: WC, suihku, suihkuseinä, pesukoneliitäntä
Tietoliikennepalvelut
Kiinteä laajakaistasaatavuus, Telia 10 Mbit/s

Hinta

Velaton hinta
119 990 €
Myyntihinta
49 529 €
Neliöhinta
4 897,55 € / m²
Velkaosuus
70 461 €

Valinnainen vuokratontti

Kohde sijaitsee valinnaisella vuokratontilla
Osakkaalla on oikeus lunastaa asunto-osakkeisiin kohdistuva tontin osuus taloyhtiölle.

Vastikkeet

Hoitovastike
100,45 € / kk
Pääomavastike
486,40 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
670,15 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Kulutuksen mukaan, ennakkomaksu. 20 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Tietoliikenneyhteysmaksu: 5 € / kk. Tontin vuokravastike: 83,30 € / kk

Rakennusvuosi
2022
Kerroksia
5
Energialuokka
B2018
Tontin koko
1 502 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö. Kiinteistöhuolto J Rusanen Oy.
Isännöinti
Kiinteistö-Tahkola Turun toimipiste. Isännöitsijä Aaro Suvanto. aaro.suvanto@kiinteistotahkola.fi. 0207480002
Kaavoitustiedot
Asemakaava
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Lämmitystapa: Kaukolämpö. Lämmönjakotapa: Vesikiertoinen lattialämmitys. Lattialämmitys: vesikiertoinen lattialämmitys
Tontin vuokra päättyy
28.10.2070
Tontin vuokra
86838.4 € / vuosi
Lisätietoja talosta
Siirry talosivulle
Maanvuokraaja
Koy Turun Artturinkatu 2 c/o Suomen AsuntoHypoPankki Oy
Tontin omistus
Valinnainen vuokratontti
Kohde sijaitsee valinnaisella vuokratontilla