119 990 €31 m²

Michailowinkatu 11, Kakola, Turku1h+kt

Velaton hinta
119 990 €
Hoitovastike
124 € / kk
Asuinpinta-ala
31 m²
Huoneita
1
Rakennusvuosi
2018
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Kakola
Kaupunki
Turku

Tyylikäs tilava yksiö historiallisessa Kakolassa.

Tämä koti sijaitsee arvostetulla Kakolan alueella ainutlaatuisessa ympäristössä, jossa historiallinen arkkitehtuuri ja moderni asuminen kohtaavat. Rauhallinen ja viihtyisä sijainti yhdistyy loistaviin kulkuyhteyksiin – Turun keskusta ja Aurajoen ympäristön palvelut ovat kävelyetäisyydellä.

Alueelta löytyvät laadukkaat ravintolat ja kahvilat, vehreät ulkoilureitit sekä monipuoliset arjen palvelut. Kakola on haluttu asuinalue, joka sopii erinomaisesti niin omaksi kodiksi kuin sijoitukseen. Tämä asunto myydään vuokrattuna 619€/kk.

+ Lyhyt kävelymatka Turun keskustaan

+ Nopeat yhteydet pyörällä, kävellen ja julkisilla

+ Läheltä kulkevat bussiyhteydet eri puolille kaupunkia

+ Kakolan tapahtumat, näyttelyt ja kulttuuritarjonta

+ Läheisyys Aurajoen rantareitteihin

Huom. Kuvat vastaavasta asunnosta.

Tervetuloa tutustumaan – tämä koti hurmaa sijainnillaan ja tunnelmallaan.

Tiedustelut: Markus Vuorinen / markus(at)neohomes.fi/ +358942413052 ___________________________________________________________________________

Stylish spacious studio apartment in historic Kakola.

This home is located in the prestigious Kakola area in a unique environment where historical architecture and modern living meet. The peaceful and cozy location is combined with excellent transport connections - the center of Turku and the services of the Aurajoki area are within walking distance.

The area offers quality restaurants and cafes, green outdoor trails and a variety of everyday services. Kakola is a sought-after residential area that is ideal for both your own home and an investment. This apartment is sold rented for €619/month.

+ Short walk to the center of Turku

+ Quick connections by bike, on foot and by public transport

+ Nearby bus connections to different parts of the city

+ Kakola events, exhibitions and cultural offerings

+ Proximity to the Aurajoki riverside trails

Pictures are from similar apartment.

Welcome to take a look - this home charms with its location and atmosphere.

Inquiries: Markus Vuorinen / markus(at)neohomes.fi/ +358942413052

Perustiedot

Sijainti
Michailowinkatu 11, 20100 Turku
Kaupunginosa
Kakola
Kohdenumero
47497813
Asuinpinta-ala
31 m²
Tontin pinta-ala
4 546 m²
Kokonaispinta-ala
31 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Yhtiöjärjestyksen mukainen, Isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
1h+kt
Huoneita
1
Lisätietoa vapautumisesta
Kohde on vuokrattu.
Parveke
Kyllä
Tehdyt remontit
Taloyhtiön vuosikorjaukset ovat vielä osittain kesken. Havaituista puutteista on reklamoitu Pohjola Rakennus Oy:lle ja niitä korjataan. Muuten yhtiössä on tehty normaaleja huolto- ja kunnossapitotöitä. 2020 tehdyt toimenpiteet -Ulkovesiposti -Kameravalvonta -Pihavalaistuksen uusinta -Jätevesipumppaamon varapumppu -Pihaistutusten lisääminen -Autohallin pölysidontapinnoitteen uusinta (takuukorjaus) 2021 asennettiin porraskäytävänäytöt. 2022 pihasuunnitelman sekä viettoviemärin hankesuunnitelman toteutus 2023 Sähköautojen latausvalmius 2024 Porraskäytävien huoltomaalaus 2024–2025 Lämpimän käyttöveden säätö ja toiminnan tarkastus 2025 Taloautomaation palvelimen uusinta

Velaton hinta
119 990 €
Myyntihinta
50 990 €
Neliöhinta
3 870,65 € / m²
Velkaosuus
69 000 €

Valinnainen vuokratontti

Kohde sijaitsee valinnaisella vuokratontilla
Osakkaalla on oikeus lunastaa asunto-osakkeisiin kohdistuva tontin osuus taloyhtiölle.

Vastikkeet

Hoitovastike
124 € / kk
Pääomavastike
627 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
881,20 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Kulutuksen mukaan, ennakkomaksu. 20 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Tontin vuokravastike: 130,20 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Turun Linnanpuisto
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2018
Energialuokka
C2013
Tontin koko
4 546 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Varsinais-Suomen Isännöintitalo Lars Nyberg lars.nyberg@isannointitalo.fi 020 722 9935
Kaavoitustiedot
Asemakaava
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Lämmitystapa: Kaukolämpö
Tontin vuokra päättyy
30.09.2065
Tontin vuokra
108612.24 € / vuosi
Lisätietoja talosta
Siirry talosivulle
Maanvuokraaja
LähiTapiola Tontit KY
Tontin omistus
Valinnainen vuokratontti
Kohde sijaitsee valinnaisella vuokratontilla