140 000 €84 m²

Lampolankatu 3 C, Jäkärlä, Turkuoh+2mh+k+ph/wc+s+at

Velaton hinta
140 000 €
Hoitovastike
325,92 € / kk
Asuinpinta-ala
84 m²
Huoneita
3
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
1984
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Jäkärlä
Kaupunki
Turku

Todella hienossa kunnossa oleva viihtyisä ja kodikas huoneisto.

Asuinkerroksessa sijaitsevat olohuone sekä keittiö. Olohuoneesta on suora käynti terassille, jossa viihtyvyyttä lisää iso sähkötoiminen markiisi. Yläkerrassa on kaksi makuuhuonetta ph/wc sekä oma sauna pilarikiukaalla. Asunto Oy Jäkärlän Puistorivi on hyvin hoidettu yhtiö, joka tarjoaa mukavat puitteet asumiseen. Huoneistolla on käyttöoikeus autotallipaikkaan edullisella vuokralla.

Valmista asumisviihtyisyyttä, johon kannattaa ehdottomasti tutustua. Tervetuloa!

Esittelyt ja tiedustelut: 040 7799504 / Kaleva. Tavoittaa puhelimella joka päivä klo 8-20. www.huoneistomarkkinat.com

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Lampolankatu 3 C, 20460 Turku
Kaupunginosa
Jäkärlä
Kohdenumero
80487864
Kerroksia
2
Asuinpinta-ala
84 m²
Tontin pinta-ala
7 700,2 m²
Kokonaispinta-ala
84 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
oh+2mh+k+ph/wc+s+at
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Kaapistot, induktioliesi, liesituuletin, jää-/pakastekaappi, astianpesukone, Keittiön lattiapinta vinyylikorkkia ja seinäpinnat on maalattu.
Parveke
Ei
Terassin kuvaus
Terasilla on koko terassin kattava sähkötoiminen markiisi. (3m x 5m)
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen kuvaus: Kokonaan laatoitettu ph/wc, suihkuseinä, pesukoneliitäntä. Erillisten WC:n lukumäärä: 1. Erillisen WC:n kuvaus: Kokonaan laatoitettu wc/ph, pesukoneliitäntä.
Säilytystilat
Kylmä ulkovarasto
Tulevat remontit
Kunnossapito-ohjelma: Syöksyjen alapäiden jatkaminen, kosteuskartoitus 2025, Salaojien huuhtelu ja kuivaus 2026, Sokkelikorjaukset 2027, Julkisivun pesu ja huoltomaalaus 2028, putkiremontti hankesuunnittelu 2033. LVIA-tekniikka: Keittiöiden allaskaappien läpivientien tiivistys 2025, Takapihojen kallistuksien kartoitus ja pintavesien ohjaus. Hulevesijärjestelmän kaivojen sakkapohjien tyhjennys ja putkiston painehuuhtelu 2026, pohjaviemäreiden huuhtelu ja kuvaus 2026, lämmönjakokeskuksen uusinta ja verkoston huuhtelu 2030, ilmanvaihtojärjestelmän nuohous.
Tehdyt remontit
Lämmönvaihdin uusittu 2009, vesikaton korjaus 2012, A, C, D talojen väliset lämmitys- ja käyttövesiputket 2014, ikkunat, ulko-ovet 2017, uusi julkisivu 2018, IV nuohous 2022, Autotallien takaseinän pellityksen uusiminen 2021, patteriverkoston perussäätö 2023
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
Saunassa on sähkölämmitteinen pilarikiuas kaukosäätimellä
Asumistyyppi
Omistus
Vuokrattu
Ei
Palvelut
Jäkärlän palvelut
Lisätiedot
Muut kaupan kannalta merkittävät tiedot: Aidattu pihapiiri.
Kohde on
Osakehuoneisto
Kiinteistötunnus
853-87-10-2
Ensiesittelyssä
Ei
Postitoimipaikka
Turku
Tietoliikennepalvelut
Telia, 100 M, Asukas tekee oman sopimuksen

Hinta

Velaton hinta
140 000 €
Myyntihinta
127 809,60 €
Neliöhinta
1 666,67 € / m²
Velkaosuus
12 190,40 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
325,92 € / kk
Pääomavastike
214,20 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
540,12 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
18 € / hlö / kk
Autopaikan kustannukset
7 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Jäkärlän Puistorivi
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön lisätiedot: Sähkö energialaitoksen laskutuksen mukaan. Yhtiöllä 2900 kpl Jäkärlän Huolto Oy:n osakkeita, á 0,17 eur. Taloyhtiön kiinnitykset: 1 052 302 €.
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
1984
Huoneistojen lukumäärä
22
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1984
Kerroksia
2
Energialuokka
Energialuokka: D2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 13.06.2034
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen poisto / Huoneisto kohtainen
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
7 700,2 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Jäkärlän Huolto, Katriin De Wit, 276 9782
Kaavoitustiedot
Turun kaupunki
Kaavatilanne
Asemakaava
Kuntotutkimus
Lisätietoja tutkimuksista: Yhtiöstä on tehty peruskuntoarvio v. 2025.

Pysäköintitilan kuvaus
Taloyhtiön autopaikat: Huoneistolla on käyttöoikeus autotallipaikkaan, vuokra 7 € /kk. Lisätietoja huoneiston autopaikasta: Kylmä autotalli.
Muut tilat
Huoneiston ulkopuolella on erillinen kylmä varastotila.
Lisätietoja makuuhuoneen varusteista