79 000 €64,5 m²

Ieskatu 9, Härkämäki, Turku2h+k+kph/wc+las.parv.

Velaton hinta
79 000 €
Hoitovastike
251,60 € / kk
Asuinpinta-ala
64,5 m²
Huoneita
2
Kerros
2 / 8
Rakennusvuosi
1984
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Härkämäki
Kaupunki
Turku

Nyt vapautumassa uusille asukkaille ihana suloisen vaaleanpunainen kaksio. Tämä koti sijaitsee hissitalon toisessa asuikerroksessa. Härkämäki on mukavan rauhallista aluetta, lähellä on niin kauppa, kuin mukavat lenkkimaastot ja puistot. Tässä asunnossa on vuosien mittaan tehty hyvin remontteja ja nyt viimeisimpänä on yhtiö toteuttanut kylpyhuoneiden- sekä yhteisen saunaosaston remontin. Tilavassa kaksiossa on iso olohuone, josta on käynti lasitetulle parvekkeelle, erillinen keittiö, joka on remontoitu 2018 ja tiava makuuhuone, jossa on mukavasti kaappitilaa. Huomioithan, että tämä on kissa-koti. =) Varaa pian oma esittelyaikasi tai tervetuloa yleiseen esittelyyn! Kohdetta hoitaa Sari Tuominen puh: 044 9750 865 tai laita viestiä sari.tuominen@amandalkv.fi.

Perustiedot

Sijainti
Ieskatu 9, 20210 Turku
Kaupunginosa
Härkämäki
Kohdenumero
101
Kerros
2 / 8
Asuinpinta-ala
64,5 m²
Tontin pinta-ala
2 603 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alaa ei ole mitattu SFS 5139 standardin mukaisesti ja pinta-aloja ei ole tarkastusmitattu.
Huoneiston kokoonpano
2h+k+kph/wc+las.parv.
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Kunnon lisätiedot
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Remontoitu 2018. Varustus: Kaapistot (ok-keittiö) jääkaappi/pakastin, induktioliesi/uuni (2018), astinpesukone (2016) ja liesituuletin (2018).
Lattiat: laminaatti ja seinät maalattu (2026)
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Lasitettu
Kylpyhuoneen varusteet
Remontoitu 2025.
Varustus: suihku, wc-istuin, peilikaappi, lavuaari, bidee ja pesukoneliitäntä.
Lattiat laatta laatta ja seinät kaakeloitu.
Säilytystilat
Kaapistot ja häkkikomero
Tulevat remontit
2026 sähköautojen latauspaikat, 2027 katon kuntotarkastus, 2028 lämpöjohtojen seurantatutkimus, 2029 hissin uusinta.
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖ: 2001: Kaukolämmönsiirrin uusittu, lukkojen uudelleen sarjoitus, katon vesieristys uusittu 2002 talon ikkunanpuitteista maalattiin 1/2 2004 pysäköintialueen saneeraus, parvekkeiden rakennekorjaukset. 2005 Ilmastoinnin nuohous ja säätö 2006 Etupihan kunnostus 2008 viemärilinjojen painehuuhtelu 2009 Sokkelin patolevyjen asennusta kahdelle kiinteistön sivulle, julkisivuelementtien uudelleen saumaus 2010 Hissikorin modernisointi 2011 patteriverkoston tasapainotus ja patteriventtiilien vaihto 2012 hissin nostokoneisto korjattu 2013 lukkojen uudelleen sarjoitus Abloy sento avaimelle, käsittäen asunnot, yht.tilat ja lämpötolpat, paineenkorotusaseman uusiminen kokonaan, sekä osa lämmönjäkohuoneen käyttövesiputkista 2014 talon sokkelireunustan korjaaminen, ulko-oven vaihto, paloilmoitinjärjestelmä yleisiin tiloihin. 2015 Ala-alulan lattian ja katon korjaus, valaistuksen uusiminen yleisiin tiloihin 2016 ikkuna- ja parvekeoviremontti, ulko-oven lippa uusittu, ilmanvaihtojärjestelmän puhdistus ja säätö, palo-ovien uusinta, saunojen ohjauskeskusten uusinta. 2017 etu- ja takapihan kunnostus, ilmanvaihtokoneiden uusinta ja savunpoistoluukun uusinta. 2018 käyttövesipumpun uusinta 2019 etävalvomon Vario-moduulin uusinta 2020 kylmän käyttöveden runkolinja uusinta, 25:n kph saneeraus, 1,8,10,16,18,19,20,21,22,23,25,28,29,30,32,33,35,36,38,39,40,43,45,46 ja 47. 2021 talon sokkelin maalaus ja leikkipaikan kunnostus, lukituksen uusinta (iLoq), häkkikellarin saneeraus, valvontajärjestelmän asennus ja porrasnäyttö 2022 ikkunoiden korvausilmaventtiilien suodattimien vaihto 2023 Lämmön talteenottojärjestelmä, lämmön alajakokeskuksen uusinta 2024 uudet ulkovalaisimet 2025 taloyhtiön saunatilojen saneeraus, 20 kph saneeraus: as: 2,5,6,7,9,11,12,13,15,17,24,26,27,31,34,37,41,42,44 ja 48. ASUNTO: 2018 keittiöremontti, uusittu eteisen ja makuuhuoneen kaapistot, 2019 makuuhuone tapetoitu, 2025 kylpyhuoneremontti ja 2026 maalattu keittiön seinä.

Velaton hinta
79 000 €
Myyntihinta
65 849,64 €
Lainaosuuden maksu
Kyllä
Neliöhinta
1 224,81 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
251,60 € / kk
Pääomavastike
78,63 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
330,23 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
18 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
18€/hlö/kk
Keskimääräinen sähkönkulutus
Noin 30€/kk
Muut kustannukset
1,5% varainsiirtovero maksetaan velattomasta kauppahinnasta kaupanteon yhteydessä, sähkö kulutuksen mukaan.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Häränkello
Lisätietoa taloyhtiöstä
Alueelliset pesulat sijaitsevat osoitteessa Säkäkuja 1 ja Viskaripolku 9. Pesulat ovat avoinna joka päivä 8-21 ja toimivat Callock-mobiilimaksulla. Pesulan avaimen voi lunastaa Härkämäen Huolto Oy: n toimistosta. Taloyhtiöllä laajakaista.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1984
Huoneistojen lukumäärä
48
Kerroksia
8
Energialuokka
Energialuokka: E2018
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen poisto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli tv
Tontin koko
2 603 m²

Yhteiset tilat
Sauna, ulkoiluvälinevarasto ja väestönsuoja
Lisätietoja makuuhuoneen varusteista
Makuuhuone tapetoitu 2019 ja lattiat laminaattia.
Olohuoneen varusteet
Lattiat laminaatti ja seinät tapetoitu.