179 000 €59 m²

Bratislavankatu 1 B 19, Suikkila, Turku2h+k+kph/wc+s

Velaton hinta
179 000 €
Hoitovastike
179,95 € / kk
Asuinpinta-ala
59 m²
Huoneita
2
Kerros
3 / 5
Rakennusvuosi
1984
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Suikkila
Kaupunki
Turku

Täysin remontoitu muuttovalmis ja moderni kaksio omalla saunalla ja viilennyksellä.

Tämä Suikkilassa, Pitkämäen vieressä, sijaitseva kolmannen kerroksen huoneisto on kokenut täydellisen muodonmuutoksen vuonna 2025. Materiaalivalinnat ovat ajattomia ja laadukkaita, luoden raikkaan pohjan monenlaiseen sisustukseen.

Tästä kodista löytyy kaikki modernin asumisen mukavuudet: - Upouusi keittiö (2025): Kivitasot (kvartsikomposiitti), integroidut kodinkoneet ja induktioliesi. - Oma sauna: Remontoitu kylpyhuoneremontin yhteydessä 2025 tyylikkäällä lämpökäsitellyllä haavalla ja radiatamännyllä. - Viilennys: Asuntoon asennettu ilmalämpöpumppu pitää kodin mukavana kesähelteilläkin. - Lasitettu parveke tuo lisätilaa keväästä syksyyn.

Vuonna 1984 valmistunut yhtiö seisoo tukevasti omalla tontillaan. Taloyhtiössä on tehty säännöllisesti huoltoja ja suurempia remontteja, kuten ikkunoiden uusinta vuonna 2014 sekä katon vesieristyksen uusiminen 2018.

Yhteisistä tiloista löytyvät mm. urheiluvälinevarasto, väestönsuoja ja kellarikomerot. Autopaikkoja on saatavilla ja yhtiössä on jo valmius sähköautojen lataukseen tietyillä paikoilla.

Suikkila - Pitkämäki alueena tarjoaa rauhallista asumista erinomaisten kulkuyhteyksien varrella. Bussipysäkki on lähellä ja pyöräilytiet keskustaan ovat ensiluokkaiset. Omalla autolla pääset nopeasti isoille väylille. Lähikaupat ja Turun keskustan palvelut ovat lyhyen matkan päässä, tarjoten täydellisen tasapainon kaupungin sykkeen ja oman rauhan välillä.

Lisätiedot ja esittelyt: Ari Aho Asuntomyyjä, KiLAT 0405536617 ari.aho@solidhouse.fi Solid House Turku | Arktium Oy Käsityöläiskatu 4 A 20100 Turku www.solidhouse.fi

Perustiedot

Kaupunginosa
Suikkila
Kohdenumero
80478886
Kerros
3 / 5
Asuinpinta-ala
59 m²
Tontin pinta-ala
1,07 ha
Kokonaispinta-ala
59 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
2h+k+kph/wc+s
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
2kk kaupanteosta / sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Erillisuuni, liesi, liesituuletin, mikroaaltouuni, astianpesukone ja jääkaappipakastin. Liesi: Induktioliesi. Työtason materiaali: Kvartsikomposiitti. Remontoitu, integroitu jääkaappi, induktio liesi, uuni, kivitasot, liesituuletin (aktiivihiili), led tasovalot, välitilan laatoitus, integroitu mikro, integroitu apk.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, suihkuseinä, pesukone, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, peilikaappi, pesuallas ja allaskaappi.
Säilytystilat
Häkkivarasto
Tulevat remontit
Mainittu 2025 kunnossapitotarveselvityksessä / Korjaustarve vuosina 2025-2029: Autojen latausmahdollisuus 7-8 A tarvittaessa Julkisivun peseminen Julkisivun peseminen tarvittavilta osin Väestönsuojien tarkastus ja huolto 2025 Alajakokeskus Lämmönvaihtimen uusiminen 2025
Tehdyt remontit
Salaojat Salaojien ja tarkistuskaivojen huolto 2011 Porraskäytävät Porraskäytävien seinät maalattu 2004 Kaukolämmön alajakokeskus Lämmönvaihdin uusittu 1999 Käyttöveden paineenkorotus Paineenkorotuspumppu uusittu 1995 Salaojat B-portaan pohjoissivun salaojaa korjattu 2012 Julkisivut Julkisivujen korjaus eristämällä ja levyttämällä 2014 Ikkunat Ikkunoiden uusiminen 2014 Patteriventtiilit Termostaattisten patteriventtiilien uusiminen 2014 Lämmitysverkosto Lämmitysverkoston tasapainotus 2014 Ilmanvaihto Ilmanvaihdon nuohous ja tasapainotus 2014 Lukot Lukot uusittu ja sarjoitettu Sento avaimelle 2015 Leikkialue Hankittu keinu ja asennettu turvahiekka 2016 Ulkovalot Ulkovalaistu uusittu ja asennettu Led valaisimet 2016 Tuloilmasuodattimet Ikkunoiden ilmasuodattimet uusittu asunnoissa 2018 Katto Kattojen vesieristys uusittu 2018 Pihan hoito Asvalttipaikkaus ja kurtturuusun poisto 2020 Käyttöveden paineenkorotus Asennettu pumppuasema taajuusmuuttajalla 2022 Autojen lataus Auton lataus neljällä paikalla 8 A 2023 Lukkojen sarjoitus Lukot sarjoitetti lloq avaimelle 2023 llmanvaihtokanavat Puhdistus ja säätö 2025 Poistoilmapuhaltimet Uusittu; asennettu huippuimurit 2024 Palovaroittimet Asennettu palovaroittimet 2025
Rannan omistus
Ei rantaa
Asunnossa sauna
Kyllä
Saunan lisätiedot
Kiuas: Sähkökiuas. Lämpökäsitelty haapa (katto ja seinät), Lauteet radiatamäntyä.
Asumistyyppi
Omistus
Vuokrattu
Ei
Kohde on
Osakehuoneisto
Kiinteistötunnus
853-074-0075-0001
Postitoimipaikka
Turku

Hinta

Velaton hinta
179 000 €
Myyntihinta
179 000 €
Neliöhinta
3 033,90 € / m²
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
179,95 € / kk
Pääomavastike
/ kk
Tontin vuokravastike
/ kk
Korjausvastike
20,65 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
201,60 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
20 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Muu vastike: 1 € / kk Lisätietoja maksuista: Autopaikkavuokra 80€/v

Rakennusvuosi
1984
Huoneistojen lukumäärä
75
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1984
Kerroksia
5
Energialuokka
Energialuokka: D2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 08.09.2035
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen ilmanvaihto
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
1,07 ha
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Suikkilan lämpö, Pekka Kulmala, pekka.kulmala@suikkilanlampo.fi, 0504133100
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä, sujuvat yhteydet omalla autolla, hyvät pyöräilytiet ja hyvä kulkuyhteys

Yhteiset tilat
Urheiluvälinevarasto, väestönsuoja ja kellarikomero
Ei kuuluvat varusteet
Kauppaan ei kuulu: irtaimisto, pyykinpesukone
Ominaisuudet
Kohde myydään kalustettuna: Ei

Tekniset tiedot

Vesi ja jätevesi
Vesijohto: Kunnallisvesi.
Viemäröinti
Kunnallinen viemäriverkosto.