149 000 €105 m²

Paljaspää 6 B, Varissuo, Turku4h+k+kph/wc+s+erill. wc+ter+var+autokatos

Velaton hinta
149 000 €
Hoitovastike
331,38 € / kk
Asuinpinta-ala
105 m²
Huoneita
4
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
1982
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Varissuo
Kaupunki
Turku

Tilava perhekoti rauhallisella sijainnilla Turun Varissuolla

Tämä viihtyisä ja valoisa rivitalokoti Turun Varissuolla tarjoaa erinomaiset puitteet toimivaan arkeen ja perhe-elämään. Rauhallinen sijainti luonnon läheisyydessä, hyvät kulkuyhteydet sekä lähellä sijaitsevat koulut ja palvelut tekevät tästä kodista ihanteellisen lapsiperheelle.

Kaksikerroksinen, vuonna 1982 rakennettu koti tarjoaa 105 neliömetriä hyvin suunniteltua asuintilaa. Yläkerrassa sijaitsevat olohuone, yksi makuuhuone, keittiö sekä erillinen wc. Valoisasta olohuoneesta avautuu viihtyisä näkymä ympäristöön, ja keittiö on käytännöllinen kokonaisuus arjen tarpeisiin.

Alakerrasta löytyvät kaksi makuuhuonetta, kylpyhuone, sauna sekä käynti omalle terassille, joka tarjoaa rauhallisen paikan rentoutumiseen ja kesäpäivistä nauttimiseen. Alakerran tilaratkaisu soveltuu erinomaisesti esimerkiksi perheen lasten tai työskentelytilojen käyttöön.

Hyvin hoidetussa Asunto Oy Turun Martinrivi -taloyhtiössä on tehty useita merkittäviä remontteja, kuten julkisivujen maalaus ja ikkunoiden uusiminen. Asuntoon kuuluu oma lukittava autokatospaikka, joka tuo lisämukavuutta autoilijalle.

Läheinen metsä ja ulkoilureitit tarjoavat erinomaiset mahdollisuudet vapaa-aikaan ympäri vuoden. Tämä koti yhdistää toimivan pohjaratkaisun, luonnonläheisen ympäristön ja rauhallisen asumisen – tervetuloa tutustumaan ja ihastumaan!

Voit olla yhteydessä matalalla kynnyksellä – puhelimitse, viestillä, WhatsAppilla tai sähköpostilla. Autan tarvittaessa myös oman kotisi myynnissä.

Jesse Helminen 040 687 3700 jesse.helminen@remax.fi

I also serve in English

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Paljaspää 6 B, 20610 Turku
Kaupunginosa
Varissuo
Kohdenumero
80482949
Kerroksia
2
Asuinpinta-ala
105 m²
Tontin pinta-ala
6 938 m²
Kokonaispinta-ala
105 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneiston kokoonpano
4h+k+kph/wc+s+erill. wc+ter+var+autokatos
Huoneita
4
Kunto
Tyydyttävä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappi, erillinen pakastin, uuni, liesi, liesituuletin, astianpesukone ja mikroaaltouuni. Liesi: Keraaminen liesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, pesukoneliitäntä, peilikaappi, allaskaappi ja pesuallas. Erillisten WC:n lukumäärä: 1. Erillisen WC:n varusteet: WC-istuin, peilikaappi, allaskaappi, bidee-suihku ja pesuallas.
Säilytystilat
Kylmä ulkovarasto ja seinäkaapit
Tulevat remontit
Piha tarvittaessa Perustukset ja runko tarvittaessa Julkisivut tarvittaessa Ikkunat ja ulko-ovet ei tarvetta Katto ei tarvetta Huoneistojen märkätilat osakkeenomistajien vastuulla Lämmitysjärjestelmä tarvittaessa Vesi- ja viemärijärjestelmä tarvittaessa Ilmanvaihto tarvittaessa Sähkö- ja tietojärjestelmä tarvittaessa Varastot tarvittaessa
Tehdyt remontit
- Terassiovien uusiminen 1999 - Autotallien rakentaminen 2002 - Julkisivulaudoitusten uusiminen ja päätyjen betonikorjaukset 2003 - Ikkunoiden uusiminen 2003 - Talojen edustojen piha-asfaltit uusittu 2005 - Lämmönsiirtimen ja patteriventtiilien uusiminen 2007 - Pihavalojen uusiminen 2014 - Julkisivujen maalaus 2014-2015 - Salaojituksen parantaminen leikkipaikan vieressä 2015 - Vesikattojen, rännien sekä päätykolmioiden uusiminen 2016 - Etu- ja takaovien sekä lukituksen uusiminen 2019 - Ilmanvaihtokanavien puhdistus ja ilmamäärien säätö 2019 - Yhdyskäytävän asfaltointi 2020 - Leikkialueen aidan uusiminen 2022 - Autotallien ulkoseinien maalaus 2022 - Huoneistojen väliaitojen uusiminen 2023 - Palovaroittimien asennus 2024
Kiinteistötunnus
0853-0016-0023-0002
Postitoimipaikka
Turku
Tietoliikennepalvelut
Telia, 10M, Laajakaista

Hinta

Velaton hinta
149 000 €
Myyntihinta
147 468,75 €
Neliöhinta
1 419,05 € / m²
Velkaosuus
1 531,25 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
331,38 € / kk
Pääomavastike
49,97 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
381,35 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
24 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Lisätietoja maksuista: Hoitovastike AT (autotalli) 6,6 €/kk Osakas tekee oman sähkösopimuksen.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Turun Martinrivi
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiön kiinnitykset: 201 824 €.
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
1982
Huoneistojen lukumäärä
19
Kerroksia
2
Energialuokka
Energialuokka: C2018, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 08.02.2034
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Painovoimainen ilmanvaihto ja koneellinen poisto (huippuimuri)
Kiinteistön antennijärjestelmä
Kaapeli-TV
Tontin koko
6 938 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Turun Isännöintikeskus Oy, Jyri Päläs, jyri.palas@turunisannointikeskus.fi, 026 517 2167

Pysäköintitilan kuvaus
Lisätietoja huoneiston autopaikasta: Huoneistoon kuuluu lukittava autotalli paikka numero 7.