110 000 €70 m²

Jääkärinkatu 18-20, Suensaari, Tornio2h + k + s

Velaton hinta
110 000 €
Hoitovastike
280 € / kk
Asuinpinta-ala
70 m²
Huoneita
2
Kerros
1 / 4
Rakennusvuosi
2001
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Suensaari
Kaupunki
Tornio

Tilava heti vapaa keskustan kaksio 2000–luvun talosta, tässä on erinomainen koti elämän eri vaiheisiin.

Tämä keskustassa sijaitseva, poikkeuksellisen tilava 70 m² kaksio tarjoaa helppoa ja esteetöntä asumista aivan palveluiden äärellä. Huoneiston suuret ikkunat sekä länteen avautuva iso lasitettu parveke tuovat valoa ja viihtyisyyttä vuoden ympäri. Ikkkunoihin avautuu taloyhtiön piha-alue, jossa on puita sekä pensaita.

Asunto sopii erinomaisesti niin ensiasunnoksi sekä eläkepäivien kodiksi, kuin kaikille heillekin, jotka arvostavat tilaa ja vaivattomuutta sekä lähipalveluita. Kulku asuntoon on helppoa, sillä se sijaitsee kätevästi katutasossa.

Erinomainen sijainti palveluiden keskellä. Vain noin 300 metrin päässä sijaitsee Kauppakeskus Rajalla, josta löytyvät esim. ruokakauppa, monipuoliset erikoisliikkeet, elokuvateatteri, ravintoloita, kahviloita ja terveyspalvelut. Kaikki arjen palvelut ovat siis käytännössä kotiovella.

Lisäksi myynnissä on erillinen autotalliosake, velaton hinta 8 000 €.

Tervetuloa tutustumaan tähän viihtyisää kotiin

AVAINSANAT

Esteetön kulku, Hyvät liikenneyhteydet, Palvelut lähellä

Perustiedot

Sijainti
Jääkärinkatu 18-20, 95400 Tornio
Kaupunginosa
Suensaari
Kohdenumero
1409038
Kerros
1 / 4
Asuinpinta-ala
70 m²
Tontin pinta-ala
1 552 m²
Kokonaispinta-ala
70 m²
Pinta-alan lähde
Isännöitsijäntodistuksen mukainen pinta-ala
Huoneiston kokoonpano
2h + k + s
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Kunnon lisätiedot
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Heti
Keittiön varusteet
Jääkaappi/pakastin, sähköliesi, kaapistot, liesituuletin hormiin
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
lasitettu. Parvekkeen suunta: etelä
Kylpyhuoneen varusteet
Sähkösauna, erillinen wc, pesukoneliitäntä
Ikkunoiden suunta
etelä
Näkymät
pihalle, kadulle
Tulevat remontit
Autokatoksen takaseinän vuosihuoltomaalaus 2025-2026. Parvekkeiden vuosihuolto maalaukset 2025. Julkisivumaalaukset, vuosihuollot 2025. Hissien peruskorjaus 2025-2026.
Tehdyt remontit
Ilmastointiputkien puhdistus 2017. Uusi raja-aita 2021. Lämmönvaihdin 2022. Rappu— ja ulkovalaistuksen muutos 2024. Palovaroittimien asennus 2025.
Asunnossa sauna
Kyllä
Asumistyyppi
Omistus
Vuokrattu
Ei
Palvelut
Seminaarin Koulu (etäisyys n. 0.5 km), Lappia (etäisyys n. 0.4 km), Juhannussaaren Päiväkoti (etäisyys n. 1 km), Citymarket Rajalla (etäisyys n. 0.2 km)
Kohde on
Osakehuoneisto
Osakeluettelo on siirretty huoneistojärjestelmään
Ei

Hinta

Velaton hinta
110 000 €
Myyntihinta
110 000 €
Neliöhinta
1 571,43 € / m²
Lainalaskuri

Vastikkeet

Hoitovastike
280 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
280 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 22eur/kk/hlö
Autopaikan kustannukset
15 € / kk

Rakennusvuosi
2001
Rakennusvuoden lisätiedot
2001
Huoneistojen lukumäärä
26
Liiketilojen pinta-ala
84 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
2
Kerroksia
4
Energialuokka
C2018
Tontin koko
1 552 m²
Liikenneyhteydet
Linja-autoliikeenne pysäkki (etäisyys n. 0.1 km)

Yhteiset tilat
Hissi, kellarikomero, urheiluvälinevarasto
Lainalaskuri