169 000 €39,5 m²

Teivaalantie 3 B, Lielahti, TampereMh, olohuone / avokeittiö, kph, lasitettu parveke

Velaton hinta
169 000 €
Hoitovastike
134,30 € / kk
Asuinpinta-ala
39,5 m²
Huoneita
2
Kerros
3 / 8
Rakennusvuosi
2019
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Lielahti
Kaupunki
Tampere

Teivaalantien alkupäässä on yhtiö nimeltä Asunto Oy Tampereen Lielahden helmi. Yhtiö on valmistunut vuonna 2019.

Sijainti on erittäin hyvä, Sinulla on kävelymatka kauppoihin, bussilinja löytyy vierestä. Uudehkossa yhtiössä asut vuosia vailla remontti huolia.

Asunto on kaksio, arkkitehti on käyttänyt 39,5m 2 hyvin tehokkaasti ja saanut aikaan toimivan kokonaisuuden. Avokeittiö sulautuu hyvin olohuoneeseen ja makuuhuoneeseen pääset kahdesta liukuovesta, mistä pääset kookkaalle lasitetulle parvekkeelle.

Vesikiertoinen lattialämmitys tuo mukavuutta ja helpottaa kalustamista, koska ei ole seinäpattereita.

Samassa yhteydessä myydään samasta yhtiöstä autokatos osake AK 80 (2428-2429), hintaan 11 000 euroa.

Taloyhtiön ylimmässä kerroksessa on poikkeuksellisen upea saunaosasto, kookas sauna - vilvoittelutila sekä lasitettu parveke Näsijärven suuntaan...

Tämä asunto sopii omaksi kodiksi kuten myös sijoitukseen. Vapautuu joustavasti uudelle omistajalle, ole yhteydessä niin poiketaan paikan päällä.

Perustiedot

Sijainti
Teivaalantie 3 B, 33400 Tampere
Kaupunginosa
Lielahti
Kohdenumero
1413705
Kerros
3 / 8
Asuinpinta-ala
39,5 m²
Tontin pinta-ala
2 117 m²
Kokonaispinta-ala
39,5 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
Mh, olohuone / avokeittiö, kph, lasitettu parveke
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Muu ehto. 1-2- kuukautta
Keittiön varusteet
Jääkaappi/pakastin, astianpesukone, uuni, kiertoilmauuni, keraaminen liesi, liesikupu/-tuuletin, kaapistot. Keittiön välitila lasia. Lattia: Laminaatti. Seinät: Maalattu
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Sisäänvedetty parveke, Lasitettu parveke. Parvekkeen ilmansuunta: Itä. Kunnossapitovastuu: Osakkaalla
Kylpyhuoneen varusteet
Suihku, suihkuseinät. Kylpyhuonekaapisto. Pesukoneliitäntä. Seinät ja lattia laatoitettu, lattialämmitys sähkövastuksin.
Säilytystilat
Muu erillinen varasto. Kellarivarasto, kaapistot
Näkymät
Olohuone / k sisäpihan suuntaan ja makuuhuone pihan suuntaan. Ikkunasuunnat: itä, etelä
Tulevat remontit
Ei tiedossa olevia korjauksia tai puutteellisuuksia.
Tehdyt remontit
Rakennuttajan suorittamat takuukorjaukset 2021-2022. Valvontakameroiden asennus 2022. Kulkuväylän rakentaminen korttelituvan ja pyöräpaikan välistä kävelytielle 2023. Rakennuttajan suorittamat takuukorjaukset 2021-2024. Parvekelasien huolto 2025.
Asunnossa sauna
Ei
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Koulut: Lielahden koulu n. 0,1 km; Päiväkodit: Lielanden päiväkoti n. 0,2 km; Ruokakaupat: Prisma n. 0,1 km; Muut lähipalvelut: Lielahden kattavat palvelut n. 0,4 km
Lisätiedot
Samassa yhteydessä myydään autokatospaikka, AK 80, osakenumerot - 2428-2429. Velaton hinta 11 000 euroa.
Kohde on
Osakehuoneisto
Postitoimipaikka
Tampere

Hinta

Velaton hinta
169 000 €
Myyntihinta
67 612,65 €
Neliöhinta
4 278,48 € / m²
Velkaosuus
101 387,35 €
Lainalaskuri

Vastikkeet

Hoitovastike
134,30 € / kk
Pääomavastike
740,21 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
874,51 € / kk

Muut maksut

Saunan kustannukset
20,00 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
Kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Vesimaksuennakko 20 eur / kk / hlö, tasataan kerran vuodessa. Pääomavastikkeeet perustuvat 5.5.2026 päivättyihin isännöitsijän todistuksiin. Koron muuttuminen voi vaikuttaa yhtiön keräämän pääomavastikkeen suuruuteen.

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Tampereen Lielahden Helmi
Lisätietoa taloyhtiöstä
Lunastusoikeus koskee autopaikkoja, autopaikka/ varastoja. Yhtiöjärjestys 4§: Tupakointi ja esim. ruuan grillaus kielletty parvekkeilla, terassilla ja piha-alueella. . Osakkeenomistajat ovat velvollisia huolehtimaan kustannuksellaan asuinhuoneistoihin kuuluvien parvekkeiden ja terassin asianmukaisesta huollosta ja kunnossapidosta huolehtimalla mahd. lumen, jään, puiden lehtien yms. poistosta ko.alueilta.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2019
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2019
Kerroksia
8
Rakennusmateriaali
Pääasiallinen rakennusmateriaali: Elementti
Kattomateriaali
Huopakate
Kattotyyppi
Tasakatto
Energialuokka
B2018
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen
Tontin koko
2 117 m²
Kiinteistönhoito
Kotikatu
Isännöinti
Pirkanmaan Ammatti-isännöinti Oy, Sarvijaakonkatu 5B, 33540 Tampere. Satu Mäkinen / 0440745406. satu.makinen@pamisoy.fi
Kaavoitustiedot
Asemakaava. Lisätietoa kaavoituksesta antaa Tampereen kaupunki Frenckellin palvelupiste 041 730 8168
Liikenneyhteydet
TKL bussilinjat n. 0,1 km
Lämmitys