105 000 €32 m²

Juvankatu 85, Annala, Tampere2h+KT

Velaton hinta
105 000 €
Hoitovastike
184 € / kk
Asuinpinta-ala
32 m²
Huoneita
2
Kerros
2 / 5
Rakennusvuosi
2015
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Annala
Kaupunki
Tampere

Uudehko ja toimiva kaksio hissitalossa – hyvä koti tai sijoituskohde Tervetuloa tutustumaan tähän vuonna 2015 valmistuneen taloyhtiön kompaktiin ja toimivapohjaiseen kaksioon Tampereen Juvankadulla. Asunto sijaitsee hissitalon toisessa kerroksessa 2h+kt, pinta-alaltaan 32,0 m².

Pohjaratkaisu on tehokas ja arkeen hyvin sopiva: avokeittiö ja olohuone muodostavat yhtenäisen oleskelutilan, erillinen makuuhuone tuo asumiseen omaa rauhaa, ja kokonaisuus toimii hyvin niin omaksi kodiksi, ensiasunnoksi kuin sijoituskäyttöönkin. Uudehko rakennus, hissi ja nykyaikainen talotekniikka tekevät asumisesta huoletonta.

Asunto Oy Tampereen Luukonpuisto on vuonna 2015 valmistunut kerrostaloyhtiö, jossa on kaukolämpö, koneellinen tulo- ja poistoilmanvaihto, kaapeli-TV sekä Elisan taloyhtiölaajakaista 10M.

Asumiskustannukset ovat maltilliset: hoitovastike on 184,00 €/kk, internet-vastike 1,20 €/kk ja vesimaksuennakko 20,00 €/kk, yhteensä 205,20 €/kk. Huoneistolla ei isännöitsijäntodistuksen mukaan ole huoneistokohtaista velkavastuuta.

Sijainti Juvankadulla tarjoaa sujuvan arjen: Hervannan, Turtolan, Kaukajärven ja lähialueiden palvelut ovat hyvin saavutettavissa, ja liikenneyhteydet Tampereen keskustan sekä kehäteiden suuntiin ovat toimivat. Tämä on helppohoitoinen koti hyvällä sijainnilla uudehkossa yhtiössä.

Asunnon yhteydessä myydään sähkötolpallinen autopaikka hintaan 2 000,00 €.

Tämä kokonaisuus kannattaa nähdä paikan päällä – varaa oma esittelyaikasi!

Perustiedot

Sijainti
Juvankatu 85, 33710 Tampere
Kaupunginosa
Annala
Kohdenumero
68231930
Kerros
2 / 5
Asuinpinta-ala
32 m²
Tontin pinta-ala
2 995 m²
Kokonaispinta-ala
32 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Yhtiöjärjestyksen mukainen, Isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
2h+KT
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Varusteet: jääkaappipakastin, astianpesukone
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Lasitettu parveke
Kylpyhuoneen varusteet
Varusteet: pesukoneliitäntä, WC, suihku, peilikaappi
Säilytystilat
Kellari tai kellarikomero, Vintti tai vinttikomero
Näkymät
PIha-alue
Tulevat remontit
2026 Päätetty toteuttaa IV- kanavien puhdistus ja ilmanvaihdon säätö 2026 Päätetty toteuttaa Parvekelasituksien korjaukset
Tehdyt remontit
2015 Toteutettu Normaalit huolto ja kunnossapito toimenpiteet 2016 Toteutettu Normaalit huolto- ja kunnossapitotyöt 2016 Toteutettu Rakennuttajan suorittamat 1 vuoden takuukorjaukset 2024 Toteutettu Kiinteistön automaatiosäätimen vaihto 2024 Toteutettu Savunpoistokeskuksen vaihtotyö 2024 Toteutettu Hulevesipumpun korjaus 2025 Toteutettu Parvekelasien kuntotarkastus ja mekanismien voitelu 2025 Toteutettu Viemärikuvaukset sekä -pesu 2025 Toteutettu Kevyt kuntoarvio
Tietoliikennepalvelut
Kiinteä laajakaistasaatavuus, Palveluntarjoaja: Elisa Ilmoitettu nopeus: 10M Yhteystapa: Taloyhtiölaajakaista

Hinta

Velaton hinta
105 000 €
Myyntihinta
58 814,99 €
Neliöhinta
3 281,25 € / m²
Velkaosuus
46 185,01 €

Vastikkeet

Hoitovastike
184 € / kk
Pääomavastike
/ kk
Yhtiövastike yhteensä
184 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Perusmaksu. 20 € / kk
Muut kustannukset
Tietoliikenneyhteysmaksu: 1,20 € / kk. Lisätietoa velkaosuudesta: Ei velkaosuutta.

Rakennusvuosi
2015
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2015
Kerroksia
5
Energialuokka
C2013
Tontin koko
2 995 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö. Kotikatu Pirkanmaa
Isännöinti
Minna Jatko, Kiinteistö-Tahkola Tampere Oy
Kaavoitustiedot
Asemakaava
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Lämmitystapa: Kaukolämpö
Tontin vuokra päättyy
30.06.2074
Lisätietoja talosta
Siirry talosivulle
Tontin omistus
Vuokralla

Tilat ja materiaalit

Pysäköintitilan kuvaus
Ulkoautopaikka sähköpistokkeella. AP 8 (myydään omana osakkeena)
Ominaisuudet
sälekaihtimet/rullaverhot, kiinteät valaisimet.