85 000 €60 m²

Hikivuorenkatu 18 B, Annala, Tampere2h, k, s, parv

Velaton hinta
85 000 €
Hoitovastike
325,16 € / kk
Asuinpinta-ala
60 m²
Huoneita
2
Kerros
1 / 3
Rakennusvuosi
1983
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Annala
Kaupunki
Tampere

LÄPITALON VALOISA, SAUNALLINEN KAKSIO RAUHALLISELTA ALUEELTA!

Nyt tarjolla Tampereen Annalan rauhalliselta alueelta hyväkuntoinen kaksio.

Avarasta olohuoneesta avautuu näkymä lasitetun parvekkeen kautta näkymä sisäpihalle. Eteisessä ja tilavassa makuuhuoneessa on hyvin säilytystilaa. Keittiössä on reilusti kaappitilaa ja sinne mahtuu isompikin ruokapöytä. Asuntoon on tehty muutostyönä oma sauna.

1983 valmistuneessa As. Oy Satosorsassa on 18 asuinhuoneistoa ja yksi liikehuoneisto. Taloyhtiö on vakavarainen ja sitä on päivitetty vuosien saatossa erittäin kattavasti.

Sijainti on täynnä mahdollisuuksia monipuolisine liikunta- ja ulkoilumahdollisuuksineen, Niin hyvät kulkuyhteydet kuin päivittäiset palvelutkin ovat helposti saavutettavissa.

Ota yhteyttä ja tule tutustumaan tähän lämpimään ja valoisaan kotiin!

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Hikivuorenkatu 18 B, 33710 Tampere
Kaupunginosa
Annala
Kohdenumero
80498882
Kerros
1 / 3
Asuinpinta-ala
60 m²
Tontin pinta-ala
1 890 m²
Kokonaispinta-ala
60 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Isännöitsijäntodistuksen mukainen ja yhtiöjärjestyksen mukainen. Edellä mainittu pinta-ala saattaa tämän ikäisessä kohteessa poiketa olennaisestikin huoneiston nykyisen ja rakentamisaikaisen mittaustapojen ja standardien mukaan laskettavasta pinta-alasta. Huoneiston todellinen pinta-ala voi olla yhtiöjärjestyksessä, isännöitsijäntodistuksessa ja esitteessä mainittua pienempi tai suurempi. Hinta ei ole pinta-alaperusteinen.
Huoneiston kokoonpano
2h, k, s, parv
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, erillisuuni, liesi ja astianpesukone. Liesi: Induktioliesi. Työtason materiaali: Laminaatti ja rosteri.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: Pesukoneliitäntä, allaskaappi, pesuallas, peilikaappi, pesukone, suihku, bidee-suihku, wc-istuin ja suihkukaappi.
Tulevat remontit
2025 Piha-alueiden katselmus 2026 Julkisivujen kuntotutkimus 2028 Saunatilat 2028 Kuntoarvio sis. kylpyhuoneet
Tehdyt remontit
1996 Lukkosarjojen vaihto. 1997 Julkisivuelementtien saumaus 5/97. 2001 Parvekkeiden vedenpoiston uusiminen. Jätekatos rakennettu. 2002 Lämmönsiirtimien uusiminen. 2005 Julkisivumaalaus. 2009 Kuntotodistus. 2010 Yläpohjan lämmöneristys 11/2010. Ikkunoiden ja parvekeovien uusiminen 12/2010. Varastojen ulko-ovien uusiminen. Vesikaton uusiminen. 2014 Piha-alueiden ja leikkikentän kunnostus. Viemäreiden huuhtelu ja kuvaus. 2015 Nurmikon perustaminen. 2016 Parvekkeiden huoltomaalaus. 2017-2016 Ilmastoinnin poistokanavien puhdistus ja säätö. 2018 Vesiputkien kuntotutkimus 2018 Ulko-ovet. Korvausilmaventtiilit. 2020 Käyttövesiputkiston saneeraus. 2022 Elementtisaumaus. 2023 Lämmönsiirrin, lämmitysjärjestelmän tasapainot. ja säätö, linjasulku- ja säätöventtiilit, patteriventt. termostaatit, taloautomaatio Fidelix. 2023 Kattotarkastus, salaojinen kuvaus, IV-huolto 2024 Palovaroittimet (pelastuslain muutos)

Velaton hinta
85 000 €
Myyntihinta
83 979,58 €
Neliöhinta
1 416,67 € / m²
Velkaosuus
1 020,42 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
325,16 € / kk
Pääomavastike
36,95 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
362,11 € / kk

Muut maksut

Saunan kustannukset
15,00 € kuukaudessa
Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 20 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Lisätietoja maksuista: Tietoliikennevastike 8,24 €/kk
Autopaikan kustannukset
10 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Satosorsa
Lisätietoa taloyhtiöstä
Taloyhtiöön kuuluu: Kaapeli-tv, talokuitu DNA 24M/2M tietoliikenneyhteys. Irtaimistovarasto, kerhohuone, askarteluhuone ja saunaosasto.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1983
Huoneistojen lukumäärä
18
Liikehuoneistojen lukumäärä
1
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1983
Kerroksia
3
Energialuokka
Energiatodistuksen viim. voimassaolopäivä 24.4.2025. E-luku ollut E2013.
Energiatodistus
Ei lain edellyttämää energiatodistusta
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen poistoilmanvaihto
Tontin koko
1 890 m²
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Pirkanmaan Ammatti-Isännöinti Oy, Leena Laksola, 0400 514 503
Kaavoitustiedot
Tampereen kaupunki.
Kaavatilanne
Asemakaava
Kuntotutkimus
Lisätietoja tutkimuksista: 2009 Kuntotodistus. 2010 PTS-kuntoarvio 10-vuodelle. 2018 Putkistojen kuntotutkimus.

Pysäköintitilan kuvaus
Taloyhtiön autopaikat: Autopaikat taloyhtiön hallussa. Vuokraus jonotusperusteisesti.