25 792 €91 m²

Luolakatu 1, Kaukajärvi, Tampere4H+K+S

Velaton hinta
25 792 €
Asuinpinta-ala
91 m²
Huoneita
4
Kerros
2 / 5
Rakennusvuosi
1994
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Kaukajärvi
Kaupunki
Tampere

Tilava saunallinen perheasunto Kaukajärven läheisyydessä! Vapautumassa siisti 2. kerroksen asunto vehreällä ja rauhallisella alueella. Upeat luontopolut ja uimaranta kävelyetäisyydellä tarjoavat erinomaiset ulkoilumahdollisuudet ympäri vuoden. Asunnossa on suuri saunaosasto, erillinen kodinhoitohuone sekä tilava lasitettu parveke. Taloyhtiössä on tehty peruskorjaus, jossa keittiö ja kylpyhuone-saunatilat on uusittu, myös yleisiä tiloja on kunnostettu. Hyvät julkiset yhteydet – bussipysäkki lähellä. Käyttövastike sisältää 50 M nettiyhteyden (Elisan kaapelimodeemi). Lemmikit ovat myös tervetulleita!

Annalan kaupunginosassa 4-kerroksinen talo lähellä Kaukajärven rantaa. Asukkaiden käytössä pihagrilli, kerho- ja askartelutila.

Tupakointi asunnoissamme: Kaikki uudet asuinkiinteistömme ovat olleet jo pitkään täysin savuttomia heti valmistumisestaan lähtien. Muutumme vähitellen savuttomiksi kaikkien asuntojemme osalta: uusien asukkaiden sopimukset kieltävät tupakoinnin huoneistoissa ja parvekkeilla 1.1.2021 alkaen. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

Perustiedot

Sijainti
Luolakatu 1, 33710 Tampere
Kaupunginosa
Kaukajärvi
Kerros
2 / 5
Asuinpinta-ala
91 m²
Huoneiston kokoonpano
4H+K+S
Huoneita
4
Kunto
Hyvä
Vapautuu
25.07.2026

Velaton hinta
25 791,58 €
Myyntihinta
25 791,58 €
Neliöhinta
283,42 € / m²

Muut maksut

Vesimaksu
25 € / kk
Muut kustannukset
Asumisoikeusmaksu: 12925,58 €, Indeksikorotus: 11781,72 €, Muutostyöt: 1084,28 €, Yhteensä: 25791,58 €.
Käyttövastike
1 074,21 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Luolakatu 1
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1994
Rakennusvuoden lisätiedot
1994
Kerroksia
5
Rakennusmateriaali
Betoni
Energialuokka
C2007