349 000 €51 m²

Kansikatu 1 C, Keskusta, Tampere2h, k, kph/s/wc

Velaton hinta
349 000 €
Hoitovastike
244,80 € / kk
Asuinpinta-ala
51 m²
Huoneita
2
Kerros
6 / 8
Rakennusvuosi
2022
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Keskusta
Kaupunki
Tampere

Tampereen ytimestä vapautumassa upea saunallinen maisemakoti!

Tämä kuudennen kerroksen moderni asunto tulvii luonnonvaloa ja hurmaa kauniilla näkymillään Tampereen kattojen yli. Asunnossa on tilava olohuone ja avokeittiö, jotka avautuvat heti eteisestä. Päätyseinää hallitsee suuret lattiasta kattoon yltävät ikkunat, joista näkyvä kaunis kaupunkimaisema vie heti huomion. Eteisen yhteydessä on tyylikkäät kaapistot, jotka jatkuvat keittiöksi.

Keittiön vieressä on viherhuone, jonka lasitukset saa avattua myös normaaliin asumiskäyttöön. Olohuoneen kautta on kulku makuuhuoneeseen, jossa on hyvän kokoiset vaatekaapistot ja eteisen yhteydestä löytyy tilava kylpyhuone ja sauna. 

Asunto Oy Tampereen Kannen Opaali on Tampereen Kannelle vuonna 2022 valmistunut omatonttinen moderni yhtiö, joka koostuu 148:stä asuinhuoneistosta. Opaalin alimpiin kerroksiin sijoittuu useita liike- ja toimistotiloja. Vieressä sijaitsee Tampereen uusi maamerkki Nokia Areena maailmanluokan tapahtumineen, ravintoloineen ja hotelleineen.

Varaa oma esittelysi vaikka heti

Kohdetta myy: Valtteri Lampinen | 044 0778988 | valtteri@bo.fi #valtterivälittää

Tiesithän että osaava ja aktiivinen välittäjä sekä laadukas brändi ja vaikuttava markkinointi ovat avainasemassa matkalla kohti onnistunutta asuntokauppaa. Kutsu minut maksuttomalle arviokäynnille, ja luodaan yhdessä paras mahdollinen suunnitelma teidän kotinne myyntiin.

Perustiedot

Sijainti
Kansikatu 1 C, 33100 Tampere
Kaupunginosa
Keskusta
Kohdenumero
21805012
Kerros
6 / 8
Asuinpinta-ala
51 m²
Kokonaispinta-ala
51 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen Lasiovien takana oleva "viherhuone" (4,5m²) on ilmoitettu asuintilojen pinta-alassa.
Huoneiston kokoonpano
2h, k, kph/s/wc
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Työtasot: laminaatti. Jääkaappi/pakastin, yhdistelmäuuni, induktioliesi, liesituuletin, astianpesukone.
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: suihkuseinä, lattialämmitys, wc-istuin, suihku, peilikaappi.
Tulevat remontit
Kunnossapitotarvesuunnitelman mukaan: B- ja C-rapun edustan maan lämmitysjärjestelmän rakentaminen.
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: 2023 suoritettu vuositarkastuksen ennakkotarkastus (A-Insinöörit), vuosikorjaus/takuukorjauksia 2024- (SRV).

Velaton hinta
349 000 €
Myyntihinta
298 525,91 €
Lainaosuuden maksu
Kyllä
Neliöhinta
6 843,14 € / m²
Velkaosuus
50 474,09 €

Vastikkeet

Hoitovastike
244,80 € / kk
Pääomavastike
359,22 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
604,02 € / kk
Lisätietoa vastikkeista

Myytävällä huoneistolla on yhtiölainaa 50 474,09 euroa / 30.04.2026. Tätä yhtiölainaa lyhennetään pääomavastikkeella 359,22 euroa/kk. Yhtiölainaosuuden maksettua, maksetaan ainoastaan hoitovastiketta 244,8 euroa/kk.

Rakennusvuosi
2022
Huoneistojen lukumäärä
148
Liikehuoneistojen lukumäärä
19
Kerroksia
8
Energialuokka
A2018
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö
Isännöinti
Retta Oy. Katariina Kivipensas, puh 010 2281952

Yhteiset tilat
väestönsuoja, kaapeli-tv, Huoneistokohtaiset varastot. Taloyhtiössä muuta: Taloyhtiölaajakaista Telia 50M. Vesikiertoinen lattialämmitys- ja viilennys koko asunnossa.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: parketti. Pesutiloissa: laatta. Olohuoneessa: parketti. Makuuhuoneessa: parketti. Saunassa: laatta. Seinät: Pesutiloissa: kaakeli. Saunassa: puu.