Hiljainen myynti - huomisen kohteet jo tänään!

Tulossa myyntiin -merkinnällä olevat asuntoilmoitukset ovat hiljaisessa myynnissä olevia asuntoja. Seuraamalla näitä asuntoja saat tietää aina ensimmäisten joukossa, mitkä asunnot ovat tulossa myyntiin. Ota yhteys ilmoittajaan ja kerro kiinnostuksestasi asuntoa kohtaan.

TULOSSA MYYNTIIN

134 500 €32,5 m²

Juvankatu 14, Kaukajärvi, Tampere1h + avok + kph + lasitettu parveke

Velaton hinta
134 500 €
Hoitovastike
129,03 € / kk
Asuinpinta-ala
32,5 m²
Huoneita
1
Kerros
3 / 9
Rakennusvuosi
2018
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Kaukajärvi
Kaupunki
Tampere

Heti vapaa uudehko yksiö Kaukajärvellä omalla tontilla ja upealla sijainnilla!

Kolmannessa kerroksessa sijaitseva 32,5 m²:n asunto on kunnoltaan uuden veroinen. Avoin pohjaratkaisu yhdistää keittiön ja oleskelutilan saumattomasti, huoneisto on avara ja valoisa. Vaaleat pintamateriaalit antavat neutraalin pohjan sisustukselle. Makuualkovi on oleskelutilan perällä. Kylpyhuone on laatoitettu ja siellä on pesukoneliitäntä. Pinnat ovat kauttaaltaan erinomaisessa kunnossa. Säilytystilaa on eteisen kaapistoissa sekä huoneistokohtaisessa varastossa. Iso lasitettu parveke etelän suuntaan tuo lisää oleskelutilaa toimien lisähuoneena, jossa voit nauttia maisemista ympäri vuoden.

Kyseessä on tuore taloyhtiö, jolloin remonttihuolia ei ole. Vuonna 2018 valmistunut Asunto Oy Tampereen Kaukajärven Vinkkeli sijaitsee omalla tontilla osoitteessa Juvankatu 14. Yhtiössä on 63 asuinhuoneistoa ja 4 liiketilaa. Asukkaiden käytössä on kattoterassi ja saunaosasto, jotka tarjoavat erinomaiset puitteet rentoutumiseen. Lämmitysmuotona on energiatehokas kaukolämpö. Polkupyörille on varattu ulkoiluvälinevarasto, ja huoneistolle kuuluu lämmin irtaimistovarasto. Mahdollisuus ostaa erillinen autopistokepaikka lisää asumismukavuutta.

Asunnon sijainti on loistava sopien niin itselle kuin sijoitukseen. Kaukajärvi tunnetaan erinomaisista palveluistaan ja loistavista liikenneyhteyksistään. Alueella on palvelut, kuten lähikaupat, apteekki, terveyskeskus ja koulut sekä päiväkodit. Myös julkinen liikenne toimii hyvin Juvankatua pitkin ja yhteydet ovat hyvät kaikille yliopistokampuksille ja keskustaan. Liikkujille on paljon harrastusmahdollisuuksia ja mukavat ulkoilupaikat- ja alueet.

Taloyhtiö sijaitsee omalla tontilla. Hoitovastike on vain 129,03 eur/kk. Yhtiölainaosuus on 60672,35 eur, voit valita maksatko sen kaupan yhteydessä pois tai siirrätkö maksun myöhempään ajankohtaan.

Huom! Huoneisto on ollut valmistuttuaan iäkkään rouvan vuokrauksessa, joka on pitänyt asunnon erinomaisessa kunnossa. Tästä johtuen valokuvia huoneistosta ei ole tarvittu aikaisemmin vuokrausta tai myyntiä varten, täydennän kuvia hieman myöhemmin.

Ota vapaasti yhteyttä jos asunto alkoi kiinnostaa. :) Jarmo Jokela 0500 763771 jarmo.jokela@joccon.fi

Perustiedot

Sijainti
Juvankatu 14, 33710 Tampere
Kaupunginosa
Kaukajärvi
Kohdenumero
24462532
Kerros
3 / 9
Asuinpinta-ala
32,5 m²
Kokonaispinta-ala
32,5 m²
Huoneiston kokoonpano
1h + avok + kph + lasitettu parveke
Huoneita
1

Velaton hinta
134 500 €
Myyntihinta
73 827,65 €
Neliöhinta
4 138,46 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
129,03 € / kk

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2018
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Liikehuoneistojen pinta-ala
0 m²
Kerroksia
9
Hissi
Kyllä
Lisätietoja lämmityksestä
Vesikeskuslämmitys
Tontin omistus
Vuokralla