124 000 €28 m²

Hanhenmäenkatu 1, Takahuhti, Tampere1h, alk, kph, kph/wc, p

Velaton hinta
124 000 €
Hoitovastike
159,60 € / kk
Asuinpinta-ala
28 m²
Huoneita
0
Kerros
5 / 6
Rakennusvuosi
2022
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Takahuhti
Kaupunki
Tampere

Tämä kompakti koti on suunniteltu tehokkaaseen tilankäyttöön, joka tekee arjesta sujuvaa ja viihtyisää. Keittiö on varustettu nykyaikaisilla kodinkoneilla ja huolella valitut pintamateriaalit luovat raikkaan ja yhtenäisen ilmeen – parkettilattia tuo lämpöä oleskelutilaan ja kylpyhuone on viimeistelty laadukkaalla laatoituksella. Asunnosta löytyy lisäksi luonteva paikka ruokapöydälle, ja alkoviovi rajaa sängylle oman rauhallisen tilansa.

Länteen avautuva parveke kutsuu nauttimaan ilta-auringosta ja hetken hengähdyksestä oman kodin rauhassa. Sijainti Takahuhdin viihtyisällä asuinalueella tarjoaa erinomaiset kulkuyhteydet ja palvelut kävelyetäisyydellä.

Tämä koti on erinomainen valinta sinulle, joka arvostat modernia asumista, selkeitä ratkaisuja ja toimivaa pohjaratkaisua.

Perustiedot

Kaupunginosa
Takahuhti
Kohdenumero
44958153
Kerros
5 / 6
Asuinpinta-ala
28 m²
Tontin pinta-ala
2 413 m²
Kokonaispinta-ala
28 m²
Huoneiston kokoonpano
1h, alk, kph, kph/wc, p
Huoneita
0
Keittiön varusteet
Työtaso: laminaattitaso. Avokeittiö: Jääkaappi, pakastelokero, astianpesukone, astianpesukoneliitäntä, 2-levyinen keraaminen liesitaso, Compact-uuni, jossa mikro ja normaaliuuni samassa laitteessa, liesikupu, kaapistot, kiinteät valaisimet.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Länsi parveke
Kylpyhuoneen varusteet
Kylpyhuone/wc: wc-istuin, allas, peilikaappi, suihku/suihkuseinät, kylpyhuonekaapisto, kiinteät valaisimet.
Säilytystilat
Vintti tai vinttikomero
Näkymät
Näkymät puistomaiset, pihalle. Ilmansuunta länsi.
Tulevat remontit
Sähköautojen lataus: Perusparannus/ Latausinfran rakentaminen yhteispysäköintitontille suositeltu 2025.
Tehdyt remontit
Kunnossapitotarveselvitys 2025: Yhteiset tilat/ Vuositarkastus 2023. Viherrakenteet/ Kasvuunlähtötarkastus 2022.
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Ruokakauppa: Sale Janka 450m, Lidl Sammonkatu 500m.
Koulu: Takahuhdin koulu 100m.
Päiväkoti: Takahuhdin päiväkoti 500m.
Terveysasema: TAYS 3,3km.
Kirjasto: Messukylän kirjasto 0,350m. Hakametsän jäähalli 1,8km

Velaton hinta
124 000 €
Myyntihinta
25 798,28 €
Neliöhinta
4 428,57 € / m²
Velkaosuus
98 201,72 €
Lainalaskuri

Vastikkeet

Hoitovastike
159,60 € / kk
Pääomavastike
732 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
891,60 € / kk

Muut maksut

Saunan kustannukset
5,00 € / kerta
Vesimaksun lisätiedot
Kulutuksen mukaan, ennakkomaksu. 23 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Tietoliikenneyhteysmaksu: 4,30 € / kk. Lisätietoa maapohjan vuokrasopimuksesta ja vuokra-ajasta: Vuokratontilla kaksi taloyhtiötä: Asunto Oy Hanhenkoto ja Asunto Oy Haukan Helmi. Lisätietoa velkaosuudesta: RL1 Rakennuslaina.

Talon ja tontin tiedot

Taloyhtiön nimi
Asunto Oy Hanhen Koto, Tampere
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
2022
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2022
Kerroksia
6
Rakennusmateriaali
Pääasiallinen rakennusaine: Betonielementti
Kattotyyppi
Harjakatto. Katemateriaali: Kumibitumikermi
Energialuokka
B2018
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen tulo, Koneellinen poisto
Tontin koko
2 413 m²
Kiinteistönhoito
Kartanon Kiinteistöpalvelut / 010 4242 950 Juvankatu 10, 33710 Tampere asiakaspalvelu@kartanonkp.fi
Isännöinti
Retta Isännöinti Oy, Tampere Tero Kononen puh. 010 228 1449/tero.kononen@retta.fi Pyhäjärvenkatu 5 A 3krs., 33200 Tampere. Puh. 010 228 4000, www.rettaisannointi.fi
Kaavoitustiedot
Asemakaava. Tampereen kaupunki Frenckellin palvelupiste Puh. 041 7308168 Frenckellinaukio 2 B, 33100 Tampere
Liikenneyhteydet
Tampereen seudun joukkoliikenne, Nysse 200m.
Pihan kuvaus
Asunto-osakeyhtiö on savuton. Asunto-osakeyhtiön hallitsemalla tontilla ja sillä olevissa rakennuksissa ei ole lupa tupakoida. Kielto koskee kaikkia sisä-ja ulkotiloja (tarkemmin Yhtiöjärjestys 16§).
Lämmitys