124 000 €45,5 m²

Tuluskatu 4 C, Linnainmaa, Tampere2h+kt+kph+s+lasitettu parveke

Velaton hinta
124 000 €
Hoitovastike
186,55 € / kk
Asuinpinta-ala
45,5 m²
Huoneita
2
Kerros
1 / 4
Rakennusvuosi
2001
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Linnainmaa
Kaupunki
Tampere

Suositulla alueella monipuolisten palveluiden lähettyvillä odottelee valoisa kaksio seuraavaa omistajaansa.

Tässä kodissa on toimivaksi havaittu pohjaratkaisu, tehokkaat asuinneliöt pitävät sisällään kompaktin makuuhuoneen sekä valoisan olohuone-keittiöyhdistelmän. Oma sauna ja tilava lasitettu parveke tuovat oman mukavan lisän asumismukavuuteen.

Asunto Oy Tampereen Linnanhelmi on vuonna 2001 valmistunut 43 asunnon taloyhtiö. Taloyhtiö sijaisee Tampereen kaupungin vuokratontilla, tonttivuokra sisältyy hoitovastikkeeseen. Yhtiön lämmitysmuotona on kaukolämpö, joka myös sisältyy hoitovastikkeeesen.

Asuinalue on rauhallinen ja luonnonläheinen! Linnainmaan monipuoliset palvelut ovat vain alle kilometrin pässä. Bussipysäkille on vain muutama satametriä.

Ota yhteyttä ja sovitaan esittelystä joustavasti!

Maija Hiedanniemi 040 707 1222

Perustiedot

Sijainti
Tuluskatu 4 C, 33580 Tampere
Kaupunginosa
Linnainmaa
Kohdenumero
618102
Kerros
1 / 4
Kerroksen lisätiedot
Alin kerros
Asuinpinta-ala
45,5 m²
Tontin pinta-ala
6 110 m²
Kokonaispinta-ala
45,5 m²
Huoneiston kokoonpano
2h+kt+kph+s+lasitettu parveke
Huoneita
2
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Keittiön varusteluun kuuluu jääkaappipakastin, lattialiesi, astianpesukone sekä kaapistot. Nykyinen osakas ei ole käyttänyt tiskikonetta.
Parveke
Kyllä
Kylpyhuoneen varusteet
Saunassa on sähkökiuas. Kylpyhuoneessa on suihku, peilikaappi, allaskaappi ja pesukoneliitäntä.
Säilytystilat
Kellari
Näkymät
Etelä
Tulevat remontit
Suunnitellut: 2025- Viemärien puhdistus ja kuvaus 2025- Lämmönsiirtimen uusimiseen varautuminen 2025-2026 Palovaroittimet siirtyvät yhtiön vastuulle 2 vuoden siirtymäajalla 2024 alkaen. Asukkaan vastuulle jää palovaroittimien koestaminen.
Tehdyt remontit
2015 IV-nuohous, jätekatoksen maalaus ja vesikalusteiden tarkastukset 2017 Parvekelasien perushuolto 2017 B-portaan hissin taajuusmuuntajan vaihto 2017 Päälinjan venttiilin vaihto ja verkoston tarkastus 2018 Kattojen puhdistus ja läpivientien tarkastus 2021 Asfaltin paikkakorjaukset 2023 Linjasulkujen läpikäynti ja herkistys, tarvittaessa vaihdettu 2024 Hissipuhelimien päivitys 4G-yhteyttä käyttäviksi. Asunnon remontit: ei
Asunnossa sauna
Kyllä
Asumistyyppi
Omistus
Palvelut
Palvelut: Linnainmaan kattavat palvelut alle 1 km, S-Market Leinola 900m. Lähellä kaksi kuntosalia, Apteekki.

Velaton hinta
124 000 €
Myyntihinta
124 000 €
Neliöhinta
2 725,27 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
186,55 € / kk
Pääomavastike
/ kk
Yhtiövastike yhteensä
186,55 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
25,00 € / hlö / kk
Muut kustannukset
Vesimaksu 25,00 €/hlö/kk, autopaikka 19,00 €/kk. Hoitovastikkeen määräytymisperusteena on huoneiston neliömäärä. Rahoitusvastikkeen määräytymisperusteena on huoneiston hallintaan oikeuttavien osakkeiden lukumäärä.

Rakennusvuosi
2001
Huoneistojen lukumäärä
43
Liiketilojen pinta-ala
0 m²
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Rakennuksen käyttöönottovuosi
2001
Kerroksia
4
Tontin koko
6 110 m²
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä (2 min)
Lämmitys
Kaukolämpö
Lämmönjakelu
Vesikiertoinen patterilämmitys
Lisätietoja lämmityksestä
Kaukolämpö
Tontin vuokra päättyy
30.04.2060
Tontin vuokra
Vuosivuokra 19 391,04 €
Kunnan numero
837

Yhteiset tilat
Kuivaushuone, kellarikomerot, pyörävarasto, väestönsuoja, kaapeli-TV, tietoliikenneyhteys, mahdollisuus autopaikkaan
Pintamateriaalit
Keittiö: Lattiassa on parketti, seinät maalattu/tapetoitu. Olohuone: Lattiassa on parketti, seinät maalattu/tapetoitu. Makuuhuone 1: Lattiassa on laminaatti, seinissä on tapetti/maali. Sauna: Lattiassa on muovimatto, seinissä on laatta. Kylpyhuone: Lattiassa on muovimatto, seinissä on laatta. Eteinen: Lattiassa on parketti, seinät maalattu.