119 900 €25 m²

Hanhenmäenkatu 1 D, Takahuhti, Tampere1h+kt

Velaton hinta
119 900 €
Hoitovastike
133,75 € / kk
Asuinpinta-ala
25 m²
Huoneita
1
Kerros
6 / 6
Rakennusvuosi
2023
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Takahuhti
Kaupunki
Tampere

Tehokas yksiö huippusijainnilla!

Tervetuloa tutustumaan tähän viihtyisään ja käytännölliseen 25 m² yksiöön, joka tarjoaa tehokasta asumista erinomaisella sijainnilla. Asunto sijaitsee ylimmässä 6.kerroksessa vuonna 2023 valmistuneessa modernissa Asunto Oy Haukan Helmessä (Talo D).

Pohjaratkaisu on huolella suunniteltu: avokeittiö yhdistyy luontevasti asuinhuoneeseen ja makuualkovi tuo mukavasti erillistä tilaa levolle. Parveke tarjoaa arvokasta lisätilaa oleskeluun, ja kokonaisuus tuntuu neliöitään toimivammalta.

Tämä asunto on erinomainen vaihtoehto myös sijoittajallekin, sillä asunto on valmiiksi vuokrattu ja siinä asuu hyvä vuokralainen.

Sijainti on poikkeuksellisen hyvä: aivan lähietäisyydeltä löytyvät kattavat palvelut, sujuvat liikenneyhteydet sekä kehittyvän alueen kaikki edut. TAYS, TAMK ja Tampereen keskustan monipuoliset palvelut ovat helposti saavutettavissa.

TUTUSTU JA IHASTU: Sovi kanssamme sinulle parhaiten sopiva esittelyaika – esittelemme kohteen joustavasti. Ota rohkeasti yhteyttä ja varaa oma esittelyaikasi!

VILLA LKV – asuntounelmia | unelma-asuntoja

Perustiedot

Sijainti
Hanhenmäenkatu 1 D, 33560 Tampere
Kaupunginosa
Takahuhti
Kohdenumero
20774930
Kerros
6 / 6
Asuinpinta-ala
25 m²
Tontin pinta-ala
3 552 m²
Kokonaispinta-ala
25 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
1h+kt
Huoneita
1
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Vuokrattu, vapautuu irtisanottaessa AHVL:n mukaisesti (6 kk).
Keittiön varusteet
Liesi: integroitu, erillisuuni. Työtasot: laminaatti. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: liesituuletin, astianpesukone.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tyyppi: ulostyönnetty.
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: suihkuseinä, wc-istuin, suihku, peilikaappi.
Säilytystilat
kellarikomero
Tulevat remontit
Kunnossapitotarveselvityksen mukaisesti: -Rakennusrunko Tutkimus/tarkastus Vuositarkastuksessa ilmoitettujen vikojen ja puutteiden korjauksia. Käynnissä 2025. -Sähköautojen lataus Perusparannus Latauslaiteratkaisu pysäköintipaikoille. Suositeltu 2025. -Lukitus Perusparannus Osakaskustanteisena, vapaaehtoisena toimena ovisilmien, turvalukkojen, turvaketjujen ja kamerallistenovipuhelimien asennuttaminen. Suositeltu 2025. -Piha-alueenvarustukset Perusparannus Korttelin kulkuväylien turvallisuuden parantaminen: puomien ja hidasteidenyhteishankinta. Suositeltu 2025.
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: Kiinteistön peruskuntoarvio: Vuositarkastukseen valmistava Afryn laatima tarkastusraportti 2023

Velaton hinta
119 900 €
Myyntihinta
29 688,94 €
Lainaosuuden maksu
Kyllä
Neliöhinta
4 796 € / m²
Velkaosuus
90 211,06 €

Vastikkeet

Hoitovastike
133,75 € / kk
Pääomavastike
567 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
700,75 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
oma mittari
Muut kustannukset
Muut maksut: - Vesivastike-ennakko 20,00 €/hlö (tasauslaskutus todellisen kulutuksen mukaan) - Tietoliikennevastike 1,00 €/kpl + Huoneisto on tällä hetkellä vuokrattu. Vuokra 629 €/kk + vesi (vuokravakuus 1.258 €)

Rakennusvuosi
2023
Huoneistojen lukumäärä
46
Kerroksia
6
Energialuokka
B2018
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin koko
3 552 m²
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö. Kiinteistönhoidon lisätiedot: Kartanon kiinteistöpalvelut Oy
Isännöinti
Retta Isännöinti Oy
Kaavatilanne
Asemakaava
Lämmitys
Kaukolämpö
Tontin vuokra päättyy
30.06.2078
Tontin vuokra
6394 EUR/v.

Yhteiset tilat
sauna, talopesula, urheiluvälinevarasto, Huoneistokohtaiset varastot.
Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: parketti. Pesutiloissa: laatta. Olohuoneessa: parketti. Seinät: Keittiössä: muu. Pesutiloissa: kaakeli. Olohuoneessa: maalattu.