225 000 €63,5 m²

Helenankatu 4, Armonkallio, Tampere3h + k

Velaton hinta
225 000 €
Hoitovastike
349,25 € / kk
Asuinpinta-ala
63,5 m²
Huoneita
3
Kerros
1 / 3
Rakennusvuosi
1961
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Armonkallio
Kaupunki
Tampere

Viihtyisä kolmio idyllisen Armonkallion alueella

Remontoitu kohde omatonttisesta taloyhtiöistä. Asunto sijaitsee ensimmäisessä kerroksessa, ei kuitenkaan katutasossa.

Asunto on remontoitu kauttaaltaan parin viime vuoden aikana, mm: - täydellinen sähköremontti - lattiat vinyylilankkua (vanhat materiaalit ja liimat poistettu alta) - seinät maalattu tai tapetoitu Remontissa on säilytetty 60- luvun tunnelmaa. Kylpyhuoneremontti tehty 2015 ja taloyhtiössä LVIS- remontti 2015. Taloyhtiönetti.

Soukkapuisto, Naistenlahden satama, koirapuisto ja lenkkipolut aivan vieressä. Aamu- tai iltauinti onnistuu Näsijärven uimapaikalla 400 m päässä.

Lähikauppaan 270 m Rautatieasemalle 1,2 km

Ota yhteyttä ja sovi esittely!

Perustiedot

Sijainti
Helenankatu 4, 33100 Tampere
Kaupunginosa
Armonkallio
Kohdenumero
24442160
Kerros
1 / 3
Asuinpinta-ala
63,5 m²
Huoneiston kokoonpano
3h + k
Huoneita
3
Osakehuoneisto
Osakeluettelo on siirretty huoneistojärjestelmään
Kyllä
Sähköinen omistajamerkintä
Kyllä

Hinta

Velaton hinta
225 000 €
Myyntihinta
208 329,60 €
Neliöhinta
3 543,31 € / m²
Velkaosuus
16 670,40 €

Vastikkeet

Hoitovastike
349,25 € / kk
Pääomavastike
285,75 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
635 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
22 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
Ennakko per henkilö, asuntokohtainen mittaus

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Rakennusvuosi
1961
Liikehuoneistojen lukumäärä
0
Liikehuoneistojen pinta-ala
0 m²
Kerroksia
3
Energialuokka
D2018
Lisätietoja lämmityksestä
Vesikeskuslämmitys
Lisätietoja talosta
Siirry talosivulle
Tontin omistus
Oma