395 000 €186 m²

Aittakatu 7 C, Pappila, Tampere5h, k, kph/s, pkh, 2x erill wc, vh, varasto, terassi, autotalli

Velaton hinta
395 000 €
Hoitovastike
506 € / kk
Asuinpinta-ala
186 m²
Huoneita
5
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
1973
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Pappila
Kaupunki
Tampere

Pappilasta vapautumassa harvinaisen tilava koti omatonttisesta putkiremontoidusta yhtiöstä!

Tämä kaksitasoinen rivitalokoti on avara kokonaisuus, joka taipuu moneen eri tarpeeseen. Sisään tullaan alakertaan, josta löytyy yksi makuuhuone (takkahuone), erillinen wc, pukuhuone sekä vasta remontoidut kylpyhuone ja sauna. Lisäksi alakerrassa on suuri varastohuone.

Kauniit rappuset johdattavat yläkertaan, jossa sijaitsevat asunnon päätilat, olohuone ja keittiö sekä kolme makuuhuonetta, vaatehuone ja erillinen wc. Yksi makuuhuoneista sijaitsee avaran olohuoneen perällä ja soveltuisi hyvin esimerkiksi työhuoneeksi. Tila jatkuu yhtenäisenä olohuoneesta keittiöön, jossa on reilusti kaappi- ja laskutilaa sekä perinteinen kylmäkaappi. Keittiöstä on lisäksi kulku takapihalle. Piha rajautuu puistoon ja siitä alkavaan luonnonsuojelualueeseen. Koulut ja päiväkoti löytyvät vain muutaman sadan metrin päästä.

As Oy Puistovihreä on omatonttinen yhteensä 11:sta rakennuksesta ja 53:sta asuinhuoneistosta koostuva yhtiö loistavalla sijainnilla Pappilassa. Yhtiössä on suuret remontit tehtynä ja se lämpiää edullisesti kaukolämmöllä. Yhtiö on erinomaisesti hoidettu josta kertoo myös alhainen yhtiövastike.

Varaa oma esittelysi vaikka heti!

Kohdetta myy: Valtteri Lampinen | 044 0778988 | valtteri@bo.fi #valtterivälittää

Tiesithän että osaava ja aktiivinen välittäjä sekä laadukas brändi ja vaikuttava markkinointi ovat avainasemassa matkalla kohti onnistunutta asuntokauppaa. Kutsu minut maksuttomalle arviokäynnille, ja luodaan yhdessä paras mahdollinen suunnitelma teidän kotinne myyntiin.

Perustiedot

Sijainti
Aittakatu 7 C, 33560 Tampere
Kaupunginosa
Pappila
Kohdenumero
20976642
Kerroksia
2
Asuinpinta-ala
186 m²
Tontin pinta-ala
1,76 ha
Kokonaispinta-ala
186 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen Pinta-alaa ei ole tarkistusmitattu.
Huoneiston kokoonpano
5h, k, kph/s, pkh, 2x erill wc, vh, varasto, terassi, autotalli
Huoneita
5
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
sopimuksen mukaan
Keittiön varusteet
Työtasot: puu. Kylmiö, uuni, liesi, liesituuletin, astianpesukone.
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: pesukoneliitäntä, suihku.
Tulevat remontit
Kunnossapitotarvesuunnitelman mukaan: Vesikatteen kuntotutkimus 2027 Viemäri- ja märkätilasaneerauksen takuutarkastus 2027
Tehdyt remontit
TALOYHTIÖSSÄ: 1986 kaukolämpöön liittyminen, 1989 piha-alueen asfaltointi, 1993 vesikatteen uusiminen/kattorakenteen muutos, ilmanvaihtopoistokoneiden uusiminen, julkisivumaalausta, 2003 ilmanvaihtokanavien puhdistus, ilmamäärien säätö, laitteiden huolto, 2004 yläpohjan lisälämmöneristys, ikkunoiden ja ovien uusiminen, lukostosarjoitus, 2005 vedenkäsittelyjärjestelmän asennus, 2006 leikkipihan ja -välineiden tarkastus ja kunnostus, 2008 jätejärjestelmän muutos, autotalliovien kunnostus, 2009 piipun saneeraus, viemäriverkoston kuntotutkimus, huoneistojen kosteusvauriokorjaukset (K53), 2010 viemäripesu ja kuvaus, 2010 Vesikaton huolto- ja korjauskartoitus, sadevesiviemäröinnin saneeraus, 2011 lämmönjakolaitteiden uusiminen/suunnitteluvaihe, lämmönjakolaitteiden uusiminen, 2012 ilmanvaihtokanavien puhdistus, ilmamäärien säätö, laitteiden huolto, 2013 sadevesiviemäröinnin ja salaojaputken korjaus, lämpöputken vuodon korjaus, 2014 kunnossapitotöiden vaihtoehtosuunnittelu (talotekninen), 2015-2016 rakennusten sisäpuolisten käyttövesijohtojen ja vesikalusteiden uusiminen/suunnitteluvaihe, 2016-2017 rakennusten sisäpuolisten käyttövesijohtojen ja vesikalusteiden uusiminen (toteutusvaihe), 2016-2017 yhtiön omistaman huoneiston H32 remontti, 2016-2017 sisäpuolisen KVV-järjestelmän ja vesikalusteiden uusiminen, 2017 tonttivesijohdon uusiminen, 2019 kattorakenteiden kuntokartoitus, 2021 leikkikentän peruskorjaus, 2021 taloteknisen peruskorjauksen hankesuunnitteluvaihe, 2022 taloteknisen peruskorjauksen suunnittelun käynnistäminen, 2023 taloteknisen peruskorjauksen toteutussuunnittelu, 2023 valvea kaukolämmönvaihtimen älyohjaus ja lt-anturit, viemärisaneeraus 2024-25, piharemontti ja asfaltin uusiminen 2024-25, palovaroittimet huoneistoihin 2025, Pihavalaistuksen uusiminen, piharemontissa tietoliikenneyhteyksien uusiminen 2024-25, käyttövesiputkiston saneeraus piha-alueella 2024-25 Sähkö- ja sisäverkkosaneeraus 2024-25, IV-kanavien nuohous ja säätö 2025, lukituksen uusinta 2025, E ja F talojen salaojien kunnostus 2025, Perustusten vedeneristyksen tarkistus ja sadevesijärjestelmän uusiminen 2024-25 märkätilojen saneeraus 2024-25, talojen välisten lämpöjohtojen uusiminen 2024-25

Velaton hinta
395 000 €
Myyntihinta
299 737,39 €
Lainaosuuden maksu
Kyllä
Neliöhinta
2 123,66 € / m²
Velkaosuus
95 262,61 €

Vastikkeet

Hoitovastike
506 € / kk
Pääomavastike
579,60 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
1 085,60 € / kk
Lisätietoa vastikkeista

Myytävällä huoneistolla on yhtiölainaa 95 262,61 euroa/31.04.2026. Tätä yhtiölainaa lyhennetään kahdella erillisellä pääomavastikkeella yhteensä 579,6 euroa/kk. Yhtiölainaosuuden maksettua, maksetaan ainoastaan hoitovastiketta 506 euroa/kk.

Vesimaksuennakko 20 euroa/kk/hlö. Tasataan toteutuneen kulutuksen mukaan.

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
oma mittari
Muut kustannukset
TV: 1 EUR/kk.

Rakennusvuosi
1973
Huoneistojen lukumäärä
53
Kerroksia
2
Rakennusmateriaali
elementti, betoni
Kattomateriaali
Pelti
Kattotyyppi
Harja
Energialuokka
D2018
Energiatodistus
Kyllä
Kiinteistön antennijärjestelmä
kaapeli-tv
Tontin koko
1,76 ha
Kiinteistönhoito
huoltoyhtiö
Isännöinti
Isännöinti Järvinen Oy. Jarkko Mustajärvi, puh 010 271 6306

Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: parketti. Pesutiloissa: laatta. Erillisessä WC:ssä: laatta. Olohuoneessa: parketti. Makuuhuoneessa: parketti. Saunassa: laatta. Seinät: Keittiössä: osalaatoitus. Pesutiloissa: kaakeli. Erillisessä WC:ssä: kaakeli. Saunassa: puu.