196 000 €58 m²

Matilda Niemen katu 6 B, Niemenranta, Tampere3h, k, kph, parveke

Velaton hinta
196 000 €
Hoitovastike
237,80 € / kk
Asuinpinta-ala
58 m²
Huoneita
3
Kerros
2 / 2
Rakennusvuosi
2017
Rakennuksen tyyppi
Luhtitalo
Kaupunginosa
Niemenranta
Kaupunki
Tampere

Heti vapaana Luhtitalon yläkerran huoneisto vehreillä näkymillä. Huoneiston pintamateriaalit ovat erittäin siistit ja pohjaratkaisu todella toimiva. Tyylikäs keittiö yhdistyy valoisaan olohuoneeseen. Olohuoneesta on kulku parvekkeelle. 2 tilavaa makuuhuone ja mukavasti säilytystilaa.

Asunto Oy Tampereen Tesoro on hyvin hoidettu yhtiö, joka koostuu 26 asuinhuoneistosta. Lämmitysmuotona on kaukolämpö. Näsijärven ranta ja kaikki Lielahden palvelut kävelyetäisyydellä. Bussi ja ratikka-yhteys vieressä. Yhtiöllä on vuokratontti, joka on lunastettavissa.

Perustiedot

Kaupunginosa
Niemenranta
Kohdenumero
21078246
Kerros
2 / 2
Asuinpinta-ala
58 m²
Tontin pinta-ala
3 905 m²
Kokonaispinta-ala
58 m²
Pinta-alojen lisätiedot
yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Huoneiston kokoonpano
3h, k, kph, parveke
Huoneita
3
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
heti
Keittiön varusteet
Liesi: keraaminen. Kylmäsäilytys: jääkaappi/pakastin. Varustus: liesituuletin, astianpesukone.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Tyyppi: ulostyönnetty.
Kylpyhuoneen varusteet
Varustus: pesukoneliitäntä, wc-istuin, suihku.

Velaton hinta
196 000 €
Myyntihinta
65 600,10 €
Lainaosuuden maksu
Kyllä
Neliöhinta
3 379,31 € / m²
Velkaosuus
130 399,90 €

Vastikkeet

Hoitovastike
237,80 € / kk
Pääomavastike
1 138,50 € / kk
Tontin vuokravastike
142,10 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
1 518,40 € / kk

Muut maksut

Vesimaksu
20 € / kk
Vesimaksun lisätiedot
henkilöluvun mukaan
Muut kustannukset
Muut maksut: Taloyhtiön osakeluettelo on siirretty huoneistotietojärjestelmään. Myyjällä on kaupan kohteeseen kohdistuva sähköinen omistajamerkintä huoneistotietojärjestelmässä. Ostajan tulee viipymättä kaupanteon jälkeen hakea omistusoikeutensa rekisteröintiä Maanmittauslaitokselta. Ostaja vastaa tällöin kaikista omistusoikeuden rekisteröintikustannuksista.

Rakennusvuosi
2017
Huoneistojen lukumäärä
26
Kerroksia
2
Tontin koko
3 905 m²
Kaavatilanne
Asemakaava
Lämmitys
Kaukolämpö
Tontin vuokra päättyy
01.01.2073
Tontin vuokra
26000 EUR/v.
Maanvuokraaja
Fim Tonttirahasto I Ky
Tontin omistus
Vuokralla

Tilat ja materiaalit

Pintamateriaalit
Lattia: Keittiössä: laminaatti. Pesutiloissa: laatta. Olohuoneessa: laminaatti. Makuuhuoneessa: laminaatti. Seinät: Keittiössä: maalattu. Pesutiloissa: kaakeli. Olohuoneessa: maalattu. Makuuhuoneessa: maalattu.