89 900 €56 m²

Multiojankatu 8 I, Multisilta, Tampere

Velaton hinta
89 900 €
Hoitovastike
241,67 € / kk
Asuinpinta-ala
56 m²
Huoneita
2
Kerros
3 / 5
Rakennusvuosi
1972
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Kaupunginosa
Multisilta
Kaupunki
Tampere

Tämä valoisa ja avara koti sijaitsee rauhallisella asuinalueella, josta on erinomaiset liikenneyhteydet. Suuret ikkunat tuovat runsaasti luonnonvaloa sisään, ja asunnosta avautuvat upeat näkymät ympäristöön. Keittiö on hyvin varusteltu ja kylpyhuone tyylikkäästi uudistettu.

Koti tarjoaa tilaa ja mukavuutta kaikille, olitpa sitten yksin asuva tai perheellinen. Alueen rauhallisuus yhdistettynä hyviin kulkuyhteyksiin tekee tästä asunnosta täydellisen valinnan niille, jotka arvostavat sekä rauhaa että helppoa pääsyä kaupungin palveluihin.

Tartu tilaisuuteen ja tule tutustumaan tähän ihastuttavaan kotiin paikan päälle!

Etu tämän kohteen ostajalle

Tämän kohteen kauppoihin sisältyy täysin veloitukseton oikeusturvavakuutus, joka tuo mielenrauhaa ja turvaa uuden kodin hankintaan.

Lue lisää

Perustiedot

Sijainti
Multiojankatu 8 I, 33850 Tampere
Kaupunginosa
Multisilta
Kohdenumero
80500477
Kerros
3 / 5
Asuinpinta-ala
56 m²
Tontin pinta-ala
1,64 ha
Kokonaispinta-ala
56 m²
Pinta-alojen lisätiedot
Pinta-alan peruste: Yhtiöjärjestyksen mukainen ja isännöitsijäntodistuksen mukainen. Ei tarkistusmitattu. Pinta-alat saattavat tämän ikäisissä kohteissa (yhtiö rekisteröity ennen 01.01.1992) poiketa olennaisestikin asuinrakennusten nykyisten mittaustapojen ja standardien (SFS 5139) mukaan laskettavasta asuintilojen pinta-alasta. Pinta-ala voi siis olla edellä mainittua pienempi tai suurempi.
Huoneita
2
Kunto
Hyvä
Lisätietoa vapautumisesta
Sopimuksen mukaan.
Keittiön varusteet
Keittiön varusteet: Jääkaappipakastin, liesi, liesituuletin ja astianpesukone. Liesi: Keraaminen liesi. Työtason materiaali: Laminaatti.
Parveke
Kyllä
Parvekkeen lisätiedot
Parvekkeen tyyppi: Lasitettu
Kylpyhuoneen varusteet
Pesutilojen varusteet: WC-istuin, suihku, pesukoneliitäntä, peilikaappi, pesuallas, bidee-suihku, suihkukaappi, allaskaappi ja lattialämmitys.
Säilytystilat
Häkkivarasto, vaatehuone, kaapistot ja seinäkaapit
Tulevat remontit
Hallituksen kunnossapitotarveselvityksen mukaan seuraavan viiden vuoden aikana: Hissien peruskorjaus tarpeen vaatiessa
Tehdyt remontit
Lukkojen sarjoitus 1990 Julkisivumaalaus 1991 Pihan puoleisten ikkunoiden uusiminen 1999 Kattohuovan uusiminen 1999 Käyttövesiputket, sähköt, viemärit, kylpyhuoneet ja yhteistilojen saneeraus 2009-2010 Vesikattoremontti 2011-2012 Kattoremonttiin liittyvät 1- ja 2-talojen vesivuotojen korjaukset 2012 Hissikorjaukset 2013 Parvekkeiden kuntotutkimus 2013 IV-puhaltimien ja moottorien asennus paltikatolle 2013 Kevyt kuntoarvio 2015 Julkisivuremontin suunnittelu ja siihen liittyvät tutkimukset 2017 Parvekkeiden korjaukset, julkisivun maalaus, sisääntulokerrosten lattioiden uusinta, metsän puoleisten ikkunoiden uusinta, lukituksen päivitys 2018 Lukituksen päivitys Abloy Pulse-avaimelle 2019 Autotallien julkisivun peruskorjaus Kylmiöiden poisto 1- ja 3-taloista 2021 Hissien kuntokartoitus 2022

Velaton hinta
89 900 €
Myyntihinta
77 880,11 €
Neliöhinta
1 605,36 € / m²
Velkaosuus
12 019,89 €
Lunastuspykälä
Taloyhtiöllä ei lunastusoikeutta. Osakkailla ei lunastusoikeutta.

Vastikkeet

Hoitovastike
241,67 € / kk
Pääomavastike
98,53 € / kk
Yhtiövastike yhteensä
341,21 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksuennakko 20 € / kk / hlö, tasaus kulutuksen mukaan
Muut kustannukset
Muu vastike: 1,01 € / kk Lisätietoja maksuista: Autopaikkamaksu 12,00 € kpl Autopaikkamaksu, kylmäpaikka 7,00 € kpl Autotallivastike 0,13 € os Hoitovastike 0,13 € os Kylmä vesi 0,0047 € kpl/kulutus Lämmin vesi 0,0093 € kpl/kulutus Netti/kaapelitv-vastike 1,01 € kpl Pesutupamaksu/vuosi 60,00 € kpl Pääomavastike 3, julkisivuremontti 0,0530 € velallinen os Saunamaksu 17,00 € kpl Vesimaksuennakko 20,00 € kpl
Autopaikan kustannukset
12 € / kk

Rakennusvuosi
1972
Huoneistojen lukumäärä
115
Rakennuksen käyttöönottovuosi
1972
Kerroksia
5
Energialuokka
Energialuokka: G2013, Energiatodistuksen voimassaoloaika: 08.09.2024
Energiatodistus
Kyllä
Ilmastointijärjestelmä
Koneellinen poisto
Tontin koko
1,64 ha
Kiinteistönhoito
Huoltoyhtiö
Isännöinti
Kiinteistö-Tahkola Tampere Oy, Lasse Mällinen , Lasse.mallinen@kiinteistotahkola.fi, 0207488320
Kaavoitustiedot
Tampereen kaupunki
Kaavatilanne
Asemakaava
Liikenneyhteydet
Bussipysäkki lähellä, sujuvat yhteydet omalla autolla, hyvät pyöräilytiet ja hyvä kulkuyhteys
Lämmitys
Kaukolämpö
Lisätietoja lämmityksestä
Kaukolämpö
Tontin vuokra päättyy
31.08.2031
Tontin vuokra
27 108 € / vuosi

Yhteiset tilat
Kuivaushuone, urheiluvälinevarasto, pesutupa ja kellarikomero