33 785 €97 m²

Haiharansuu 2, Haihara, Tampere4h+k+s

Velaton hinta
33 785 €
Hoitovastike
1 202,21 € / kk
Asuinpinta-ala
97 m²
Huoneita
4
Kerroksia
2
Rakennusvuosi
2000
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Kaupunginosa
Haihara
Kaupunki
Tampere

Erittäin tilava neliö suositussa taloyhtiössä, jossa vapautuu harvoin asuntoja. Tässä kodissa neliöt käytetty järkevästi. Asunnon aulasta saa tehtyä vielä yhden lisätilan esim. työhuoneeksi. Molemmissa kerroksissa wc ja 2015 saneeratut pesuhuonetilat. Asunto vapautuu ja vastaanotto 25.6.2026.

Vuonna 2000 valmistuneet yksi- ja kaksitasoiset rivitalot sijaitsevat Kaukajärven välittömässä läheisyydessä Tampereen Haiharassa. Kohteen sijainti on rauhallinen, mutta kuitenkin keskeinen. Tampereen keskustaan n. 10 min ajomatka, päiväkoti sijaitsee lyhyen kävelymatkan päässä ja lähimpään kouluun matkaa reilu kilometri. Kaukajärven monipuoliset palvelut n. 1,5 km päässä. Erinomaiset harrastusmahdollisuudet, mm. talviuintipaikka, uimaranta ja vapaa-aikatalo löytyvät Kaukajärveltä. Ulkoilupolut lähtevät aivan talon nurkalta kohti Kaukajärven rantoja. Hyvät julkiset liikenneyhteydet keskustaan. Lähin pysäkki aivan kohteen edessä. Jokaisella asunnolla oma suojaisa piha. Luonnonkaunis Pyhäoja rajaa takapihoja kolmessa kohteen talossa. Huoneistokohtaiset kylmät varastotilat autokatosten yhteydessä ja huoneistokohtaiset lämpimät irtaimistovarastokomerot erillisessä VSS-rakennuksessa. Lasten leikkipaikan välineet uusittu vuonna 2015. Kylpyhuoneet on uusittu vuosina 2015-2016 ja 2020. Kiinteistö on savuton. Savuttomuus tarkoittaa, että tupakointi on kielletty koko kiinteistössä, sen huoneistoissa, parvekkeilla, piha-alueilla ja yhteisissä tiloissa.

Perustiedot

Sijainti
Haiharansuu 2, 33710 Tampere
Kaupunginosa
Haihara
Kerroksien lukumäärä
2
Asuinpinta-ala
97 m²
Kokonaispinta-ala
97 m²
Huoneiston kokoonpano
4h+k+s
Huoneita
4
Vapautuu
25.06.2026
Lisätiedot
Alkup. asomaksu: 19 213,45 € indeksikorotus: 14 571,51 €
Postitoimipaikka
TAMPERE

Hinta

Velaton hinta
33 784,96 €
Neliöhinta
348,30 € / m²

Vastikkeet

Hoitovastike
1 202,21 € / kk

Muut maksut

Vesimaksun lisätiedot
Vesimaksu 22,00 €/kk/hlö
Muut kustannukset
Vakuus: 2 404,42 €

Talon ja tontin tiedot

Uudiskohde
Ei
Rakennuksen tyyppi
Rivitalo
Rakennusvuosi
2000
Kerroksia
2
Taloyhtiössä on sauna
Ei
Energialuokka
D2007