Hiljainen myynti - huomisen kohteet jo tänään!

Tulossa myyntiin -merkinnällä olevat asuntoilmoitukset ovat hiljaisessa myynnissä olevia asuntoja. Seuraamalla näitä asuntoja saat tietää aina ensimmäisten joukossa, mitkä asunnot ovat tulossa myyntiin. Ota yhteys ilmoittajaan ja kerro kiinnostuksestasi asuntoa kohtaan.

TULOSSA MYYNTIIN

659 000 €286 m²

Tapulinkatu 42 f, TampereOh, k, rt, 5x mh, aula, khh, 2x kph, s, 3x wc, 3x vh, var., har, at, ak, 2x ter

Velaton hinta
659 000 €
Asuinpinta-ala
286 m²
Huoneita
7
Kerroksia
3
Rakennusvuosi
2010
Rakennuksen tyyppi
Omakotitalo
Kaupunki
Tampere

Omakotitalo | Oh, k, rt, 5x mh, aula, khh, 2x kph, s, 3x wc, at ja ak

https://www.etuovi.com/kohde/ep2828

Unelmien koti Näsijärven syleilyssä – Tilaa, laatua ja rantaelämää Tervetuloa Tampereen Niemeen, jossa asuminen yhdistyy saumattomasti järviluontoon. Tämä vuonna 2010 valmistunut koti sijaitsee huippupaikalla: uimaranta ja venesatama ovat vain 200 metrin päässä kotioveltasi. Täällä voit aloittaa aamusi pulahduksella järveen tai suunnata suoraan satamasta vesille.

Juuri valmistunut remontti – muuta ilman huolia

Valoa ja tilaa kolmessa kerroksessa Kodin sydän: Lähes 50 m² olohuoneen ja keittiön kokonaisuus on kodin valopilkku. Ikkunat kolmeen ilmansuuntaan takaavat, että luonnonvalo on läsnä aamusta iltaan.

Makuuhuoneet: Yläkerrassa on neljä tilavaa makuuhuonetta sekä avara aula, joka muuntuu tarpeen mukaan pelihuoneeksi tai rauhalliseksi kirjastoksi.

Harrastajan kellarikerros: Suuri autotalli ja monikäyttöiset harrastehuoneet ovat nikkarin, urheilijan tai autoharrastajan unelma.

Tekniikkaa ja taloudellisuutta Lämmitysmuotona on markkinoiden halutuin – maalämpö. Sähkönkulutus on pysynyt talon kokoon nähden erittäin kohtuullisena, mikä tekee asumisesta paitsi ekologista, myös taloudellista.

Arki sujuu kuin itsestään Vaikka luonto ja ranta ovat lähellä, palvelut ovat aivan vieressä. Koulu, päiväkoti ja ratikkapysäkki ovat lyhyen kävelymatkan päässä, joten yhteys kaupungin keskustaan on nopea ja vaivaton.

Tämä koti tarjoaa poikkeuksellisen yhdistelmän tilaa, modernia mukavuutta ja upeaa sijaintia rannan tuntumassa. Ota yhteyttä ja varaa oma esittelyaikasi jo tänään!

Seuraava esittely su 12.4.2026 klo 16:00 - 17:00

Perustiedot

Sijainti
Tapulinkatu 42 f, 33400 Tampere
Kohdenumero
24424050
Kerroksien lukumäärä
3
Asuinpinta-ala
286 m²
Kokonaispinta-ala
340 m²
Huoneiston kokoonpano
Oh, k, rt, 5x mh, aula, khh, 2x kph, s, 3x wc, 3x vh, var., har, at, ak, 2x ter
Huoneita
7

Velaton hinta
659 000 €
Myyntihinta
659 000 €
Neliöhinta
2 304,20 € / m²

Talon ja tontin tiedot

Rakennuksen tyyppi
Omakotitalo
Rakennusvuosi
2010
Kerroksia
3